Ana içeriğe atla

ayos

Adeta sahildeymiş gibi…

06.09.2017 - 10:14

Gelen ziyaretçilerin aileleri ile kaliteli, konforlu, eğlenceli ve hoş bir gün geçirmesi üzerinde özellikle duran Neomarin AVM, hem çocukların beklentilerini karşılayacak hem de ebeveynler ile çocukların farklı deneyimler yaşayabilecekleri projelere öncelik vererek, Neomarin Plajı etkinliğini başlattı. Çocukların arkadaş edinerek sosyalleşmelerini ve oynadıkları oyunlarla yaratıcılıklarının yanında motor becerilerinin gelişimini sağlayan etkinlik 3 Eylül’e kadar devam edecek.

ZİYARETÇİLERE SUNULAN GÖRSEL ZENGİNLİK
Neomarin Plajı’nda yer alan etkinlik alanı, çocuklara ve yetişkinlere sahildeymiş hissini veren deniz görüntüleri ve dalga sesleri efektleri ile ziyaretçilerine görsel bir zenginlik yaşatıyor. Özel bir plaj alanı görüntüsüne dönüştürülen ve özellikle kum havuzu ile dikkat çeken etkinliğe çocuklar plaj kovaları ve plaj şapkaları giydirilerek alınıyor. Çocuklar aileleri ile birlikte süre kısıtlaması olmadan steril, antibakteriyel, fırınlanmış tozsuz kumda kendilerine verilen kovalar, kürekler ve kepçeler ile gönüllerince eğleniyor. Plajda kum havuzunun yanı sıra çocukların hiç sıkılmadan eğlenceye devam etmeleri için kinetik kum oyun alanı, top havuzu, bottan balık tutma oyunu, basketbol oyunu, oyun hamuru masası, jenga ve bowling gibi bir birbirinden güzel oyun köşeleri bulunuyor. Özellikle belirlenen ve seçilen bu oyun köşeleri ve aktiviteler çocukların sosyal beceriler kazanmasını da kolaylaştırıyor. 

ÇOCUKLAR HEM EĞLENİYOR, HEM SOSYALLEŞİYOR HEM DE MOTOR BECERİLERİNİ GELİŞTİRİYOR
Çocukların büyüme çağında aileleri ve yaşıtları ile birlikte zaman geçirmeleri sosyal ve kişisel gelişimleri için oldukça önemlidir. Özellikle zamanımızda teknolojik ve elektronik cihazlarla oynanan oyunların yaygınlaşması, apartman yaşamı, park ve bahçelerin yetersizliği çocukların sosyal ilişkilerini ve gelişimlerini de olumsuz olarak etkilemektedir. Tüm bunlar göz önüne alındığında çocukların arkadaş edinerek sosyalleşmeleri ve oynadıkları oyunlarla yaratıcılıklarının yanında motor becerilerinin gelişimi oldukça önem taşır. Bu bağlı olarak Neomarin Plajı’nda düzenlenen etkinlikte çocukların kendilerini sosyal ve fiziksel olarak ifade etme yeteneklerinin gelişimini sağlayacak unsurlara dikkat edilmiş…
Çocuklarının sağlıklı gelişimleri için ortak zaman geçirmenin ne denli önemli olduğunun farkında olan, özellikle çalışan ebeveynler, çocukları ile birlikte farklı aktiviteler yapmak için fırsat yaratmaya çalışmaktadır. Alışveriş merkezlerinin aynı zamanda sosyal yaşam alanları olarak toplumsal öneminin bilincinde olan Neomarin Alışveriş Merkezi, ailelerin çocuklarıyla kaliteli zaman geçirmeleri için bu fırsatı yaratmakta ve herhangi bir katılım şartı olmadan ücretsiz olarak ziyaretçilerinin bu fırsattan yararlanmalarını sağlamakta. 

HER YAŞA UYGUN EĞLENCE 
Etkinlikte her yaş grubundaki çocuklara yönelik farklı oyunlar yer aldığı için tüm çocuklar ücretsiz olarak etkinliğe katılıp, keyifli bir zaman geçirebiliyor. Hatta küçük yaş grubunda çocukları olan aileler de plaja gelerek, çocuklarını kum ve top havuzunda eğlendirebiliyor. 
Ziyaretçilerden gelen yoğun istek ve talebe bağlı olarak etkinliğin son tarihi ziyaretçilerden 3 Eylül’e kadar uzatılmış durumda. Alışveriş merkezi çocuklarıyla beraber harika zaman geçirmek isteyenler aileleri Neomarin Plajı’na bekliyor…

dfg

Yukarı