Ana içeriğe atla

ayos

AVM SEKTÖRÜ PERAKENDEYE HIZ KAZANDIRIYOR

17.11.2016 - 13:41

Arcadıum AVM Müdür Yardımcısı Sevda Adalı Akbaşoğlu, AVM sektörünün büyümesinin, köklü markaların kendilerini yenilemelerini ve daha güçlenmelerini sağlayacağını belirterek, sadece alışveriş merkezleri değil perakende sektörünün de müşteri odaklı olacağını ifade etti.

Arcadium AVM Müdür Yardımcısı Sevda Adalı Akbaşoğlu, AVM sektörünün büyümesinin perakendede yeni markaların büyümesine hız kazandıracağını söyleyerek, “AVM sektörünün büyümesi, köklü markaların kendilerini yenilemelerini ve daha güçlenmelerini sağlayacak. Sadece alışveriş merkezleri değil perakende sektörü de müşteri odaklı olacak” dedi.
AVM’lerin sayılarının hızla arttığı günümüzde sektörün geleceğini yorumlayan Akbaşoğlu, “Doğru lokasyonlarda, doğru marka karması ve fiziki şartlarla kurulan alışveriş merkezleri profesyonellerce iyi yönetildiği sürece yerini ve markasını daima koruyacak. Sektörde büyüme olumlu yönde devam edecek” diye konuştu. 
“MUTLAKA ETKİNLİK VE KAMPANYA YAPIYORUZ”
AVM sektöründe kendini gösteren rekabet ortamında ön planda yer alabilmek amacıyla uyguladıkları stratejiler hakkında da bilgiler veren Akbaşoğlu, “Hedef kitlemizin kim olduğunu biliyor ve onları çok iyi tanıyoruz. Marka karmamızı müşterilerimizin talepleri yönünde daima dinamik tutuyoruz. Özel gün etkinlik ve kampanyalarını tüm AVM’ler gibi önemsiyor ve mutlaka etkinlik ve kampanya yapıyoruz. Fakat en önemlisi bunların dışında kişilerin ve markaların özelinde organizasyonlar yapıyoruz. Sosyal sorumluluk projelerini önemsiyor ve mutlaka destek oluyoruz. Ziyaretçilerimizin alışveriş alışkanlıklarını takip ediyor, zamansız sürpriz hediyeler veriyoruz. Hızlı yaşam temposu nedeniyle yalnızlaşan ziyaretçilerimize sadece alışveriş değil sıcak bir aile ortamında kendi salonlarının rahatlığında keyifli sohbetler sunuyoruz. Uzmanlarla anne, çocuk, aile ve sağlık üzerine söyleşiler yapıyoruz. Ailelerin çocukları ile en keyifli pazarlarını Arcadium’da geçirmelerini sağlıyoruz, çocuklara ücretsiz tiyatro ve masalların özel dünyasını sunuyoruz. Sınırsız dost sohbetleri yapabilecekleri rahat bir sosyal alan sağlıyoruz. Hafta içi neredeyse her gün canlı performans ile piyano eşliğinde operalar, türküler, şarkılar söylüyoruz. Sosyalleşiyoruz dans ediyoruz günün tüm yorgunluğunu birlikte atıyoruz. Alışveriş merkezimizin bir tüketim alanı değil sosyal bir mekân olduğunu tüm ziyaretçilerimize hissettiriyoruz” şeklinde konuştu. 
 

dfg

Yukarı