Ana içeriğe atla

ayos

AVM sektörünün büyümesi yeni markalar oluşturacak

17.11.2016 - 12:26

Pendorya AVM Müdürü Şehnaz Altuğ, AVM sektörünün büyümesinin mevcut perakende markalarının büyümesine neden olduğunu söyleyerek, “Aynı zamanda yeni markaların da oluşmasına yol açacak. Mevcut markaların da AVM seçiminde daha dikkatli olacaklarını düşünüyoruz” dedi.

AVM sektörünün büyümesi beraberinde perakende sektörünün de büyümesine aracılık ediyor. AVM - perakende ilişkisi sizce yakın gelecekte nasıl şekillenecek?
AVM sektörünün büyümesi mevcut perakende markalarının da büyümesine yol açarken, aynı zamanda yeni markaların da oluşmasına yol açacaktır. Mevcut markaların da AVM seçiminde daha dikkatli olacaklarını düşünüyoruz.

AVM’lerin sayılarının hızla arttığı günümüzde sektörün geleceğini nasıl yorumluyorsunuz?
Doğru planlamaların olmaması halinde bazı yatırımların geri dönüş süreçleri uzayacaktır. Bu her iki tarafı da yani hem yatırımcı tarafını hem de perakendeci tarafını yoracaktır. Ayrıca AVM’lerin birbirine benzememesi için de yeni markaların oluşmasına ihtiyaç vardır. Bu konuda sektörde açık mevcuttur. 
Sektör hızla gelişimine devam edecektir. Bu gelişim sırasında planlamaların geçmişten alınan derslerle daha doğru yapılacağını umuyoruz. Bu durum ülke ekonomisine ve istihdama katkı sağlamaya katkı sağlamaya devam edecektir. 

AVM sektöründe kendini gösteren rekabet ortamında ön planda yer alabilmek amacıyla hangi stratejileri uyguluyorsunuz?
Mevcut müşterilerimizi korumak, potansiyeli artırmak için ürün karmamızda yenilikler planlıyor ve yıllık etkinlik planlamamızda buna göre stratejiler oluşturuyoruz. Hizmet kalitemizi üst seviyede tutmaya özen gösteriyoruz.
 

dfg

Yukarı