Ana içeriğe atla

ayos

Dardenıa Akademi kuruldu

20.07.2017 - 10:54

Dardenıa, fıne fast-food kategorisindeki yenilikçi anlayışıyla alanında yetkin, hizmet anlayışı gelişmiş, başarılı çalışanlar yetiştirmek amacıyla Dardenıa Akademi’yi kurdu.

Türkiye’nin ilk ve tek balık ekmek zinciri Dardenia uzman ve nitelikli çalışanlar yetiştirmek, müşteri ve çalışan memnuniyetini en üst düzeye çıkarmak için insan kaynaklarına yatırım yapıyor. Dardenia Temmuz ayında kurduğu Dardenia Akademi ile hem kendi personelini yetiştirecek hem de sektöre nitelikli eleman kazandıracak.
Şube ve merkez ofis çalışanlarına belirli programlar kapsamında eğitim verecek olan Dardenia Akademi’de doğru eğitim metotlarıyla gerekli insan kaynağı ihtiyaçlarına yönelik eğitim verilecek. Yasal, mesleki ve kişisel gelişim eğitimleri ile yönetici eğitimleri (manager training) programlarını kapsayacak şekilde verilecek olan eğitimler, 15 günlük teori ve uygulama eğitimleri sonrasında Dardenia şubelerinde yapılacak olan iş eğitimi takibi ve onay süresi ile birlikte 45 gün içerisinde tamamlanacak. 
Dardenia çalışanlarının pozisyonları bazında eğitim alacağı, modüler eğitim sistemi içerisinde; teori ve uygulama eğitimleri olmak üzere iki ana program yer alacak. Dardenia şubelerinde görev yapan mutfak ekibi, şefler ve salon ekibi, süpervizör, şube ve bölge müdürleri ile merkez ofis çalışanları olmak üzere tüm Dardenia çalışanları eğitimlere katılacak ve gelişimleri takibe alınacak.
Dardenia iç eğitmenlerinden oluşacak güçlü eğitim kadrosuna, uzman departman yöneticileri ve sektörün rol model yöneticileri de dahil olacak. Eğitimler kapsamında, kariyer ve performans yönetimi için yetenek havuzu ve atama kriterleri oluşturulacak. Değerlendirme Merkezi kurularak etkin yönetme ve takip etme sistemleri ile ilerlenecek. Düzenli periyotlarla verilecek eğitimler yıllık bütçe ve planlar doğrultusunda sürdürülmeye devam edecek.

dfg

Yukarı