Ana içeriğe atla

ayos

Ev dekorasyonu ve mobilya sektörü tek çatı altında!

13.12.2017 - 13:29

Konsept yapısı, geniş olanakları ve cazip fırsatlarıyla fark yaratacak olan Home City AVM hakkında bilgiler almak için görüştüğümüz Evra Group Yönetim Kurulu Başkanı, Home City Yönetim Kurulu Üyesi Hasan Topaloğlu, AVM’nin açılışını Ocak 2018’de gerçekleştireceklerinin bilgisini verdi.

Home City Pendik Mobilya ve Dekorasyon Alışveriş Merkezi projesi kaç metre alan üzerine kuruldu? Mimari ve lokasyon özellikleri neler?
95 bin metrekarelik inşaat alanında, 50 bin metrekarelik kiralanabilir alana sahip olan proje mobilya ve ev dekorasyon sektörünün ‘sanayi sitesi’ devrinden organize perakende dönemine geçişini başlatacak. Alışveriş merkezi,  gemi şeklindeki özgün mimarisiyle dikkat çekmekte.  Sahil yolu, E-5 ve TEM otoyollarının birleştiği noktada, Sabiha Gökçen Havalimanı yanında açılacak olan alışveriş merkezi, kolay ulaşılabilir bir konumda olacak ve havalimanına yakınlığı nedeniyle ulusal ve uluslararası müşteri kitlesine hitap edecek.

Satış dışında sektöre dair başka aktiviteler olacak mı? 
Ailelerin rahat alışveriş yapabilmeleri açısından kurulacak olan çocuk oyun alanı, mobilya ve ev dekorasyonuna ait sektörel aktivite alanları, tasarım ofisleri,  yeme-içme alanları ve çeşitli kafeleri ile alışverişin keyifle yapılabileceği bir alışveriş merkezi olacak.

Peki, neden özel konseptli bir alışveriş merkezi? Bu fikir nasıl ortaya çıktı?
Ev dekorasyonu ve mobilyaya dair organize perakendenin tek çatı altında tüketicilerin ihtiyacına hızlı, kolay ve konforlu bir şekilde cevap vermesinden yola çıkılarak özel konseptli bir alışveriş merkezi oluşturuldu. 

Home City Pendik Mobilya ve Dekorasyon Alışveriş Merkezi kiracılarına ve ziyaretçilerine ne gibi avantajlar sağlayacak?
Birçok farklı sektöre ev sahipliği yapacak alışveriş merkezinde ev dekorasyon ürünleri, mobilya, ev tekstili, züccaciye, yapı market, beyaz eşya, halı, perde ve aydınlatma markalarından pek çok seçenek bir arada olacak. 110 mağazanın yer alacağı alışveriş merkezinde tüketici hem benzer ürün ve fiyat karşılaştırma hem de ev ile ilgili bütün ihtiyaçlarını aynı anda karşılama imkanına sahip olacak. Ziyaretçiler semt semt dolaşmak yerine kat kat dolaşarak, yazın sıcağı ve kışın soğuğundan etkilenmeden konforlu bir ortamda alışveriş imkanı bulacak. Alışveriş merkezi, açık ve kapalı bin araç kapasiteli otoparkı ile ziyaretçilerine hizmet verecek. 

Proje için ne kadar bir yatırım maliyeti söz konusu?
95 bin metrekarelik inşaat alanına ve 50 bin metrekarelik kiralanabilir alana sahip olan proje için 400 milyon TL yatırım maliyeti söz konusudur. 

Yönetim, kiralama ve danışmanlık alanında hangi firma ile çalışıyorsunuz ya da çalışacaksınız?
Kiralama ve yönetim hizmetlerini, ticari gayrimenkulde özgün profesyonel hizmetler sunan JLL Türkiye üstleniyor. JLL Türkiye ekibinin sektördeki tecrübesinin yanı sıra, gerek global ile yereli birleştiren bakış açısı gerekse de yenilikçi, çözüm üreten yaklaşımlarıyla projeyi bugününe birlikte getirdik. Bundan sonra da çalışmalarımızı uyum içinde sürdürerek önemli başarılara imza atacağımıza eminim.

Açılışla ilgili biraz bilgi alalım… Projenin açılışı tam olarak ne zaman gerçekleşecek? Açılışa özel çalışmalar olacak mı?
Açılış Ocak 2018’de gerçekleşecek. Açılışa özel kampanyalarımız ve indirimlerimiz olacak.

dfg

Yukarı