Ana içeriğe atla

bridgestone

NİSSARA AVM, NEVŞEHİR’İN CAZİBE MERKEZİ

14.03.2019 - 12:13

NİSSARA AVM PAZARLAMA YÖNETİCİSİ ECEM DOĞRU: “NİSSARA, NEVŞEHİR’İN TAM MERKEZİNE KURULDU. KÜÇÜK ŞEHİRLERDE HAYAT AKŞAM BELİRLİ BİR SAATTEN SONRA DURUR. NEVŞEHİR’DE DE ÖYLEYDİ. FAKAT NİSSARA İLE BİRLİKTE ŞEHİR DE CANLANDI.”

Nissara AVM Pazarlama Yöneticisi Ecem Doğru, Nevşehir’de yer alan alışveriş merkeziyle ilgili sorularımızı cevapladı. 

Öncelikle AVM’nizin konumu, konsepti ve büyüklüğü hakkında bilgi verebilir misiniz?
AVM’miz Nevşehir’in çarşısında ve tam merkezinde yer alan, bizim ‘şehrin cazibe merkezi’ olarak adlandırdığımız, toplamda 26 bin 297 metrekarelik kiralanabilir alanı bulunan çok şirin bir alışveriş merkezi.

AVM’nizde kaç mağaza ve kaç farklı marka var? 
 Şu an için 73 mağazamız ve 69 farklı markamızla hizmet veriyoruz. Fakat anlaşmaları henüz tamamlanmış ve ailemize katılacak olan yeni markalarımız da var.

Otopark kapasiteniz ne kadar?
Açık otopark kapasitemiz 300, kapalı otopark kapasitemiz 180 araçlık. Toplamda yaklaşık 500 araçlık otoparkımız mevcut.

AVM’nizde alışverişin dışında müşterilerinize yönelik sosyal, kültürel etkinliklerden ve mekânlardan bahsedebilir misiniz?
Etkinlikler açısından çok canlı bir alışveriş merkeziyiz. Herkese yönelik etkinlikler yapmaya çalışıyoruz. Özellikle çocuk etkinlikleri bizler için çok önemli. Çocukların yaptığımız etkinlikler sırasında mutlu olduğunu ve mutlu ayrıldığını görmek bizim için en önemli kıstas. Çocuk etkinlikleri haricinde bol bol imza günleri düzenleyip ziyaretçilerimizi sevdikleri ve takip ettikleri yazarlarla buluşturmayı çok seviyoruz. Konserler düzenliyoruz, hayran kitlesi geniş olan sanatçıları AVM’mizde ağırlamayı seviyoruz.

AVM’nizi günlük, haftalık, aylık ve yıllık kaç müşteri ziyaret ediyor? 
Günlük ortalama 15 bin ile 20 bin kişi AVM’mizi ziyaret ediyor. Bu sayı, haftalık ortalama 120 bin, aylık ortalama 450 bin kişiyi buluyor. Nevşehir’in nüfusunun 107 bin olduğunu düşünürsek tüm Nevşehir’i her ay 4 kez ağırlıyoruz diyebiliriz. Özellikle turistik bölgede yaşıyor olmamızdan dolayı yaz aylarını dolu dolu geçiyoruz, günlük ziyaretçi sayımız bir hayli artıyor.

Müşteri kitlenizle ilgili bilgi verebilir misiniz?
Şehrin tam merkezinde olduğumuz için çevremiz bankalar ve okullarla dolu. Öğle vakitlerinde food court katımız oldukça yoğun oluyor. Akşamüzeri ise çocuklu aileler daha çok, güzel vakit geçirmek, alışverişlerini yapmak ve sosyalleşmek için AVM’mizi tercih ediyor.

Her geçen gün farklı konseptlerle yeni AVM’ler açılıyor. AVM’lerin hızla çoğalmasını nasıl yorumluyorsunuz?
Rekabet farklılık yaratır, bu yüzden bu işte rekabet olmalı. Rekabet olduğu sürece insan kendini sürekli daha farklı, daha yeni ne yapabiliriz diye sorgularken buluyor. 

Nissara AVM, Nevşehir’e ne kattı?
Nissara, şehrin tam merkezine kuruldu. Küçük şehirlerde hayat akşam belirli bir saatten sonra durur, Nevşehir’de de öyleydi fakat Nissara açıldığından beri çevresi de canlandı. Esnaflar örneğin 18.00 gibi kepenk indirirken şimdi kendi dükkânını daha geç saatlerde kapatıyor.

dfs

Yukarı