Ana içeriğe atla

bridgestone

PARK 328 AVM, OSMANİYE’NİN İLK VE TEK MODERN ALIŞVERİŞ MERKEZİ

14.03.2019 - 11:33

PARK 328 AVM GENEL MÜDÜRÜ MUSTAFA YALÇIN: “PARK 328 AVM, YAKLAŞIK 21 BİN METREKARE KİRALANABİLİR ALANIYLA OSMANİYE İLİNİN İLK VE TEK MODERN ALIŞVERİŞ MERKEZİ. ZİYARETÇİ ORTALAMAMIZ HAFTALIK 155 BİN, AYLIK 580 BİN.”

Park 328 AVM Genel Müdürü Mustafa Yalçın, sorularımızı cevapladı.

Öncelikle AVM’nizin konumu, konsepti ve büyüklüğü hakkında bilgi verebilir misiniz?
49 bin metrekare alan üzerine 60 milyon dolar yatırımla gerçekleştirilen Park 328 AVM, 28 Ekim 2011 tarihinden itibaren Osmaniye’de hizmet veriyor. Park 328 AVM, yaklaşık 21 bin metrekare kiralanabilir alanıyla Osmaniye ilinin ilk ve tek modern alışveriş merkezi. Park 328 AVM, depreme dayanaklı tekniklerle ve en son teknolojiyle inşa edilmiş alışveriş merkezi olmasının yanı sıra, havalandırma-klima sistemleri, yangın algılama-söndürme ve gaz alarm sistemleri, kapılarda x-ray cihazları, otopark girişinde Plaka Tanıma Sistemi(PTS), panoramik asansörleri ve yürüyen merdivenleriyle emniyet ve konfor artıran birçok tesisat ile donatılmıştır.

AVM’nizde kaç mağaza ve kaç farklı marka var? Ayrıca, otopark kapasiteniz ne kadar?
75 mağazamız bulunuyor. Stand ve hizmet birimlerimizle birlikte toplam marka sayımız 99. Toplam 420 araçlık otoparkımız mevcut.

Sosyal, kültürel etkinliklerden bahsedebilir misiniz? 
Her hafta sonu düzenli olarak gerçekleşen çocuk ve aile temalı atölye çalışmalarımızla çocukların eğlenerek öğrenmesini sağlıyoruz. İmza günleri ve mini konserlerle sevilen sanatçıları hayranlarıyla buluşturuyoruz. Önümüzdeki günlerde yine sürpriz sanatçıları ağırlamaya devam edeceğiz. Özel günleri içeren temalı etkinliklere, sergilere ve sosyal sorumluluk projelerine yer vermeye devam edeceğiz. Bayanlara yönelik moda ve sanat günleri; meslek gruplarına yönelik mesleki faaliyetler; sağlık kuruluşları iş birliğiyle eğitici ve faydalı etkinliklerimiz; okullarımızla yaptığımız ortak projelerle ziyaretçilerimizi buluşturmaya devam edeceğiz.

Müşteri sayınızla ilgili bilgi verebilir misiniz?
Hafta içi günlük ziyaretçi ortalamamız 15-17 bin arası. Haftalık ortalama 155 bin, aylık ortalama 580 bin, yıllık ortalama ise 6,3 milyon civarında.

Her geçen gün farklı konseptlerle yeni AVM’ler açılıyor. AVM’lerin hızla çoğalmasını nasıl yorumluyorsunuz?
Ortada bir pasta var ve hepimiz o pastadan bir pay alıyoruz. Biz 7 yıllık bir alışveriş merkeziyiz; dolayısıyla bizden sonra teknolojik ve mimari anlamda daha fazla gelişmiş alışveriş merkezleri açılmış olabiliyor. Ama biz Park 328 AVM’nin gelişimi için hem yatırımcı kanadı hem yönetim ekibimizle sürekli toplantılar yapıp yeni fikirlerle AVM’yi geliştirme konusunda kararlar alıyoruz. Park 328 AVM’nin sabit müşterileri var diye hiçbir zaman yerimizde saymıyoruz. Alışveriş merkezinin nerelerine dokunuş yapmamız gerekiyorsa onları renovasyon sürecine soktuk. Biz bu çizgide devam edersek Park 328 AVM’nin yeri hiçbir zaman değişmez. Park 328 AVM her zaman Osmaniye müşteri portföyüne sahip, müşteri ve hizmet kalitesi yüksek, müşteri memnuniyeti odaklı olarak çalışmalarına devam eden bir alışveriş merkezi. Çünkü bizler müşteri memnuniyetine çok önem veriyoruz ve çizgimizi bozmadan fark yaratan çalışmaların altına imza atmaya devam ediyoruz.

dfs

Yukarı