Ana içeriğe atla

ayos

SULTANGAZİ’NİN İLK AVM’Sİ NEVA

15.12.2016 - 15:48

İdeas AVM Kiralama ve Yönetim Danışmanlığı Kurucu Genel Müdürü Sibel Kardeşler, “24 Aralık 2016 tarihinde hizmete girecek olan Neva AVM, bulunduğu bölgenin alışveriş ve yaşam alışkanlıklarında önemli değişimler gerçekleştirecek. Kentin ilk AVM’si olması sebebiyle bayrağı elinde taşıyacak olan Neva AVM, ruhunu ve gücünü Sultangazi’den alıyor” dedi.

Neva AVM’yi kısaca tanıyabilir miyiz? Neva AVM, hangi farklılık ve ayrıcalıklarıyla ön plana çıkıyor?
Neva AVM, bulunduğu bölgenin ticari, sosyal ve kültürel merkezi olmak üzere planlanarak hayata geçirilmiş bir AVM projesi. Sultangazi Kent Meydanı projesinin en önemli parçası. Kent Meydanı projesi Sultangazi’nin yeni yüzü olarak hayata geçiyor. Bir meydan düşünün ki ilçeye ait ne varsa o meydana komşu olsun… İstanbul Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi, Sağlık MYO, Sosyal Bilimler MYO, Sultangazi Belediyesi Ana Hizmet Binası, nikah salonları, 870 yataklı Şehir Hastanesi (200 Yataklı Doğum Hastanesi), Hükümet Konağı, Emniyet Müdürlüğü, Cebeci Spor Kompleksi ile Neva AVM, Sultangazi’nin göz bebeği olacak. Tek katta 22 bin metrekare kiralanabilir alana sahip olması sebebiyle katlı AVM’lere nazaran çok daha keyifli bir mekan olacak.  

Neva AVM, Sultangazi’deki insanların alışveriş ve yaşam alışkanlıkları üzerinde nasıl bir değişim getirecek? 
Neva AVM, bulunduğu bölgenin alışveriş ve yaşam alışkanlıklarında önemli değişimler gerçekleştirecek. Kentin ilk AVM’si olması sebebiyle bayrağı elinde taşıyacak. Bunu önemli bir sorumluluk olarak görüyoruz. Kentin üzerinde etkilerimiz kaçınılmaz olsa da Neva AVM ruhunu ve gücünü Sultangazi’den alıyor. 

Neva AVM’nin sizce tercih edilme nedenleri neler olacak?
Tek katlı bir AVM olmamız sebebi ile ziyaretçilerimiz için çok daha konforlu bir alışveriş imkanı sunacağız. Ulaşılabilirlik, servis, ücretsiz vale ve otopark, sosyal etkinliklerin yanı sıra bence tercih edilmemizdeki ana etken: “Neva Sultangazi’linin AVM’si’’ olarak anılmamızı sağlayacak hizmetler bütünü olacak.

Ziyaretçilerinizi Neva AVM’de ne tür etkinlikler ve kampanyalar bekliyor?
Alışılagelmiş, sıradan ve sıkıcı etkinliklerden sıyrılarak yeni ve taze bir nefes ile hizmet etmek istiyoruz. İhtiyaç ve beklentilerin karşılandığı, kaliteli ve etkileşimli bir etkinlik anlayışı izleyeceğiz. Etkinlik programlarımız kenti sarıp sarmalayan, birey, çocuk, kadın, erkek, aile ve toplum bilinç ve kültürüne katkı sağlayan unsurlar barındıracak. Bu anlamda üzerimize düşen sorumlulukların farkında olduğumuzun bilinmesini isteriz.

Kısa ve orta vadede hangi hedefler doğrultusunda bir strateji geliştirmeyi planlıyorsunuz?
Neva AVM olarak kısa vadede Sultangazi için doğru hizmet operasyonlarını gerçekleştirerek halkımızın güzel vakit geçireceği bir mekan yaratmayı hedefliyoruz. Orta vadede sadık müşteri kitlesi ve marka karması oturmuş, sosyal etkinlik projeleri ile çevre kurum ve kuruluşlar ile bütünleşik hizmet veren bir yapıyı tesis etmeyi hedefliyoruz.
İdees AVM Kiralama ve Yönetim Danışmanlığı olarak perakende sektörüne doğru projeler kazandırarak yatırımcılarımıza ve değerli markalarımıza kazançlı hizmet noktaları ve halkımıza kaliteli zaman geçirebilecekleri sosyal mekanlar kazandırmayı amaçlıyoruz.   
Bölgedeki gelişim ve değişimi şahsım ve ekibim ile bizzat 3,5 yıl süre ile bir fiil takip ettiğimi belirtmek isterim. Perakende sektörünün İstanbul’un neresinde olduğunu bilmediği bir ilçeden ‘’pilot’’ bölge olarak isimlendirebileceğimiz, yeni yatırım ve hizmet noktaları ile yepyeni bir Sultangazi’ye doğru emin adımlarla ilerliyoruz. Bu son dönemlerde benim gözlemlediğim en anlamlı yatırım hamlelerinden biri ve birçoklarına da örnek olmalı.

Gelecek dönemde hangi stratejileri uygulayan AVM’ler ayakta kalacak? Sektörü nasıl bir gelecek bekliyor?
Teknoloji, değişim ve gelişimin insanlığa etkisi her geçen gün daha da artıyor. Dünyanın ve özellikle yakın coğrafyamızın dinmeyen ekonomik ve siyasi çalkantıları perakende sektöründe olduğu gibi ticaretin ve hayatın tüm bileşenleri üzerinde de negatif bir durum oluşturuyor. Yaşanan bu olumsuz şartlar bir de rekabetin acımasız koşullarıyla birleşince daha da zorlu koşulları karşımıza çıkarıyor. 
Şehirler büyüdükçe ‘zaman’ da değerini artırıyor. Kolay ulaşılabilir, bölgesi ile doğru iletişime girerek kendini sürekli dinamik tutan, sunduğu avantajlar ile fark yaratan AVM’ler her zaman ayakta kalacaktır.

dfg

Yukarı