Ana içeriğe atla

bridgestone

UYGUN MALİYETLİ VE ÇOK KALİTELİ

09.10.2019 - 16:47

Müşteri memnuniyetini sağlamak adına uyguladıkları stratejiler hakkında bilgiler veren  Brugnetti Türkiye Genel Müdürü Yücel Koçbay, markalarını ileriye taşımak adına nasıl yol izlediklerini aktardı.
 

Brugnetti hakkında kısaca bilgi alabilir miyiz?
Aile şirketi olan Brugnetti, 1947’den beri İtalya Milano’da Espresso Makineleri üretiyor. İtalya’nın Espresso Makinelerin gelişmesinde emeği ve desteği olan Paolo Brugnetti klasik İtalyan tasarımı ile sadece İtalya’da değil birçok Avrupa ve Uzak Doğu ülkelerine de ihracat yapıyor. Tamamı el yapımı olan makineler çok dayanıklı ve elektronik aksamı az tutarak arıza yapma ihtimalini de düşürüyoruz. 

Ürünlerinizden kısaca bahseder misiniz?
Yarı otomatik dediğimiz baristaların kullandığı 1 - 2 ve 3 gruplu makineler üretiyoruz. Küçük ev tipi Viola modellimizden 2 ve 3 gruplu Giulia ve birçok daha her işletmeye uygun modellerimiz mevcut. Tüm makineler su şebekesine bağlanır veya su bidonla kullanma imkanları vardır. Sıcak su ve buhar çubuğu ile her türlü 3 nesil kahve yapabilirsiniz. Müşteriye özel makine ve onlarca renk seçeneklerimiz mevcutur.  Bunun dışında özel Logo (Laser Kesim) çalışmaları da yapıyoruz. Makinelerin üretim kapasitesi günlük 800-1000 kahve. Her türlü işletmeye uygundur.

Brugnetti’nin, Giuseppe Brugnetti tarafından kurulduğunu biliyoruz. 3 nesil devam ettirdiğiniz markanızı korumak ve ileriye taşımak için nasıl bir yol izlediniz?  
Brugnetti ile sözleşme dışında daha önemlisi arkadaşlığımız var. Bunun sayesinde biz ticaret tarafından, Brugnetti ise üretim tarafından piyasa şartları ne istiyorsa hemen cevap verebiliyoruz. Şık ve uygun İtalyan klasiği olan makinelerimiz çok hızlı bir şekilde Türkiye’de tanındı ve sevildi. Baristaların da çok severek kullandığı Brugnetti Makineleri Türkiye’de ilk sıralarda yerini almaya hedefliyor. Uygun maliyetli ve çok kaliteli makinelerimiz bizi bu hedefe hızlı bir şekilde götürüyor. 

Müşteri memnuniyetini sağlamak adına uyguladığınız stratejiler nelerdir? 
Makinelerimiz özel el yapımı olup bundan dolayı da çok dayanıklı ve uzun süre arıza çıkarmaz. Yine de bu işin başında servis ağası var ve biz ilk bunu kurduk. Müşterimiz makineyi aldığında ilişkimiz yeni başlıyor, bitmiyor! Brugnetti kullandığı süre bizim müşteri ile ilişkimiz sürüyor. Müşterilerimize makineler dışında da yardımcı oluyoruz. Her türlü barista, ekipman veya kahve konusunda ortak çalıştığımız firmalara yönlendirebiliriz. 
 

dfs

Yukarı