Ana içeriğe atla

ayos

FERİT ŞAHENK’E İSPANYA’DAN ÖZEL ÖDÜL

17.01.2017 - 14:18

Gerçekleştirdiği başarılı yatırımları ve çalışmalarıyla Türkiye ve İspanya arasındaki ekonomik ilişkilerin geliştirilmesine önemli katkılarda bulunan Doğuş Grubu, Türk - İspanyol Sanayi ve Ticaret Odası tarafından ödüllendirildi. Doğuş Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ferit Şahenk, “Bizler, Türkiye iş dünyasının milli takım oyuncuları gibi, ülkemizi temsil etmekten, anlatmaktan her geçen gün daha çok gurur duyuyoruz” dedi.

Türkiye ve İspanya arasındaki ticari, kültürel ve sosyal alanlarda güçlü ilişkilerin yapılandırılmasına destek olan Türk ve İspanyol kurumlarına ve kişilere verilen Türk - İspanyol Sanayi ve Ticaret Odası Ödülü’ne bu yıl Türkiye’den Doğuş Grubu layık görüldü. 

FERİT ŞAHENK: ÜLKEMİZİ TEMSİL ETMEKTEN GURUR DUYUYORUZ
Doğuş Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ferit Şahenk ödülü alırken yaptığı konuşmada şunları söyledi: “Türkiye ve İspanya, Akdeniz havzasının çok önemli iki ülkesi ve ortak noktalarımızı karşılıklı faydaya dönüştürmek konusunda hatırı sayılır yol kat ettik. Doğuş Grubu olarak İspanyol dostlarımız ile her iki ülkede de önemli çalışmalarımız var. Madrid’in lokasyonu ve tarihi ile adeta ikonu haline gelmiş oteli Villa Magna ve Barcelona’da bulunan Avrupa’nın en önemli re-fit ve tersane tesisi MB-92, son dönemde bünyemize katılan önemli yatırımlar. Buna mukabil dünyanın en büyük bankalarından BBVA’i Garanti Bankamız’a ortak olmaları vesilesiyle Türkiye’ye getirmiş olmak bizim için önemli bir iftihar kaynağı. İspanyol dostlarımız Türkiye’yi tanıdıkça daha çok seviyorlar, ülkemizin potansiyeline daha çok inanıyorlar. Bizler de Türkiye iş dünyasının milli takım oyuncuları gibi, ülkemizi temsil etmekten, anlatmaktan her geçen gün daha çok gurur duyuyoruz. Bu anlamda, ödülümüzü de Doğuş Grubu’ndaki 55 bin çalışma arkadaşım adına kabul etmekten büyük mutluluk duyuyorum.”
Türk - İspanyol Sanayi ve Ticaret Odası Başkanı ve Başkan Yardımcıları, Genel Sekreter ile İspanya ve Türkiye’deki büyükelçilerden oluşan jürinin değerlendirmeleri sonucunda bir Türk, bir İspanyol kurumun layık görüldüğü ödül aynı zamanda Türkiye ve İspanya arasındaki ilişkilerin pekişmesinde rol oynayan bir kişiye de takdim ediliyor. Türk şirketi kategorisinde Türkiye’den Doğuş Grubu ödül alırken, başarılı futbolcu Arda Turan ise Türkiye’den profesyonel başarı ödülüne layık görülen isim oldu. İspanyol şirket kategorisinde ise Ficosa şirketi ödül aldı. 
Bu yıl ikincisi düzenlenen Türk - İspanyol Sanayi ve Ticaret Odası ödül törenine İspanya Enerji, Turizm ve Dijital İşler Bakanı Álvaro Nadal’ın yanı sıra Türkiye’nin İspanya Büyükelçisi Ömer Önhon, Türk - İspanyol Sanayi ve Ticaret Odası Başkanı ve aralarında üst düzey yetkililerin olduğu çok sayıda davetli katıldı. Tören, 15 Aralık 2016 tarihinde Madrid’te bulunan Hotel Villa Magna’da gerçekleştirildi.
Türk - İspanyol Sanayi ve Ticaret Odası, iki ülke arasındaki ilişkilerin güçlendirilmesi, sektörlerin desteklenmesi ve İspanya ile Türkiye arasındaki ekonomik, ticari ve kültürel ilişkilerin geliştirilmesi kapsamında 13 Ekim 2011’de Madrid’te kuruldu.

dfg

Yukarı