Ana içeriğe atla

apti

REKEEP UNITED SAĞLIK KURULUŞLARINA BİRÇOK ALANDA HİZMET VERİYOR

11.07.2019 - 17:13

REKEEP UNITED HASTANELERDE VE SAĞLIK TESİSLERİNDE HİZMET VEREN BİR OLUŞUM. TÜRKİYE’DE SAĞLIK KURULUŞLARINDA VERİLEN HİZMETLERİ BİR ÇATI ALTINDA TOPLAYAN TEK FİRMA OLDUKLARINI BELİRTEN UNITED GROUP CEO/REKEEP UNITED YÖNETİM KURULU ÜYESİ İLHAN ALTUN, ŞEHİR HASTANELERİNDE DE HİZMETE BAŞLAMAK İÇİN GEREKLİ HAZIRLIKLARI YAPTIKLARINI İFADE ETTİ. 

Rekeep United, İtalya’da pazar lideri olan Rekeep S.p.a ile Türkiye’de başta İstanbul Havalimanı olmak üzere birçok büyük projede çeşitli alanlarda hizmet veren yüzde yüz Türk sermayeli United Group ortaklığında, hastanelerde ve sağlık tesislerinde işini seven çalışanlarıyla hizmet vererek ziyaretçi memnuniyetini artırmayı hedefleyen bir şirket. United Group CEO/Rekeep United Yönetim Kurulu Üyesi İlhan Altun ile şirketin hizmetleri, sağlık kuruluşlarındaki temizlik uygulamaları ve hedefleri hakkında konuştuk.
 

RRR

TÜRK- İTALYAN ORTAKLIĞINDA BİR ŞİRKET
Türk- İtalyan ortaklığı üzerine kurulu olan Rekeep United hakkında bilgi alabilir miyiz?  

Tek kelimeyle özetlemek gerekirse: Rekeep United 80 yıllık bilgi ve tecrübeyle, 18 yaşındaki bir gencin dinamizmine sahiptir. Şirketin iki ortağı; İtalya’da Pazar lideri olan, yılda bin 700’den fazla proje ve 140’tan fazla hastanede hizmet veren Rekeep S.p.a ve Türkiye’de başta İstanbul Havalimanı olmak üzere birçok büyük projede çeşitli alanlarda hizmet veren yüzde yüz Türk sermayeli United Group’tur.   

Ortaklık süreci nasıl gidiyor. Nasıl iş birlikleri yapıyorsunuz?
Ortaklık süreci gayet olumlu ve uyum içerisinde devam ediyor. Kuşak olarak bizim de içinde bulunduğumuz Akdeniz ikliminin insana vermiş olduğu sıcaklık ve cana yakınlık Türk-İtalyan paydaşların hiç yabancılık çekmeden uyum içinde çalışmalarına çok güzel bir alt yapı oldu. Bu iş birliklerinin gelişmesi adına karşılıklı ülke ziyaretleri gerçekleştirerek düzenli olarak çalıştaylar düzenliyoruz. İlgili birimlerimiz her iki ülkede de sahada aktif olarak bulunarak operasyonu yerinde tahlil ediyorlar.  

SAĞLIK KURULUŞLARINA VERİLEN HİZMETLER TEK ÇATI ALTINDA
Sağlık kuruluşlarına hangi hizmetleri sağlıyorsunuz?

Türkiye’de sağlık kuruluşlarında verilen hizmetleri bir çatı altında toplayan tek firma olduğumuzu söyleyebiliriz. Bina enerji verimliliği, sterilizasyon, temizlik, teknik, catering gibi pek çok faaliyetleri dijital teknoloji desteğiyle kamu ve özel kurumlara entegre etme noktasında Rekeep’ten gelen uluslararası bir deneyime sahibiz.  

Hangi alanlarda faaliyetlerinizi sürdürüyorsunuz?  Şehir hastanelerine de hizmet veriyor musunuz?
Faaliyet hedef alanlarımız başta hastaneler olmak üzere ilaç depoları, ilaç üretim tesisleri ve laboratuvar gibi sağlık alanında hizmet veren yapılardır. Mevcutta Türkiye’nin en büyük zincir hastanelerinden Medical Park Grubu ile 
İstanbul bölgesinde çalışmalarımız devam ediyor. İlerleyen günlerde bu faaliyetlerin artarak devam etmesi için çalışmalarımız sürüyor. Sektöründe isim yapmış birçok özel hastaneyle de görüşmelerimiz sözleşme sürecine geldi buralarda da faaliyetlerimize çok yakın tarihlerde başlayacağız. Aynı şekilde ihalesi devam eden şehir hastanelerinin sürecinde de yer alıyoruz. Yakın zamanda Ankara Etlik bölgesinde hizmete açılacak şehir hastanesinde de hizmete başlamak için gerekli hazırlıklarımızı yaptık.  

TESİS YÖNETİMİNİN GELİŞİMİNE BAMBAŞKA BİR VİZYON GELECEK
Tesis yönetiminin dünyada ve Türkiye’deki gelişimi konusunda düşünceleriniz nedir?

Tesis yönetimi ülkemizde aslında son yıllarda adını yüksek sesle duymaya başladığımız bir alan. Sanayileşme süreçlerini tamamlamış ve kentleşme süreçlerini erken tamamlamış ülkelerde tesis yönetiminin temellerinin atılmaya başladığını söyleyebiliriz. Buna verebileceğimiz en güzel örnek yine Rekeep olacaktır. 1930’lü yılların sonlarından başlayarak günümüze kadar uzanan tarihi bir süreçten bahsediyoruz. 1990’lardan sonra sanayileşmenin batı standartlarında ivmelenmesi ve buna bağlı hızlı kentleşme süreciyle birlikte ülke olarak tesis yönetim kavramıyla tanışmaya başladık. Ancak her alanda olduğu gibi hızlı bir özümseme sürecinin ardından yerli ve milli parametrelere uygun Türk Tipi olarak adlandırabileceğimiz bir tesis yönetim kavramı ortaya koyduk ki bu da kendi içerisinde evrimleşerek yoluna devam ediyor. Başta hizmet sektörü olmak üzere finanstan üretime birçok alanda yurt dışında çok başarılı işler çıkaran Türk yöneticileri yakın bir gelecekte Tesis Yönetimi işlerinin de başında görmeye başlayacağımızı rahatlıkla söyleyebilirim. İnsan kaynağımız ve ülkemizin koşulları bu altyapıyı fazlasıyla karşılıyor. Rekeep United olarak; temizlik, güvenlik, yemek hizmetleri, teknik, lojistik ve enerji verimliği gibi geniş bir kavramın üst çatısı olarak tanımlayabileceğimiz tesis yönetim hizmetlerini ülkemizde ilk defa bir çatı altında toplayarak Türkiye’de tesis yönetiminin gelişimi adına bambaşka bir vizyon getirecektir.   
Ülkemizde özellikle 2000’li yıllardan itibaren yapılan çok sayıda nitelikli gayrimenkul geliştirme projeleri ve son yıllarda yapılan şehir hastaneleri projeleri ulusal tesis yönetim sektörünün gelişmesine önemli katkılar sağlamıştır. Tesis Yönetim sektöründe irili ufaklı çok sayıda yönetim, hizmet, malzeme ve ekipman sağlayıcı firma olduğu düşünülürse gerçekten ülkemizin en fazla istihdam sağlayan sektörlerinin başında tesis yönetim sektörü gelmektedir.  2019 Nisan ayında katıldığımız FMEXPO fuarında da sektörün ne kadar hızlı ilerlediğine ve geliştiğine şahit olduk. İlk defa bu sene yaklaşık 60 metrekarelik standımızda bizler de çalışanlarımız ile sektördeki yerimizi ve gücümüzü tüm rakiplerimize gösterme fırsatı elde ettik. Bundan sonraki hedeflerimizde, sağlık sektöründe tesis yönetimi hizmetlerine yönelik yüksek bilgi birikimi ve tecrübeye sahip yabancı ortaklarımız ve yerli insan gücümüz ile sektöre farklı bir soluk kazandırarak, en kısa sürede, yur tiçi ve yurtdışı pazarlarında tesis yönetiminde lider firma olmayı hedeflemekteyiz.
 

RRR

“KURULUŞUMUZUN 3.AYINDA HASTANE PROJELERİNE BAŞLADIK”
2018 yılını firmanız açısından satış, üretim, ihracat rakamlarını da içinde yer alacak şekilde değerlendirir misiniz?

Rekeep United’in 2018 yılı 2. yarısında kurulmasına karşın 3 ay içerinde ilk hastane projelerine başlamış olmasından dolayı mutluluk duyuyoruz. 2018 yılını şirketimizin kurumsal yapısını tamamlama, eğitim ve büyük çaplı projelerimize hazırlık süreci olarak tamamladık. 

Gelecek dönem hedeflerinizden bahseder misiniz?
Ülkemizde sağlık sektörü artan bir ivmeyle çok iyi noktalara geldi ve bu gelişim artarak devam ediyor. Birincil hedefimiz insanımızın layık olduğu yüksek standartlı hizmetleri bina etmek ve bu hizmetleri ülke ekonomimize artı bir değer olarak katmak. Bu bağlamda sadece bizden hizmet alan kurumları değil farklı firmalardan hizmet alan kurumların da yüksek standartlarımızı talep eder duruma gelmesini sağlamak vizyonuyla işimizi yapıyoruz. 

ghjjh

Yukarı