Ana içeriğe atla

apti

GEREDE’NİN 2023 PROJELERİ HAZIR

14.03.2019 - 15:37

BAŞARILI ÇALIŞMALARIYLA DİKKAT ÇEKEN VE HEDEFLERİ BÜYÜK OLAN GEREDE BELEDİYE BAŞKANI MUSTAFA ALLAR’IN 2023 VİZYONUNDA 26 TEMEL PROJE VAR. BU PROJELERDEN EN AZ 10 TANESİ TURİZMLE İLGİLİ.

Başarılı çalışmalarıyla dikkat çeken Gerede Belediye Başkanı Mustafa Allar, 31 Mart’ta yeniden aday. Büyük projeleri olan Allar, yeni dönemde daha da güzelleştirmek istediği Gerede’de turizmi canlandırarak ilçenin ekonomisini ve istihdamını geliştirmek istiyor. Mustafa Allar’ın 2023 vizyonundaki 26 temel projeden en az 10 tanesi turizmle ilgili. İşte o projelerden bazıları:

ESENTEPE, ARKUT DAĞI VE YAYLALAR MASTER PLANI HAZIRLANACAK
Esentepe Mesireliği, Arkut Dağı ve yaylaların geleceğine yön verecek, gelişim kararlarını içeren ve çevresinin düzenlenmesi amacıyla sosyal yaşam ve spor alanlarının oluşturulmasına, kültür ve turizmin gelişmesine yönelik master planı yapılacak. Buralara spor alanları, bungalov evler, yapay şelaleler, asma köprüler, yürüyüş ve bisiklet yolları yapılacak.

ORMAN İŞLETMESİ B TİPİ MESİRE ALANI PROJESİ
Gerede Orman İşletme alanının 125 bin metrekarelik alanı belediyemize kazandırıldı. Proje kapsamında kamelya ve piknik üniteleri, yürüyüş yolları, açık otopark alanları, çocuk oyun alanları, gezinti köprüleri, mescit, kır lokantası, yöresel ürünler satış yerleri, mini spor alanları, seyir teraslarını içeren B tipi mesire alanı yapılacak.

YENİ HÜKÜMET KONAĞI BİNASI YAPIMI
Fay hattı üzerinde bulunan Hükümet Konağı binası yıkılarak Demirciler Mahallesi itfaiye hizmet binasının bulunduğu alana daha ferah ve modern yeni bir Hükümet Konağı inşa edilecek.

YENİ ADLİYE BİNASI YAPIMI
Fay hattı üzerinde bulunan adliye binası yıkılarak Dayıoğlu Mahallesi eski polis lojmanlarının bulunduğu alana yeni bir adliye binası yapılacak.

MİLLET BAHÇESİ PROJESİ
Adliye ve kaymakamlık binalarının taşınmasıyla oluşacak alanda yapılacak Millet Bahçesi projesi kapsamında piknik alanları, kamelyalar, spor aletleri, oyun grupları, yaya yürüyüş yolları, ahşap köprüler, ahşap seyir terasları, mini spor sahaları, bisiklet yolu, süs havuzu, otomobil park alanı ve benzeri donatılar bulunacak.

TARİHİ KEÇİ KALESİ TURİZME KAZANDIRILACAK
Tarihin gün yüzüne çıkartılarak Keçi Kalesi’nin turizme kazandırılması ve kültürel zenginliğin yaşatılması amacıyla arkeolojik kazı, restorasyon ve çevre düzenlemesini içeren çalışmalar başlatılacak.

ESENTEPE SOSYAL TESİS PROJESİ
Esentepe Mesireliği alanında bulunan futbol sahasının batısındaki mevcut yapının yerine, içerisinde sporcu salonu, soyunma odaları, bay-bayan WC, şadırvan, mescit gibi bölümlerin yer aldığı sosyal tesis binası yapılacak.

ESKİ CEZAEVİ BİNASI KENT MÜZESİNE DÖNÜŞTÜRÜLECEK
Seviller Mahallesi’nde bulunan eski cezaevi, taş duvarları korunacak şekilde restore edilerek ilçemiz turizmine katkı sağlayacak şekilde kent müzesine dönüştürülecek.

BUZ PİSTİ YAPIMI
İlçemizdeki sosyal aktivitelerin çeşitliliğini artırmak, özellikle öğrenci ve gençlerin sosyal yaşamına katkı sağlaması amacıyla içerisinde kafeterya, oyun salonu gibi bölümlerin yer alacağı buz pisti yapılacak.

TELEFERİK HATTI YAPIMI
İlçemiz turizmine katkı sağlamak, doğal güzelliklerini tanıtmak ve ulaşımı kolaylaştırmak amacıyla Esentepe Mesireliği-Arkut Dağı Kayak Merkezi-Keçi Kaclesi arasına etaplar halinde teleferik hattı yapılacak.

MİLLET KIRAATHANESİ
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın gösterdiği hedef doğrultusunda bin metrekareye inşa edeceğimiz Arasta Projesi içerisinde oluşturacağımız Millet Kıraathanesi, her yaştan insanımız için sıcak ve soğuk içecek ikramlarının yanı sıra ücretsiz ve güvenli internet ortamı sağlanarak sessiz, sakin ortamı ve alışagelmişin dışındaki hizmetleriyle kitapseverlerin uğrak noktası olacak. Kıraathaneye gelenler, mola vermeden kitap okumanın ve ders çalışmanın keyfine varacak.

HANIMLAR LOKALİ YAPIMI
Bin metrekareye inşa edeceğimiz Arasta Projesi içerisinde Gerede’de yaşayan ev hanımları ve öğrenciler başta olmak üzere çalışan kadınların da boş zamanlarını en güzel şekilde değerlendirebileceği sosyal, kültürel faaliyetler ile geçirebilecekleri nezih bir ortam oluşturulacak. Toplantı ve sohbet için kafeterya hazırlanarak hanımların hizmetine sunulacak.

ghjjh

Yukarı