Ana içeriğe atla

bridgestone

Gümüşhane’ye Altın Hizmetler

15.03.2019 - 09:52

GÜMÜŞHANE BELEDİYE BAŞKANLIĞI GÖREVİNİ 5 YILDIR SÜRDÜREN VE 31 MART 2019 YEREL SEÇİMLERİNDE YENİDEN ADAY OLAN ERCAN ÇİMEN, “GERİDE BIRAKTIĞIMIZ 5 YILDA ALTIN DEĞERİNDE HİZMETLERLE GÜMÜŞHANE’MİZİ YAŞANABİLİR BİR ŞEHİR HALİNE GETİRDİK. AYNI AZİM VE KARARLILIKLA ÇALIŞMALARIMIZA DEVAM EDECEĞİZ.” DEDİ.

Gümüşhane Belediye Başkanlığı görevini 5 yıldır sürdüren ve 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde yeniden AK Parti’den Gümüşhane Belediye Başkan adayı olan Ercan Çimen, “Geride bıraktığımız 5 yılda şiarımız, altın değerinde hizmetlerle Gümüşhane’mizi yaşanabilir bir şehir haline getirmek oldu. Bundan sonraki süreçte de aynı azim ve kararlılıkla çalışmalarımıza devam edeceğiz.” dedi.
Gümüşhane Belediye Başkanlığı görevini 5 yıldır sürdüren ve 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde yeniden AK Parti’den Gümüşhane Belediye Başkan adayı olan Ercan Çimen, “Geride bıraktığımız 5 yılda altın değerinde hizmetlerle Gümüşhane’mizi yaşanabilir bir şehir haline getirdik. Aynı azim ve kararlılıkla çalışmalarımıza devam edeceğiz.” dedi.
Gümüşhane ve Gümüşhane insanı için gece-gündüz demeden hizmet etmeye devam edeceklerini kaydeden Başkan Çimen, “Genel başkanımız ve cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın tensipleriyle yeni bir 5 yıllık dönem için adaylığımız kesinleşmiş oldu. Bu vesileyle genel başkanımız ve cumhurbaşkanımız başta olmak üzere Gümüşhane ve Ankara’da partimizin her kademe mensuplarına ve görevlilerine en kalbi teşekkürlerimi sunuyorum.” dedi. 

AZİM VE KARARLILIKLA ÇALIŞMAYA DEVAM
“Nasıl ki beş yıl önce halkımızın dualarını alıp Rabbimize sığınarak ve bismillah deyip yola çıkmışsak, bugün de aynı şekilde yola çıktık.” diyen Çimen, “Cumhurbaşkanımızın dava arkadaşı olma şerefini yüce Allah bize nasip ettiği için gururluyuz, mutluyuz. Geride bıraktığımız 5 yılda, şiarımız hizmet etmek, Gümüşhane’mizi altın gibi değerli hizmetlerle yaşanabilir bir şehir haline getirmek oldu. Bundan sonraki süreçte de aynı azim ve kararlılıkla çalışmalarımıza devam edeceğiz.” diye konuştu.
Önümüzdeki dönemde de yarım kalan hizmetleri tamamlamak ve şehre yeni vizyonlar kazandırmak için gecesini gündüzüne katarak çalışmaya devam edeceklerini belirten Gümüşhane Belediye Başkanı ve Başkan Adayı Ercan Çimen, “2014’te ortaya koyduğumuz hedeflerimizde 2018’e kadar şehrimizin altyapı sorunlarını bitireceğimizi, 2019’a kadar ise şehrimizin bir marka kent haline gelmesi için çaba göstereceğimizi belirtmiştik. Allah’a hamdolsun ki şehrimizin altyapısına dair birçok problemi çözdük ve çözmeye de devam ediyoruz.” şeklinde konuştu.

HİZMET DEMEK GÖNÜL BELEDİYECİLİĞİ DEMEKTİR
Hizmetin sadece yapısal sorunları çözmek anlamına gelmediğini belirten Çimen, “Hizmet demek, aynı zamanda gönül belediyeciliği yapmaktır. Yani gönüllere hitap edecek hizmetleri de gerçekleştirmektir. Bir güler yüz, bir sıcak tebessüm, bir dokunuş bazen tüm sorunların üstesinden gelmektedir. Yedi düvelin üstümüze geldiği bugünlerde bizim insanımızın buna ihtiyacı vardır. Bize oy veren-vermeyen herkesin hizmetkârıyız ve halkımızın desteğiyle daha yaşanılabilir bir Gümüşhane’yi hep birlikte inşa edeceğiz. Bunun için yola çıktık ve vatandaşlarımızın desteğiyle bunu başaracağız.” ifadelerini kullandı.

HARŞİT ÇAYI KANALİZASYON ATIKLARINDAN KURTULUYOR
Gümüşhane’de her zaman ilklere imza attıklarını belirten Başkan Çimen, bunlardan biri olan Harşit Çayı’nı kanalizasyon atıklarından kurtaracak projeyle ilgili bilgi verdi: “Daha önce iptidai bir şekilde yapılan kanalizasyon hattı yetersiz kalıyor ve şehrimizin kanalizasyon atıklarının yüzde 50’si dereye akıyordu. Göreve geldiğimizde bu durumun önüne geçmek istedik ve planlamalarımızı yaptık. Ancak kendi kaynaklarımızla bunu başaramayacağımızı biliyorduk. Girişimlerde bulunup projemizi Orman ve Su İşleri Bakanlığı’nın üstlenmesini sağladık. Projemizin tutarı yaklaşık 5 milyon lira. Yaklaşık 12 kilometre uzunluğunda oluşacak olan hatta, en küçüğü 300, en büyüğü 800’lük borular döşenecek. Şu an kullanılan boruların en büyük ebadı 200’lük. Proje Bağlarbaşı Mahallemizden başladı ve büyük bir bölümü tamamlandı. Atık su meselesinde çok büyük yol kat ettik. Projemizin tamamlanmasının ardından Harşit Çayı’nı atıklardan temizleyeceğiz. Dere ıslah çalışmalarının da tamamlanmasıyla burası şehrimizin gerdanlığı haline gelecek. Bununla birlikte şehrin en önemli sorunlarından biri olan içme suyu için de çalışmalar başladı. Bahçecik Barajı içme suyu inşaatımız devam ediyor. Projemizin tamamlanmasının ardından şehrimizin su sorunu çözülecek.” Başkan Çimen, yaptıkları çalışmaların bazılarını şu şekilde sıraladı:

MODERN PAZARYERİ PROJESİ
“Gümüşhane insanına yakışmayan bir pazaryerimiz vardı. Kıbrıs Çarşısı’nda 13 bin metrekarelik alanı kapsayan modern pazaryerinin yapımına başladık ve devam ediyoruz. Örnek olacak özelliğine sahip projemizin yaklaşık maliyeti 12 milyon lirayı bulacak. Belediye tarihinde bu kadar yüksek tutarlı bir proje daha önce yapılmadı. İnşallah biz bir ilki gerçekleştireceğiz. Projemiz 5 katlı olacak. Her bir kat kademe kademe yükselecek ve yine her bir katın teras alanları olacak. Projemizin içerisinde 115 araçlık otopark yer alacak. Belirli günlerde pazarcıların tezgâhlarını açabileceği 2 bin 970 metrekarelik kapalı, 700 metrekarelik açık pazar alanı, her gün açık bulunacak olan toplam 846 metrekarelik 14 adet dükkan, her türlü ihtiyaca karşılık verebilecek 790 metrekarelik çok amaçlı salon da projemizin içerisinde yer alıyor.”

AKILLI DURAK PROJESİ
“Hayata geçirdiğimiz akıllı duraklarla AK Parti Yerel Yönetimler Başkanlığı’mızın düzenlediği ‘Belediyelerde Sosyal Politikalar’ konulu proje yarışmasında Gümüşhane Belediyesi, Türkiye üçüncüsü oldu. Toplu ulaşım araçlarını bekleyen vatandaşlarımızın duraklarda olumsuz hava koşullarından etkilenmemesi için ‘akıllı durak’ adı verilen klimalı durak projemizi Hacıemin Mahallesi’nden Sema Doğan Parkı’na kadar olan bölümde her iki yönde de yaklaşık 30 noktada hayata geçirdik. Duraklarımızın içerisinde kliması, güvenlik kamerası, radyosu, ücretsiz wi-fi’si, şarj için elektriği ve kitaplık bulunuyor.”

GENÇLİK PARKI PROJESİ
“Gençlik Parkı projemiz, şehrin kalabalık nüfusunun sosyal alan olarak kullanabileceği, spor aktivitelerini gerçekleştirebileceği, çocuk park alanı, açık sergi alanı, küçük bir amfi tiyatro ve hepsinden önemlisi şehrin nefes alabileceği bir yeşil alan olacak. Trafik yoğunluğunun en aza indirilmesi amacıyla da altında yaklaşık 400 araç kapasiteli kapalı otopark yer alacak.” 

HAYVAN BARINAĞI PROJESİ
“Belediyemize Orman ve Su İşleri Bakanlığınca tahsis edilen 140 dönüm arazilik alanda yapımına başladığımız Kent Park ve Hayvan Barınağı Projesi’ni tamamladık. Sokak Hayvanları Barınağı projemizde kedi ve köpek kulübeleri, karantina kedi ve köpek kulübeleri, yabani hayvan kulübesi, idari bina, hayvan mezarlığı, açık otopark bulunuyor.”

HER MAHALLE ‘ÖRNEK MAHALLE’ OLUYOR
“Kentte ‘Örnek Mahalle’ projesi başlattık. Şehrimizde yıllarca ihmal edilen mahallelerimizde topyekun bir çalışma başlattık. Bu kapsamda projeler hazırladık ve ilk projemizin başlangıcını Yeni Mahalle’de verdik. Buradaki  ‘Örnek Mahalle’ projemizi tamamladık. Bu çalışmamız yine kentte bir ilk olma özelliği taşıyor. Burada sosyal tesis, Gümüşhane evi modelinde muhtar ve taziye evi yaptık. Yine projemiz kapsamında çocuk parkı, oturma alanları, peyzaj düzenlemelerini de tamamladık. Yeni Mahalle’nin ardından Hasanbey, Eskibağlar ve Bağlarbaşı’nda da Örnek Mahalle çalışması başlatarak muhtar ve taziye evlerini hizmete açtık.”

YENİ İTFAİYE MÜDÜRLÜĞÜ PROJESİ
“İhtiyaca cevap veremeyecek durumdaki İtfaiye Müdürlüğü hizmet binasını tamamladık. 2 bin 500 metrekarelik bir alana yapılan yeni itfaiye hizmet binamızda 8 kapalı itfaiye otoparkı, 20 kişilik yatakhane, spor salonu, mescit, yemekhane, misafir salonu, konferans salonu, idari odalar ve zemin katında 20 tonluk sarnıç depo bulunuyor.”

ŞEHRE AVM KAZANDIRILIYOR
“Şehrimize alışveriş merkezi kazandırma çalışmalarımız kapsamında 17 Şubat 2017 tarihinde 30 yıl yap-işlet-devret modeliyle ihalemizi gerçekleştirdik. AVM inşaatımızın hafriyat çalışmaları devam ediyor. AVM projemizi de şehrimize kazandıracağız.”

SEMA DOĞAN PARKI KENTE DEĞER KATTI
“Bağlarbaşı Mahallesi’nde bulunan ve restorasyonuna devam ettiğimiz Sema Doğan Parkı, kente değer katacak. Şehrin hem turizm hem sosyal yaşamına etki edecek olan Sema Doğan Parkı ile ilgili geçtiğimiz yıl başlayan köklü değişiklik devam ediyor. Parkı 2 sinema salonu, bowling salonu, vatandaşlarımızın daha rahat bir şekilde piknik yapabilmeleri için kamelyalar, spor alanları, etkinlik alanı ve daha birçok oyun alanı ile yeniledik. Burayı birinci sınıf bir tesis haline getirdik.”

dfs

Yukarı