Ana içeriğe atla

apti

“KÜLTÜR TURLARI İLE GEÇMİŞİMİZİ YERİNDE GÖSTEREREK ANLATIYORUZ”

21.08.2019 - 09:55

SELÇUKLU BELEDİYESİ TARAFINDAN 4.’SÜ DÜZENLENEN  “SELÇUKLU TORUNLARI OSMANLI'NIN İZİNDE”  PROJESİ KAPSAMINDA BİLECİK VE SÖĞÜT'E DÜZENLENEN KÜLTÜR TURLARINDA SELÇUKLU BELEDİYE BAŞKANI AHMET PEKYATIRMACI, KONYA’DA FAALİYET GÖSTEREN YAZILI VE GÖRSEL MEDYA TEMSİLCİLERİ İLE BİRLİKTE ECDADA DUA İÇİN BİLECİK'E GİTTİ.

Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı Konya’da faaliyet gösteren basın kuruluşlarının temsilcileriyle tarihi mekanları yerinde gördü. Basın temsilcileri Başkan Ahmet Pekyatırmacı’yla birlikte Kültür gezisi kapsamında  Bilecik’in tarihi ve eşsiz güzelliklerini, Osman Gazi’nin Osmanlı Beyliği'nin temellerini attığı ve bir dönem Osmanlı Devleti'ne başkentlik yapan Söğüt ilçesini ve Söğüt’ü fetheden Ertuğrul Gazi'nin kabristanını, Bilecik Türbesi, Söğüt Kültür Müzesi, Kuyulu Mescit, Hamidiye İdadisi, Söğüt Ulu Camii, Bilecik Yaşayan Şehir Müzesi ve Pelitözü Göleti’ni da ziyaret etti.
“Selçuklu Torunları Osmanlı'nın İzinde” organizasyonuna Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı, Selçuklu Kaymakamı Ömer Hilmi Yamlı, AK Parti Selçuklu İlçe Başkanı Mustafa Hakan Özer ve Konya’da faaliyet gösteren basın mensupları katıldı.


kkkk

“ECDADIMIZIN TARİHE BIRAKTIĞI İZLERE ŞAHİTLİK ETTİK”
Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı bu tarz kültür gezilerinin hafızalarda daha kalıcı hale geldiğine ve ecdadın yapmış olduğu fedakarlıkları yerinde görmeye vesile olduğuna vurgu yaparak: “Selçuklu Torunları Osmanlı'nın İzinde dördüncü yılını bu sene tamamlıyor. Bugün 22. günümüz. 2019 yılının turları temmuz ayının biri itibariyle başlamıştı. Bu turumuzda da basın mensuplarımızla birlikte sabah 06.55’te Konya’dan hızlı trenle hareket ettik ve Bilecik Türbesi, Söğüt Kültür Müzesi, Kuyulu Mescit, Hamidiye İdadisi, Söğüt Ulu Camii, Bilecik Yaşayan Şehir Müzesi ve Pelitözü Göleti’ni ziyaret ettik Osman Gazi’nin Osmanlı Beyliği'nin temellerini attığı, bir dönem Osmanlı Devleti'ne başkentlik yapan Söğüt ilçesini ve Söğüt’ü fetheden Ertuğrul Gazi'nin kabristanındayız. 31 Temmuz itibariyle 5 bin hemşehrimizi kültür turlarımızda ağırlamış olacağız. Bundan sonra da bu turlarımız devam edecek. Biz gençlerimize, hemşehrilerimize ecdadımızı, geçmişimizi her zaman anlatmak istiyoruz. Bunları sadece kitabi olarak değil yerinde göstererek anlatmak istiyoruz ki hafızalarda kalıcı olsun. Hemşehrilerimizin bu projeye çok büyük bir teveccühü var. İlk günden itibaren bu tura katılan hemşehrilerimizden yaptırdığımız anketler sonucunda gayet olumlu dönüşle alıyoruz.  Buraya gelen misafirlerimiz de hem gün boyu ziyaretlerini yapıyorlar hem de buradaki ağırlamalardan son derece memnunlar. Kültür turlarımıza bu şekilde devam edeceğiz.” dedi. 

ghjjh

Yukarı