Ana içeriğe atla

apti

SELÇUKLU BELEDİYESİ 30. YAŞINI "AŞKA VEFA" İLE KUTLADI

20.01.2020 - 12:01

Selçuklu Belediyesi 30. kuruluş yıldönümünü “Aşka Vefa” sloganıyla Selçuklu Kongre Merkezi’nde gerçekleştirdiği programla kutladı. 

1989 yılında Konya Büyükşehir Belediyesi statüsünde merkez ilçe olarak kurulan ve şehre hizmet veren Selçuklu Belediyesi 30. yıldönümünü "Kuruluşundan Bugüne Selçuklu Belediyesi - Aşka Vefa” programı ile kutladı. Selçuklu Kongre Merkezinde gerçekleştirilen programda 30 yıl boyunca şehre hizmet veren belediye başkanları, meclis üyeleri ve personel bir araya geldi. 
"Aşka Vefa"  sloganıyla düzenlenen programa Konya Valisi Cüneyit Orhan Toprak, Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Ak Parti Konya Milletvekilleri Ziya Altunyaldız, Orhan Erdem, Gülay Samancı ve Hacı Ahmet Özdemir, Konya Ak Parti Konya İl Başkanı Hasan Angı, Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı, önceki dönem Selçuklu Belediye Başkanları İsmail Öksüzler, Prof. Dr. Adem Esen,  Selçuklu  Kaymakamı Ömer Hilmi Yamlı, Meram Kaymakamı Resul Çelik, Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, Konya eski Belediye Başkanı Ahmet Öksüz, Konya eski Büyükşehir Belediye Başkanı Halil Ürün, Ak Parti Selçuklu İlçe Başkanı Mustafa Hakan Özer, Ak Parti Meram İlçe Başkanı Mustafa Dolular, MHP Selçuklu İlçe Başkanı Güzide Çıpan, Ak Parti Yerel Yönetimler Başkanı Seyit Mehmet Sümer, önceki dönem ve mevcut  belediye meclis üyeleri, siyasi parti yöneticileri ve emekli personeller katıldı. 

SELÇUKLUYA YAPILAN HİZMETLER İÇİN TEŞEKKÜR
Selçuklu'nun 30 yılına damga vuran belediye başkanlarını, meclis üyelerini, başkan yardımcıları ve çalışanları burada bir arada misafir etmekten büyük bir memnuniyet duyuyoruz diyen Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı,"Selçuklu'ya her dönem değerli ve güzel hizmetler kazandırıldı. Dönemin imkanlarıyla ilçemize katkılar sunan şehir planlaması adına yaptığı çalışmalar ile Selçuklu’nun bugüne gelmesi noktasındaki ilk adımları atması hasebiyle Sayın İsmail Öksüzler başkanımız hem bizim için hem Konya hem de diğer iller için model oluşturmuştur.1989 da başlayan bu serüvenin kurucu başkanı Sayın İsmail Öksüzler başkanımıza teşekkür ediyorum. Değerli Başkanımız 1989 yılında yaktığı meşaleyle iki dönem ilçemize hizmet ettikten sonra 1999 yılında görevi Sayın Adem Esen Başkanıma teslim etmiştir. Değerli başkanım Sayın Adem Esen döneminde yine kurumsal yapının güçlenmesi konusunda ağırlık verilmiş Kalite Yönetim Sistemleri oluşturulmuş, belediyemizin mali alt yapısı güçlendirilmiş, insan kaynakları, araç, gereç ve ekipman yönünden güçlü bir belediye yapısı oluşturulmuştur. Belediye hizmetlerine ek etkinlik, kalite, verimlilik artışı ve süreklik sağlanmıştır. Değerli Başkanımız Adem Esen döneminde yapılan ve önemli yatırımlardan biri de mevcut belediye binamızın yapımına karar verilmesi ve temelinin atılarak inşaatın başlatılmasıdır. Burada belirttiğim ve daha ifade edilmesi gereken pek çok projeyi hayata geçiren ve ilçemize önemli katkılar sunan değerli Başkanımız Prof. Dr. Adem Esen Beyefendiye Selçuklumuza yaptığı hizmetler için teşekkür ediyorum." dedi.
Selçuklu'da 2009 – 2018 yılları arasında Selçuklu Belediye başkanlığı görevini yürütmüş olan Konya Büyükşehir Belediye Başkanımız Uğur İbrahim Altay'a da hizmetlerinden dolayı teşekkür eden Başkan Pekyatırmacı, "Uğur Başkanımızın dönemi de Selçuklu'nun her yıl yükselen nüfusu, gelişen teknolojisi ve büyüyen personel yapısı ile bütün ihtiyaçlara anında karşılık vermek adına önemli işlerin gerçekleştirildiği bir dönem oldu. Bu dönemde hemşehrilerimizin “İyi ki Selçuklu’da Yaşıyorum” demelerine vesile olacak ve sadece ilçe ölçeğinde değil il bazında ve hatta ülke bazında etki oluşturacak pek çok projeyi hayata geçirmiştir. Eğitimden sağlığa, spordan sosyal ve kültürel hayata birçok prestijli eseri şehrimize kazandıran Sayın Uğur İbrahim Altay aldığı emaneti daha güzel noktalara taşımak adına, önceki başkanlarımız döneminde yapılan Kadim Medeniyet Selçuklu Mirası, tarihe vefa kapsamında Selçuklu Tarihini ve kültürünü ifade eden pek çok eseri Cumhurbaşkanlığı himayesinde hayta geçirmiştir." dedi.

“KONYA'MIZA DEĞER KATACAK ESERLER BIRAKMAYA DEVAM EDECEĞİZ"
2018 yılı Mayıs ayından itibaren Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay’dan devraldığı görevi en iyi şekilde sürdürmenin gayreti içerisinde olduklarını ifade eden Başkan Pekyatırmacı, "Kadim medeniyetin mirasçısı olduğumuzun farkındayız bu kapsamda hem tarihimize sahip çıkarak hem kültürümüzü yaşatarak yenilikçi anlayışla hizmetlerimizi sürdürüyoruz. Yeni dönemde de tüm ekibimizle birlikte ilçemize ve Konyamıza değer katacak eserler bırakmaya devam edeceğiz. Bugün 50 ilden daha büyük bir nüfusa hizmet eden ilçe konumundayız. Her geçen büyüyen nüfusumuzla ve gelişen yapımızla örnek olmaya devam edeceğiz. Sanattan spora, sağlıktan eğitime, tarihten kültüre her alanda hemşehrilerimize hizmet etmek için projeler üretiyoruz. Gönül belediyeciliği ilkesi ile insanımıza değer vererek onların seviyesini yükseltmek öncelikli hedefimiz" dedi. 

"KONYA'YA HİZMET ETMEK ŞEREFTİR"
Konya'ya hizmet etmenin büyük bir şeref olduğunu ifade eden Selçuklu Belediyesi Kurucu Başkanı İsmail Öksüzler, "Allah'a hamd ediyorum ki 10 yıl bu mübarek şehre hizmetle şereflendik. Hizmete başlamadan önce ilkelerimiz vardı ve bu ilkelerimizden asla taviz vermeyeceğimize söz verdik. Dürüst, çalışkan, israf etmeyen ve güler yüzlü bir belediyecilik anlayışıyla, bu ilkelerimizden taviz vermeden ilçemize hizmet etmenin gayretinde olduk.  Hizmet dönemimizde Selçuklu'ya eğitimden, sağlığa, spordan çevreye, güzel sanatlara kadar her konuda Cenab-ı Hak bize eser vermede yardımcı oldu. Ben bu çalışkan belediye başkanlarımdan da daha çok eserler bekliyorum. Allah kendilerine yardım etsin ve tüm şehirlerimizin  Konya gibi güzel, imarlı ve huzurlu bir kent olmasını diliyor, hepinizi hürmet, sevgi ve muhabbetle selamlıyorum." dedi.

"KONYA'NIN BAŞARISINDA BİRLİKTELİK RUHU VAR"
Konya belediyeciliği ve Konya'nın şehircilikte elde ettiği başarı da en büyük faktörün birlik ve beraberlik ruhu olduğunu ifade eden Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, "Bakın 4 belediye başkanı aynı kürsüden hitap edebiliyoruz. Herhalde bu Konya'nın dışında başka bir şehirde gerçekleşemez. Kurulduğu günden itibaren hep beraberiz ve birlikteyiz ve o günden itibaren hiç yıkmakla uğraşmadık. Her gelen üzerine bir şeyler yapmaya  gayret etti. Bugün Konya'nın, Selçuklu'nun bir başarısı varsa bu salonda oturan herkesin bu anlayışla hareket etmesidir. İnşallah geleceğin Konya'sı geleceğin Türkiye'si çok daha güzel olacak. Bu vesile ile Konya'mıza ve Selçuklumuza hizmet eden belediye çalışanlarından, belediye başkanına, meclis üyesine emeği geçmiş herkese huzurlarınızda şehrimiz adına teşekkür ediyorum." dedi. 


 

ghjjh

Yukarı