Ana içeriğe atla

bridgestone

2020 Sloganımız “Yapay Zeka”

23.12.2019 - 10:13

Xinerji Teknoloji Hizmetleri Ltd. Şti.’de Genel Müdürü Uluç Atılgan: “İş zekası konusunda uzmanız ama lojistik sektörünü en iyi tanıyan içinde olan iş zekası ekibi bizim bünyemizde.”

Öncelikle sizi tanıyabilir miyiz? 
Uluç Atılgan Ben, Xinerji Teknoloji Hizmetleri Ltd. Şti.’de Genel Müdür olarak görev yapmaktayım. Firmamız Lojistik sektörüne depo ve taşımacılık çözümleri konusunda hizmet vermektedir. 2019 Lojistik fuarına yaklşaşık 20 kişilik bir ekiple katılım gösterdik. 150 Firmadan fazla katılımcının ve yaklaşık 15 bin ziyaretçinin olduğu organizasyonda olmaktan mutluluk duyuyoruz.

Lojistik sektöründe teknolojiyi nasıl kullanıyorsunuz?
Xinerji software sadece ERP - TMS - WMS çözümleri ile lojistik sektörüne hizmet veren konumunu farklı bir noktaya taşıdı. IT uzmanlık alanını, Mobile, İş zekası, RPA, yapay zeka, entegrasyon altyapıları, İş süreçleri yoğunlaştırdı.
Bu kapsama birçok projeye imza attık. HSBC transformation projesinde conversion alt yapısını geliştirdi, müşteri ve hesapların dönüşümünü sağladı. MNG kargo, Bilkom gibi firmalarda veri ambarı alt yapısını oluşturdu. Katar da mobil teslimat yönetimi, control tower gibi çözümler üretti.
Farklı teknolojiler ve yaklaşımlar ile oluşturduğu altyapıyı Lojistik sektörüne uygulamayı hedefledi. 
İş zekası konusunda uzmanız ama lojistik sektörünü en iyi tanıyan içinde olan iş zekası ekibi bizim bünyemizde. Mobil çözümlerde uzmanız, Google Flutter çok yeni bir teknoloji Türkiye’de bu teknoloji ilk kullanan firmalardan biriyiz ama asıl önemli olan bu firmalar içinde lojistik sektörüne en hızlı ve doğru çözümü üretebilecek tek firma biziz. 

2019 yılını nasıl değerlendiriyorsunuz? 2020 hedefleriniz nelerdir?
Xinerji Software 2019 sloganı olarak digital dönüşümü vurgulamaktadır. 2020 yılı sloganımız yapay zeka olacak.
Inovatif ve yenilikçi yaklaşımlarımız bizi rakiplerimizden farklı bir noktaya taşıyor. Hedefimiz çözümlerimizi Globale taşımak, bu kapsamda katarda ve Bulgaristan’da projelerimiz oldu.
Ocak ayından itibaren Almanya’da projelere başlayacağız, 2020’de 10 Almanya projesi hedefimiz var.

dfs

Yukarı