Ana içeriğe atla

ayos

Arksigner E-imza ve Kimlik Doğrulama Çözümleri

20.01.2020 - 10:22

ArkSigner Genel Müdür Yardımcısı Özlem Kahramaner: “ArkSigner “Güvenli” Elektronik İmza ve “Akıllı” Kimlik Doğrulama yöntemleriyle çözüm ortağınız olmaya devam edecektir.”

ArkSigner hakkında bize kısaca bilgi verir misiniz?
ArkSigner, 2015 yılından itibaren günden güne büyüyen uzman kadrosuyla hizmet veren bir teknoloji şirketidir. Çevre dostu çözümleriyle kamu ve özel sektörün bilgi ve İletişim teknolojilerindeki ihtiyaçlarının tasarlanması, temini ve işletimine odaklanmıştır. Çeşitli projelerden edinilen deneyimler ile müşterilerin zorlayıcı gereksinimlerine en güncel çözümleri sunmaktadır.
ArkSigner olarak hedefimiz, sorunsuz işletilebilen çözümleri tasarlamak ve sunmaktır.

ArkSigner firmasının çözümleri nelerdir? Nasıl kullanıldığından ve avantajlarından bahseder misiniz?
ArkSigner çözümlerini Elektronik imza yazılımları, kimlik doğrulama yazılımları ve davranışsal biyometri  yazılımı olmak üzere üç ana  grup olarak ayırmaktayız. Bununla birlikte yerli ve milli donanım cihazlarımız ile ürünlerimizi ön plana çıkartmaktayız. 

E-İmza çözümlerimiz;
E-İmza Çözümlerimiz ile Masaüstü, Web ve Mobil uygulamalarda hızlı ve kolay çalışılır. Ek olarak bir kütüphane kurulumu gerektirmez. Sınırsız sayıda kullanıcı ekleyebilir, sınırsız sayıda uygulamada imza atabilirsiniz. Tasarımı sayesinde her cihaz üzerinde kolaylıkla imza işlemini gerçekleştirebilirsiniz. İmza dosyasının ve imza verisinin gizliliğini korur. Elektronik imza arşivleme özelliğini destekler. Arşiv özelliği ile sertifikalarınızın süresi dolsa bile imzaların doğrulanması devam eder. Windows işletim sistemleri için 32-bit veya 64-bit kurulumları destekler. Windows'un yanı sıra Mac OS X, Andorid ve IOS sistemlerde de sorunsuzca çalışır. Safari, Internet Explorer, Edge, Google Chrome, Mozilla Firefox ve Opéra'nın tüm yeni sürümleriyle uyumludur. Elektronik imzalı belgelere zaman damgası ekler. 

Kimlik doğrulama çözümlerimiz;
Yeni kimlik kartları üzerinde elektronik imza alanı bırakılarak tasarlanmıştır. Elektronik imza, Elektronik İmza Kanununa göre güvenli cihazlar üzerine saklanabiliyor. Çipli kimlik kartı güvenli bir donanım olduğu için çıkmasını beklediğimiz mevzuattan sonra kullanıma açılacaktır. Bugün yaklaşık 40 milyon kişide elektronik kimlik kartı bulunmaktadır. Kamu personeli olan kullanıcılar, Kamu SM’den, kamu personeli olmayan bireysel kullanıcılar ise çıkacak mevzuat sonrasında  BTK’nın belirlediği ESHS’lerden yeni nesil kimlik kartına 5070 e-imza sertifika yükletebileceklerdir. 

Davranışsal Biyometri Çözümü
Kullanıcıların klavye, Mouse ve mobil cihaz kullanımında sergiledikleri hareket ve davranışları veri setleri olarak kaydedip, kişiye özel kullanıcı profilleri oluşturan yenilikçi bir yapay zeka uygulamasıdır. Bu profiller sayesinde çevrim içi dolandırıcılık ve sahtekarlık risklerinden kurtularak sadece doğru kişilerin sisteme giriş yapmasına izin verir. Bu uygulamamız e-imza ve kimlik doğrulama çözümlerimiz ile entegre çalışabilmektedir. Böylece uygulamalarınızı en güvenli şekilde kullanmanızı sağlar.

2020 yılı hedefleriniz nelerdir?
ArkSigner ailesi olarak 2020 yılında kuruduğumuz San Franscisco ofisimizin faaliyetlerini artırmak, Türkiye’de Ankara ve İstanbul üretim ofislerimiz ile yaptığımız değerli yerli milli teknolojileri dünyaya pazarlamak…
 

dfg

Yukarı