Ana içeriğe atla

bridgestone

CPM ERP, MÜŞTERİLERİNİN GERÇEK POTANSİYELLERİNİ ORTAYA ÇIKARIYOR

14.03.2019 - 10:56

CPM YAZILIM YÖNETİM KURULU BAŞKANI RECEP PALAMUT: “BİRÇOK ŞİRKETİN POTANSİYELİ GÖRÜNDÜĞÜNDEN ÇOK DAHA FAZLA. BİZ, CPM ERP İLE ZAMAN KAYIPLARINI MİNİMİZE EDEREK KÂRI ARTIRIYORUZ. MÜŞTERİLERİMİZİN GERÇEK POTANSİYELLERİNİ ORTAYA ÇIKARIYORUZ.”

CPM Yazılım Yönetim Kurulu Başkanı Recep Palamut, ERP çözümleriyle ilgili sorularımıza yanıt verdi. 

ERP (Kurumsal Kaynak Planlama) çözümleriniz, firmalara ne tür avantajlar sağlıyor?
30 yıllık deneyim ve farklı sektörlerden edindiğimiz bilgi birikimiyle geliştirilen CPM ERP, paket yazılımdan kaynaklanan eksiklikleri gidererek işletmelere hızlı ve esnek çözümler sunuyor. CPM ERP; genel olarak firmalara iş ve bilgi süreçlerinde standardizasyon, verimlilik ve performans sağlar, çalışanlar arasında ortak iş yapma kültür ve lisanı oluşturur, entegre bir sistem desteğiyle işletmenin her noktasında etkin ve hızlı iş sonuçları oluşturulmasına olanak tanır, önleyici kontrol sistemleriyle hataları azaltma ve önleme kabiliyeti kazandırır, ürün ve sürecin izlenebilirliğiyle proaktif yönetim fırsatı sunar, şirket yönetimlerinin karar alma sürecinde radikal iyileşmelere yardımcı olur. Firma kültürüne, iş yapma şekline, yerel kültüre uyumlu olan ERP programının ülkenin resmi kurumlarıyla olan finans-muhasebe, ithalat-ihracat işlemlerinde tüm süreçlere hâkim olması ve doğru uygulamalar olması firmayı rahatlatacak ve kimi durumlarda zarardan kurtaracak bir özelliktir. Bu hususlara dikkat edildiğinde ERP yatırımı, süreç boyunca ödenen danışmanlık ücreti ve zaman kaybı olmayacağından, ERP’nin sağlayacağı kârlılıktan hemen faydalanmaya başlanabilir.

Firmalara hangi alanlarda ERP çözümleri sunuyorsunuz? 
Bir firmanın ihtiyacı olan tüm bilgi akışını, raporlamaları ve firmasına özel istekleri de dahil, doğru ve hızlı şekilde sağlayacak ürün yelpazesini sunuyoruz. CPM ERP, stok takibinden malzeme ihtiyaç planlamaya, risk yönetiminden kredilere, yasal defterlerden uluslararası raporlamaya, doküman yönetiminden kurumsal satın alma ve gider yönetimine, satış öncesi CRM’den satış sonrası servise, kalite yönetiminden toplam verimlilik yönetimine birçok sistemin bir arada çalıştığı entegre sistemler bütünüdür. Katman mimarisine sahip bir uygulama olarak her türlü ekstra ihtiyacı sistem üzerinde hızlıca karşılar. Kullanıcı ve teknoloji dostu olmanın yanında yönetici dostu olmayı da başaran CPM ERP yazılımları, bu yönüyle de benzerlerinden farklılaşır. CPM ERP, öncülüğünü yaptığı çözümlerle, birçok farklı sektörde deneyim sahibi olan ender yazılım firmasından biridir. Kimya, otomotiv, boya, mühendislik, medikal, montaj gibi birçok sektörde de yenilikçi çözümlerin öncülüğünü yapmaktadır. 

Şirketlere ve ihtiyaçlara göre esnek ERP çözümleriniz var mı?  
Yazılımı elimizdeki bir kumaşa benzetecek olursak, bunu bir terzi gibi gerekli ölçülerde istenen modelde dikiyoruz. CPM’in en büyük farkı da burada ortaya çıkıyor. CPM ERP’yi lego gibi düşünün. Lego parçacıklarıyla nasıl istediğiniz şekli verebiliyorsanız CPM ERP de yazılım mühendisleri tarafından bu esneklikte tasarlanmıştır. En güzel tarafı bunu bize ihtiyaç duymadan da yapabilirsiniz veya biz de sizin adınıza programı geliştirebiliriz. Türkiye’de birçok şirketin potansiyeli göründüğünden çok daha fazla. Biz, CPM ERP ile zaman kayıplarını minimize ederek kârı artırıyoruz. Kısacası müşterilerimizin gerçek potansiyellerini ortaya çıkarmalarına önayak oluyoruz. Rakiplerinizden her daim bir adım ileride olmanızı sağlıyoruz.

dfs

Yukarı