Ana içeriğe atla

bridgestone

DİA YAZILIM “YILIN İNOVATİF YAZILIM MARKASI ÖDÜLÜ”NE SAHİP

20.01.2020 - 14:25

DİA Yazılım Genel Müdür Suha Onay: “Tübitak tarafından Arge projesi olarak desteklenen Mobil Kod teknolojisi ile çalışan DİA, bir bütün olarak inovatif bir altyapı teknolojisine sahip.”

DİA Yazılım firması hakkında bilgi verir misiniz? Ürünlerinizden kısaca bahseder misiniz?
DİA Yazılım, 2004 yılında Türkiye’de bulut teknolojisi ile kurumsal yazılım hizmetleri vermek üzere alanında uzman mühendisler tarafından ODTÜ Teknokent'te kuruldu. Kurulduğumuz ilk yıllar Avrupa Birliği destekli uluslararası Tübitak ve Kosgeb Arge projelerinde yer alarak bulut yazılım teknolojilerinde tecrübe kazandık.
DİA Yazılım olarak mobil, e-ticaret, e-dönüşüm ihtiyaçlarına uygun sunduğumuz çözümler ile tüm sektörlerin muhasebeden, finansa, stok ve depo takibinden, üretime, müşteri ilişkileri yönetiminden, servis hizmet yönetimine firmaların dijitalleşmesine yönelik hizmetler sunuyoruz. Tüm sektörlere verimlilik, maliyet avantajı ve veri güvenliği sağlayarak yer, zaman, mekan, cihaz bağımsız firmalarını yönetebilmelerine olanak sağlıyoruz.
Kullandığımız bulut teknolojisi ve sunduğumuz entegre çözümler ile büyük ve orta ölçekli şirketlerden, girişimci KOBİ'lere e-dönüşüme ilk adımı atmalarına öncülük ediyoruz.

Ürettiğiniz çözümler hangi sektörlere hitap ediyor?
Şu anda stok, muhasebe veya CRM programı olarak Türkiye’de bir çok yazılım var. Ya en büyük bildiğimiz yazılımlar halen 30 yıl öncesinin lokal teknolojileri ile hizmet veriyorlar ya da çok basit süreçleri bulut teknolojisi ile hizmet vermeye çalışıyorlar. DİA, sektörünün bulut teknolojisi ile çalışan en gelişmiş ERP’si konumunda. Küçük bir restoran, orta büyüklükte bir gıda toptancısı veya büyük bir inşaat firması gibi bir çok sektörün tamamına hitap edebilecek esneklikte yazılım çözümlerimizi bulut teknolojisi üzerinden hizmet olarak sunuyoruz. Sunucular, yedekleme sistemleri, virüs programları gibi sorunlardan müşterimizi ERP noktasında kurtarıyoruz.

En inovatif ürün veya hizmetiniz hangisidir?
Tübitak tarafından Arge projesi olarak desteklenen Mobil Kod teknolojisi ile çalışan DİA, bir bütün olarak inovatif bir altyapı teknolojisine sahip. DİA kullanıcıları güvenlik ve performans odaklı geliştirilen DİA Uygulaması ile DİA Bulut'una özel bir protokol ile bağlanarak şirketlerini yönetiyorlar. Mühendislerimiz DİA'yı kurgularken her zaman günümüzün en ileri teknolojilerini kullanıyor, her zaman müşteri odaklı olarak basit kullanılabilir yazılımlar geliştirmeye gayret ediyorlar.

Dünyada dijitalleşme nereye doğru evriliyor?
Dijitalleşme en başta tüm şirketlere özgürlüğü getiriyor. Ofise, masaya, binalara bağlı olmadan her yerden cep telefonunuzdan, tabletinizden veya dizüstü bilgisayarınızdan şirketinizi yönetebilmenize veya operasyonlara müdahale edebilmenize imkan tanıyor. Bu özgürlük size verimlilik ve performans olarak da geri dönüyor.
Her şeyin birbirine bağlı olduğu bir dünyaya evrilirken, firmalar arası tüm iletişim dijitalleşecek. IoT / Bulut / E-Ticaret / ERP / Tedarik Zinciri / Üretim / Endüstri 4.0 kavramları bir araya gelerek tam bir ekosistem oluşturacak.

DİA Yazılım olarak aldığınız ödüller hakkında bilgi verir misiniz?
Sektörde geride bıraktığımız 15 yılda hizmet verdiğimiz binlerce kullanıcımıza bulut teknolojisinin avantajı ile veri güvenliğini sağlayıp, maliyetlerini düşürüp, verimliliklerini artıracakları kurumsal yazılımlar geliştiriyoruz.
Teknoloji, organizasyonel ve pazarlama olmak üzere 3 başlık altında, juri ve halk oylaması sonucunda yapılan değerlendirmede, önemli projelere imza atanların ve sektörel gelişime katkı sunan kurumların, kişilerin ve organizasyonların ödüllendirildiği Türkiye İnovasyon ve Başarı Ödülleri Töreni düzenlendi. DİA Yazılım olarak bu törende farklı sektörlerden küçük, orta ve büyük ölçekli işletmelerin iş süreçlerini kolaylaştırmak için yerli yazılım çözümlerimiz ile “Yılın İnovatif Yazılım Markası Ödülü”ne layık görüldük. 
Rekabette ayakta kalabilmek için dijital dönüşümün kaçınılmaz hale geldiği günümüzde büyük küçük tüm şirketlerimiz için yerli yazılım çözümleri üretmek bizim için temel motivasyon kaynağı. Bu noktada yerli bir yazılım firması olarak aldığımız bu ödülü çok kıymetli buluyoruz. Bulut Teknolojisi ile firmaların maliyetlerini düşürmek için çalışmalarımız bu motivasyonla devam edecektir.

dfs

Yukarı