Ana içeriğe atla

bridgestone

DIGITAL PLANET’TEN “KAĞITSIZ OFİS’’ MODELİ

11.07.2019 - 16:13

ŞİRKETLERİN KURUM İÇİ SÜREÇLERİNİ DEĞİŞTİRMEDEN E-DÖNÜŞÜM’E GEÇİŞLERİNDE KOLAY VE HIZLI ENTEGRASYON SAĞLADIKLARINI BELİRTEN DIGITAL PLANET GENEL MÜDÜRÜ EVREN DEMİRBAŞOĞLU, ‘’KAĞITSIZ OFİS’’ ANLAYIŞINI DESTEKLEYEN HİZMETLER SUNDUKLARINI SÖYLEDİ.

Teknolojik dönüşüm, büyümek isteyen firmalar için bir zorunluluk haline geldi. Siz bir yazılım firması olarak KOBİ’lere dijital dönüşüm süreçlerinde nasıl yardımcı oluyorsunuz? 
Digital Planet olarak 2000 yılından beri yeni teknolojilerle iş dünyasına ve KOBİ’lere yenilikçi çözümler üreten bir AR-GE şirketi olarak hizmet veriyoruz. e-Dönüşüm sürecinin gelişmesine öncülük ederek Türkiye’de e-Fatura resmi olarak kullanılmaya başlanmadan önce, e-Fatura konseptini ilk kez uygulamaya geçirdik. “Kişiselleştirilmiş Akıllı Doküman” kavramı altında ödüllü ilk yüksek sıkıştırmalı dijital doküman arşiv teknolojisini Türkiye ile tanıştırdık. Bunların yanında platform bağımsız ve herhangi bir yazılım entegrasyonuna ihtiyaç duymadan dokümanları sıkıştıran bir platform olarak lanse ettiğimiz “CUTU”, mobil ödeme platformumuz “PayALL”ve birçok yeni ürünümüz ile pazardaki yönlendirici ve yönetici konumumuzu güçlendirdik ve güçlendirmeye devam edeceğiz. 
Biz Digital Planet olarak üretim destekleyici birimlerin (muhasebe, finans, stok yönetimi, İK süreçleri vb.) dijitalleşmesi süreci ve değerli finansal belgelerin (e-Fatura, e-Arşiv Fatura, e-İrsaliye ve e-Defter vb.) elektronik ortamda üretilmesi, dağıtılması ve saklanması konusunda şirketlere destek veriyoruz. KOBİ’ler özelinde ise; KOSGEB ile KOBİ’lerin e-Dönüşüm’e geçişinin desteklenmesi yönünde görüşmelerimiz devam ediyor.  Şirketlere gönüllü olarak bu dönüşümün bir parçaları olmalarını her zaman tavsiye ediyor, bu anlamda kendilerine destek olmak için organize olduğumuzu da belirtmek istiyorum.

Genel olarak şirketler hangi iş süreçlerinde dijitalleşmeye başvuruyorlar?
Firmalar, genellikle dijital dönüşüm süreçlerine kağıt üzerinden ve manuel yürüttükleri süreçleri dijitalize ederek başlamak istiyorlar. Genelde e-Fatura, e-Arşiv ve e-Defter, doküman arşiv ve doküman yönetim sistemi uygulamalarını hayata geçirerek başlıyorlar.

KOBİ’lerin dijitalleşmelerine ve global rekabetteki güçlerini artırmaya yönelik ürün ve hizmetlerinizden bahseder misiniz?
e-Fatura, e-Defter, e-Arşiv, e-İrsaliye, e-Makbuz, e-Bilet, e-İmza ve KEP ürünleriyle ‘’kağıtsız ofis’’ anlayışını destekleyen hizmetler sunuyoruz. Özellikle e-Dönüşüm ürünlerimiz ile kurum içi süreçleri değiştirmeden, 200’e yakın ERP, genel muhasebe yazılımı yapan firmalar ile iş ortaklığı havuzumuz sayesinde, şirketlerin e-Dönüşüm’e geçişlerinde kolay ve hızlı entegrasyon sağlıyoruz. Bunun yanında, 7/24 destek ve yüzde 99’a yaklaşan kullanıcı memnuniyeti ile her geçen gün artan müşteri sayımıza cevap verebilen güçlü bir alt yapıya sahibiz.

Dijital dönüşüm çözümlerinin KOBİ’lere sağladığı avantajlar neler? 
Genelde firmalar, e-Dönüşüm süreçlerine e-Fatura, e-Arşiv ve e-Defter uygulamalarını hayata geçirerek başlıyorlar. Bu uygulamalar sayesinde firmalar;
-Günlük faturalaşma ve muhasebe süreçlerinin fiziksel ortamdan elektronik ortama taşınmasını ve içeride işleyen tüm muhasebe işlemlerini hızlandırarak operasyonel maliyetlerde düşüş ve verimlilik artışı,
-Dijital dönüşüm çözümleri sayesinde eski faturalarını dijital ortamda saklayabilme ve gerektiğinde her yerden kolay ve hızlı erişim imkânı,
-Regülasyonel gereksinimler ve e-Devlet uygulamalarına uyum,
-Kontrol mekanizması-kayıpları ve yasadışı faaliyetleri önleme,
-Online çözümler ile çevrenin korunmasını sağlıyorlar.  

dfs

Yukarı