Ana içeriğe atla

bridgestone

E-BELGE ZORUNLULUĞU KAPSAMINA GİREN ŞİRKETLERİN SAYISI ARTIYOR

16.09.2019 - 15:29

E-BELGE SİSTEMİNİN GİDEREK GENİŞLEDİĞİNİ, İŞLETMELERİN ŞİMDİDEN HAZIRLIKLARA BAŞLAMASI GEREKTİĞİNİ VURGULAYAN  ELOGO GENEL MÜDÜRÜ BAŞAK KURAL, “ELOGO OLARAK TÜRKİYE EKONOMİSİNİN BELKEMİĞİ KOBİ’LERİN DİJİTAL DÖNÜŞÜM FARKINDALIĞININ ARTMASINI ÇOK ÖNEMLİ BULUYORUZ VE YARATTIĞIMIZ ÇÖZÜMLERLE PAZARIN BÜYÜMESİNE KATKI SAĞLIYORUZ.” DİYE KONUŞTU.

Gelir İdaresi Başkanlığı’nın liderliğinde giderek hızlanan e-dönüşüm sürecinde yeni tebliğler ve güncellemelerle birlikte pek çok firma için yeni bir dönem başlıyor. Türkiye'nin en çok tercih edilen dijital dönüşüm çözüm ortağı eLogo, Logo müşterisi olsun olmasın tüm işletmelere dönüşüm sürecinde uçtan uca hizmet vererek, en kolay ve hızlı şekilde e-belge sistemlerine adapte olarak olmalarını sağlıyor. 
eLogo Genel Müdürü Başak Kural, konuya ilişkin değerlendirmesinde, “E-belge sistemi giderek genişlerken, işletmelerin yeni dönem için şimdiden hazırlıklara başlaması gerekiyor. Türkiye’nin en çok tercih edilen dijital dönüşüm çözüm ortağı eLogo, tebliğlere uyum sürecinde firmalara ihtiyaç duydukları desteği sunmak için hazırlıklarını tamamladı. Alanında uzman ekibimiz, geçiş süreciyle ilgili soru işaretlerini ortadan kaldırıyor” diye konuştu. 
Sürecin asıl itici gücünü GİB tarafından getirilen regülasyonlar oluştursa da gönüllü girişlerin de giderek arttığını ve mevcut e-Fatura pazarının yüzde 20’lik kısmını gönüllü girişlerin oluşturduğunu söyleyen Başak Kural, sözlerini şöyle sürdürdü: 
“eLogo olarak Türkiye ekonomisinin belkemiği KOBİ’lerin dijital dönüşüm farkındalığının artmasını çok önemli buluyoruz ve yarattığımız çözümlerle pazarın büyümesine katkı sağlıyoruz. Firmalar e-Faturaya geçerek fatura başına 4,5-5 TL’lik bir maliyeti kuruşlar seviyesine indirebiliyor. Resmi belgelerin dijital ortama taşınması kayıpları ve hataları minimuma indirirken, faturalaşma süreçlerinin hızlanmasıyla birlikte ticaret de hızlanıyor ve operasyonel kolaylık sağlanıyor.”

“ŞİRKETLERİN TİCARİ SIRLARINI İÇEREN BELGELERİ GÜVENLE SAĞLAMAK İÇİN TÜM YATIRIMLARI YAPIYORUZ”
Şirketlerin birlikte çalışacakları özel entegratörü belirlerken güven unsurunun önemini unutmaması gerektiğinin altını çizen Kural, “Şirketler bizlere ticari sırlarını içeren ve saklanma zorunluluğu bulunan evraklarını emanet ediyor. 35 yıllık geçmişiyle Türkiye’nin en değerli bilişim şirketi Logo Yazılım’ın bir iştiraki olmanın bize getirdiği önemli bir avantaj var” dedi. 

“ÖZEL ENTEGRATÖR OLARAK ÇIKTIĞIMIZ YOLDA HEDEFİMİZ BİR SERVİS ŞİRKETİ OLMAK”
Başak Kural, Türkiye’deki her 3 faturadan bir tanesinin eLogo üzerinden geçtiğine ve yüzde 25’lik pazar payıyla sektöre yön verdiklerine işaret ederek, yürüttükleri çalışmalar hakkında şu bilgileri paylaştı: 
“KOBİ’leri dijitalleşme yolunda desteklerken, onlara tam ihtiyaçları olan çözümleri sunmak çok önemli. Bunun için sahada müşterilerimizi dinliyor, fokus gruplar düzenliyor ve iş modelimizi buna göre geliştiriyoruz. Bu yaklaşımımızla sektörün lideri olarak en yakın rakibimizden iki kat fazla müşteriye hizmet veriyoruz. Müşteri hedef kitlemizi yalnızca Logo kullanıcılarıyla sınırlamıyoruz. E-devlet çözümlerinin etrafını müşterilerimizin hayatını kolaylaştıracak katma değerli ürünlerle örüyoruz. Hatta e-ticaret şirketlerine özel bir portal geliştirdik” diye konuştu. 

dfs

Yukarı