Ana içeriğe atla

ayos

Ekonomik ve güvenli arşiv için NetteArşiv

10.05.2017 - 16:30

İşNet, e-dönüşüm  sürecine dahil olan şirketlere, veri saklama işlemlerinde hayatını kolaylaştıracak yeni bir çözüm geliştirdi. NetteArşiv adını taşıyan çözüm, elektronik defter ve beratların bulut ortamında güvenli ve ekonomik koşullarda saklanmasını ve bu verilerin çeşitli kontroller ile ön denetimini sağlıyor.

Türkiye’nin Yeni Nesil Dijital Dönüşüm Merkezi olarak faaliyet gösteren İşNet, her ölçekteki şirketin e-dönüşüm sürecine katkı sağlayan ürün ve çözümler geliştirmeye devam ediyor. Bu kapsamda İşNet, şirketlerin e-dönüşüm süreçlerinde işlerini kolaylaştıran çözümlerine bir yenisini daha ekledi. NetteArşiv adını taşıyan çözüm, oluşturulan defterler,  beratlar ve  GIB imzalı beratlar gibi muhafaza edilmesi gereken dosyaların tamamını, Gelir İdaresi Başkanlığı’nın belirlediği dizin yapısında ve bulut teknolojisi ile saklayan sistem. NetteArşiv bir saklama platformu olmasının yanında platform içerisinde bulunan beyanname ve banka ekstresi ekleme özelliği sayesinde şirketlerin ilgili dönemdeki defter, berat, beyanname ve banka ekstrelerini karşılıklı olarak kontrol ederek ön denetimi gerçekleştiriyor. 

SEPETCİ: ALTYAPI, PLATFORM VE YAZILIM ÇÖZÜMLERİNİ BİRLİKTE SUNUYORUZ
İşNet Genel Müdür Yardımcısı Aytül Sepetci, NetteArşiv sisteminin de devreye alınmasıyla birlikte İşNet olarak şirketleri hızlı dijital dönüşüm sürecine hazırlamak üzere tüm ürün ve hizmet yelpazesini oluşturduklarına dikkat çekiyor. Sepetci, bu noktada hem altyapı hem platform hem de yazılım çözümlerini birlikte sunan şirket olma özelliğini yerine getirdiklerinin altını çiziyor. 
NetteArşiv sisteminin uygun maliyetli, hızlı, kaliteli, güvenilir yeni teknoloji çözümleri arasında yer aldığını belirten Sepetci, açıklamasını şöyle sürdürüyor: “Çözümümüz, şirketlerin kanunen saklaması gereken defterleri arşivlemesinin yanı sıra bu defterlerin Maliye Bakanlığı’nın istediği formatta oluşturulup oluşturulmadığının kontrolünü, muhasebe denetimlerinin yapılmasını; şirketin her türlü kıymetli/kritik belgelerinin saklanması ve arşivlenmesini; bu sayede de tüm veri kayıplarının önlenmesini sağlıyor.”
NetteArşiv sistemi, yine İşNet’in bir başka e-dönüşüm çözümü olan LucaNet KOBİ Ticari Yazılımı ile entegre çalışabiliyor. NetteArşiv ticari olmayan diğer kaynaklardan almış olduğu veriyi LucaNet Kobi Ticari yazılımına aktarabiliyor ve bu sayede veriler firmaların muhasebe sürecine hızlıca entegre ediliyor.
Ayrıca TÜRMOB tarafından geliştirilmiş olan Luca Mali Müşavir Programı e-Defter uygulamasından e-defteri oluşturduğu anda dilerse otomatik olarak NetteArşiv sisteminde bu belgeleri yedekleyebiliyor. 

NETTEARŞİV SİSTEMİNİN ÖZELLİKLERİ:
- Şirketlerin kanunen saklaması gereken tüm kıymetli belge, evrak ve beratların bulut ortamında güvenli olarak saklanmasını, kontrolünü ve öndenetimini sağlıyor.
- Belge ve defterlerin Maliye Bakanlığı’nın istediği formatta oluşturulup oluşturulmadığının kontrolünü sağlıyor.
- Muhasebe denetimlerinin yapılmasını sağlıyor.
- Şirketin her türlü kıymetli/kritik belgelerinin saklanması ve arşivlenmesini; bu sayede de tüm veri kayıplarının önlenmesini sağlıyor.
- Marka bağımsız ticari, mali, finansal vb. dış sistemlerle entegre çalışabiliyor. 

dfg

Yukarı