Ana içeriğe atla

ayos

Gelecekte Bilişim Konferansı, bilişimin gündemini belirleyecek

23.04.2019 - 16:48

Gelecekte Bilişim Konferansı, ‘Gelecek Geliyor’ sloganıyla 27 Nisan Cumartesi günü SETA İstanbul Konferans Salonu’nda gerçekleşecek. Türkiye’nin en kapsamlı dijital dönüşüm platformu olan Smart Future Forum’un düzenlediği konferansta dijital ve akıllı sistemler, IoT, yapay zekâ, bulut bilişim, siber güvenlik ve büyük veri gibi geleceğin dünyasını şekillendiren teknolojiler konuşulacak.

 

Türkiye’nin en kapsamlı dijital dönüşüm platformu olan Smart Future Forum, dönüşüm ve iş liderlerini geleceğin dünyasını şekillendiren teknolojileri tartışmak üzere 27 Nisan 2019 Cumartesi günü ‘Gelecek Geliyor’ sloganıyla İstanbul’da buluşturuyor.

 

Gelecekte Bilişim Konferansı, dijital dönüşüm ve değişimi bilişim sektörü perspektifinden değerlendirerek dijital teknolojiler konusundaki farkındalığın artırılması, alanında uzman konuşmacıların sektöre vizyoner bir bakış açısı kazandırması ve gelecek vizyonu çizmesini hedefliyor.

 

Gelecekte Bilişim Konferansı

'GELECEKTE BİLİŞİM KONFERANSI' İLE DİJİTAL DÜNYAYA BAĞLANIN

 

Türk bilişim sektörünün en geniş tabanlı düşünce topluluğu Bilişimler ve Bilişim Grubu desteği ile Smart Future Forum tarafından düzenlenecek Gelecekte Bilişim Konferansı’nda; dijital ve akıllı sistemler, IoT, yapay zekâ ve robotların desteklediği dönüşümün sonuçları, ülkemizde ve bölgemizde her geçen gün artan çok yönlü güvenlik ihtiyacı ve bilişim alanında yerli üretimin önemi gibi başlıkların bugünü ve geleceği konuşularak bu alandaki fırsatlar değerlendirilecek.

 

Yaşanan dönüşüm birçok sektörde olduğu gibi bilişim sektöründe de bir paradigma değişimine neden oluyor. Bu paradigma değişimi sektördeki araçlardan, iş yapış modellerine nasıl etkileyeceği, bu alandaki fırsat ve tehditlerin belirlenmesi, geleceğe güvenle bakmak adına zamanında doğru aksiyonların nasıl alınması gerektiği gibi farklı konu başlıkları ekseninde konunun uzmanları tarafından tartışılacak.

 

Türkiye ve dünyada teknolojinin geldiği konumu ve gelecek hedeflerini sektörün önemli isimleri ile keşfetmek ve dijital dünyaya bağlanmak isteyenler, smartfutureexpo.com/gelecektebilisim adresinden yerlerini ayırtabilir.

 

Şenol Vatansever

BİLİŞİM SEKTÖRÜNE TUĞLA KOYMAK İSTEYEN HERKESİ BEKLİYORUZ

 

Bilişimciler ve Bilişim Grubu Başkanı Şenol Vatansever, Türkiye’nin bilişim sektöründe ilk akla gelen lider ülkelerinden biri olması için ‘Bir tuğla da ben koymak isterim’ diyen tüm bilişimcileri konferansa katılmaya davet ederek şu açıklamalarda bulundu: “Bilişimciler ve Bilişim Grubu olarak 22 Eylül 2018’de SETA İstanbul Konferans Salonu’nda gerçekleştirdiğimiz ‘Bilişimciler Gelecek 5.0 Zirvesi’, bilişim sektörünün önemli isimlerini ve paydaşlarını bir araya getirmişti. Zirvede ‘Yapay Zeka’nın Kullanılabilir Uygulamaları’, ‘Endüstri 4.0 ve Sonrası’, ‘Bulut Bilişim ve Güvenlik’, ‘Nesnelerin İnterneti, Blok Zinciri ile Dönüşecek Endüstriler, Robotik ve Otonom Araçlar, Savunma Sanayisi için Bilişim’ gibi önemli konuları masaya yatırmıştık. Tüm çevrelerden olumlu geri bildirimler aldığımız bu zirveden sonra yapacağımız geniş kapsamlı ilk konferans olan Gelecekte Bilişim Konferansı, ‘Gelecek geliyor!’ sloganı ile 27 Nisan’da yine SETA İstanbul Konferans Salonu’nda gerçekleşecek. Smart Future Forum’un organizasyonunda yine çok ses getirecek bir konferansa imza atacağız. Smart Future Forum’un sektörümüze kazandırdığı birbirinden başarılı zirvelerde ortaya koyduğu performansına ve tecrübesine çok güveniyoruz. Konferansta ‘Gelecekte Medya - Sosyal Medya, Dijital Yaşam ve Toplum 5.0’, ‘Gelecekte Yaşam - Endüstri 4.0, Nesnelerin İnterneti ve Dijital Dönüşüm’, ‘Gelecekte Nesil - Büyük Veri, Yapay Zekâ, Robotlar ve RPA’, ‘Gelecekte Güvenlik - Bulut Bilişim, Blockchain, Siber Güvenlik ve KVKK’ gibi gündemdeki en sıcak konular gün boyunca alanında uzman isimler tarafından panellerde masaya yatırılacak. Açılış ve Keynote Speaker konuşmalarını takiben düzenlenecek ve 300 kişinin katılacağı Speed Networking (Hızlı Tanışma Seansları) ile herkes birbiriyle tanışıp kartvizit değişimi yapabilecek. İletişim ve samimiyetin artırılması ile sektörde yeni iş birliklerinin temellerinin atılması sağlanacak.”

 

Gelecekte Bilişim Konferansı

SADECE TÜKETİCİ DEĞİL, ÜRETİCİ DE OLABİLMENİN ÇABASI İÇİNDEYİZ

 

Geleceğin yeniden şekillendiğinin altını çizen Smart Future Forum Başkanı Murat Karataş ise şunları ifade etti: “Otomasyon sistemleri, veri alışverişleri ve üretim teknolojilerini içeren bu yeni devrim her bir verinin toplanmasına ve iyi bir şekilde izlenip analiz edilmesine olanak sağlayarak daha verimli iş modelleri ortaya çıkaracak. Gelişmiş ve gelişmekte olan birçok ülke bu konuda kendi konseptlerini geliştiriyor ve geleceği kendi bakış açıları üzerinden kurmayı istiyor. Bu amaçla mevcut teknoloji firmaları ve yeni girişimciler marifetiyle geleceğin dijital teknolojilerinin geliştirilmesine çalışılıyor. Türkiye de bu yeni çağda daha önce yaşanan devrimlerde olduğu gibi sadece tüketici değil, üretici de olabilmenin çabası içinde. Bu dönüşümde hak ettiğimiz çıktıları elde edebilmenin ön koşulu yaşanan dönüşümü anlayarak fırsatları ve tehditleri doğru tespit etmekten geçiyor. Özellikle KOBİ’ler başta olmak üzere farklı boyuttaki işletmelerin bu dönüşümün kendi iş ve sektörlerine olan etkilerini değerlendirmeleri, bu konuda hazırlık yapmaları gerekiyor. Smart Future Forum, İstanbul’un dijital dönüşümün global lideri olması vizyonuyla, ekosistemi bir araya getiren ve bilgi/içerik oluşturan bir platform olarak hareket ediyor. Gelecekte Bilişim Konferansı, bu amaca hizmet eden ve bilişimin liderlerinin sektörün geleceğini tartıştığı bir etkinlik olacak.”

 

 

dfg

Yukarı