Ana içeriğe atla

bridgestone

İŞNET GÜVENLİ VE ESNEK E-DÖNÜŞÜM UYGULAMALARIYLA KOBİ’LERİN YANINDA

14.02.2019 - 18:02

İşNet Genel Müdürü Mehmet Fahri Can: “LUCA üyesi meslek mensupları ve işletmelerine ihtiyaç duydukları e-fatura uygulaması, özel entegratörlük ve arşivleme konularında hızlı, kaliteli ve güvenilir çözümler sunuyoruz.”

İşNet Genel Müdürü Mehmet Fahri Can, KOBİ’lere yönelik e-Dönüşüm uygulamalarıyla ilgili açıklamalarda bulundu. Türkiye İş Bankası’nın yüzde 100 iştiraki olarak internet bankacılığının kullanımını yaygınlaştırmak ve internete bağlı müşteri sayısını artırmak amacıyla 1999’da faaliyetlere başladıklarını belirten Can, yelpazelerini genişleterek ses, veri merkezi, internet, sanal ağ-VPN ve uydu hizmetlerine e-Dönüşüm ve Dijitalleşme hizmetlerini eklediklediklerini ifade etti.
2013’te özel entegratör olarak NetteFatura markasıyla hizmet vermeye başladıklarını söyleyen Can, “İş Bankası iştiraki Softtech tarafından geliştirilmiş NetteFatura Platformu, fonksiyonel ve kullanışlı portal hizmetinin yanında, başta LucaNet Kobi Ticari Yazılımı olmak üzere Luca Koza gibi farklı yazılımlarla entegrasyon olanağına sahip. NetteFatura sistemiyle e-Arşiv faturaları, uygun koşullar dâhilinde hem elektronik hem de kâğıt olarak alıcısına gönderilebiliyor. Faturaların alıcısına gönderilen kopyası dışında diğer kopyası elektronik mali mühür ve zaman damgasıyla imzalanarak elektronik ortamda arşive alınabiliyor. NetteFatura hizmeti kapsamında, e-fatura saklama servisini müşterilerimize ücretsiz sunuyoruz. Daha önce farklı bir e-fatura entegratöründen hizmet alan müşterilerimiz, önceki kayıtlarını, İşNet NetteFatura platformuna ücretsiz taşıyabiliyor.” şeklinde konuştu. 

SANAL SAKLAMA PLATFORMU NETTEARŞİV, AVANTAJ SAĞLIYOR
2016’da sundukları NetteArşiv hizmetiyle mükelleflerin yasal e-defterlerini ve bu e-defterlere ait beratları, Gelir İdaresi’nin belirlemiş olduğu formatta dijital ortamda saklayabildiklerini de belirten Can, “Saklanan beyannameler ve bankalara ait PDF hesap ekstreleriyle defterlerin çapraz kontrolleri, mevzuatın gerektirmiş olduğu doğrulamaların yapılması ve mali açıdan denetlenmesi NetteArşiv hizmeti ile kolaylıkla yapılabiliyor.” diye konuştu.
Serbest muhasebeci ve mali müşavirler ile işletmelerine daha kaliteli ve kapsamlı hizmet sunmak üzere Türkiye Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler ve Yeminli Mali Müşavirler Odaları Birliği ile işbirliği anlaşması bulunduğunu da ifade eden Mehmet Fahri Can, LUCA üyesi meslek mensupları ve işletmelerine ihtiyaç duydukları e-fatura uygulaması, özel entegratörlük ve arşivleme konularında hızlı, kaliteli ve güvenilir çözüm sunduklarını söyledi.
Türkiye’nin ilk web tabanlı merkezi muhasebe sistemi LucaNet KOBİ Ticari Yazılımı, mali müşavirlerin, müşterileri olan işletmeleri ile aynı ofisteymiş gibi çalışmalarını sağlıyor. Mali müşavir-işletme ilişkisine çözüm sunmak üzere geliştirilen LucaNet KOBİ Ticari Yazılımı ile internet teknolojisinin ve merkezi sistemin avantajlarından meslek mensuplarının işletmeleri de faydalanıyor. Bu sayede yatırım kabiliyeti kısıtlı işletmeler de ileri teknoloji kullanma imkanına sahip oluyor.

KATMA DEĞERİ YÜKSEK ÇÖZÜMLER SUNMAYA DEVAM
Yaptıkları yatırımlarla e-dönüşüm ve dijitalleşme alanına öncelik vererek kurumlara dijital dönüşüm dostu bilgi teknolojisi hizmetleriyle rehberlik ettiklerini dile getiren Can, sözlerini şöyle tamamladı: “Müşteri odaklı yaklaşımımız, donanımlı ekibimizle, önümüzdeki dönemde; robotik süreç otomasyon sistemi, nesnelerin interneti, siber güvenlik, bulut ve yapay zeka alanındaki yatırımlarımızla, inovatif, katma değeri yüksek çözümler sunmaya devam edeceğiz.”

hhh

dfs

Yukarı