Ana içeriğe atla

bridgestone

İZİBİZ TÜRKİYE’NİN HER YERİNDE HİZMET VERMEYE DEVAM EDİYOR

09.10.2019 - 13:51

İş ortaklığı politikaları hakkında bilgiler veren İzibiz kanal Satış Müdürü Mustafa Erkan, e- Dönüşümün KOBİ’lere sağladığı avantajlardan bahsetti.
 

Türkiye’deki e-Dönüşüm sürecinin ilerlemesini nasıl değerlendiriyorsunuz? 
Ülkemizde, 2013 yılında başlayan süreç, 2014 ve 2015 yıllarında Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından çıkarılan yeni tebliğlerle iyice yaygınlaşmış ve bugün itibariyle ülkemiz genelinde yaklaşık 110 bin mükellefin yararlandığı bir süreç haline gelmiştir. e-Fatura ve e-Defter uygulamalarıyla başlayan bu süreç, Günümüzde e-Arşiv fatura, e-İrsaliye, e-Serbest Meslek Makbuzu, e-Müstahsil Makbuzu gibi uygulamaların sisteme dahil olmasıyla çeşitlenerek daha büyük bir yapıya bürünmüştür.
Yine bu yıl Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından gündeme getirilen Güvenli Mobil Ödeme ve Elektronik Belge Yönetim Sistemi ile e-Dönüşüm farklı boyutlarıyla önümüzdeki yıllarda daha da büyümeye devam edecektir. 

e-Dönüşüm hizmetlerinde gelecekte ne gibi yenilikler bekleniyor?
Fatura ve irsaliye gibi değerli belgelerin yanında önümüzdeki yıllarda e-Dekont, e-Sigorta Poliçesi, e-Gider Pusulası, e-Döviz Fişlerinin yanı sıra Güvenli Mobil Ödeme Sistemlerinin de e-Dönüşüm sürecine dahil olmasıyla, Entegratörler ve Muhasebe/ERP yazılımlarının yanına Ödemeye Aracılık Eden Kuruluşlar da dahil olacaktır. Böylece önümüzdeki yıllarda verilen hizmetlerin şekli ve çeşitliliği artacak daha mobil, daha hızlı, daha verimli, daha esnek yapıların oluşacağı bir hal alacaktır.

Şirketinizin Türkiye genelindeki e-Dönüşüm faaliyetlerinden bahseder misiniz?
Şirketimiz 2013 yılında faaliyetine başlamıştır. Faaliyete başladığımız günden bu yana bu sürecin bir ayağı olan ERP/Yazılım şirketleriyle iş birliği yaparak, müşterilere daha kaliteli ve verimli hizmet verileceği anlayışını benimsedik. Faaliyetlerimize bu çerçevede devam ederek iş ortaklarımız ve onların iş ortaklarıyla birlikte müşteri memnuniyetini en üst düzeyde tutacak şekilde ülkemizin her bölgesine hizmet veriyoruz.

İş ortaklığı politikanız nelerdir? Bu yönde ne türlü faaliyetler yürütüyorsunuz ?
İzibiz olarak e-Dönüşüm dünyasında faaliyet gösteren veya faaliyet göstermeyi arzulayan firmalar ile çeşitli seviyelerde iş birlikleri yapmaktayız.
Şirket olarak; her zaman en şeffaf, anlaşılır, sade ve yalın iş birliklerini savunmakta ve iş ortaklarımız ile uzun soluklu, karşılıklı güvene dayalı sağlam bir ilişki geliştirmek arzusundayız.

e-Dönüşümün KOBİ’lere başlıca avantajları nelerdir?
Çağımızın ve geleceğin teknolojilerinin giderek Dijitalleştiği/Sanallaştığı bir süreçte KOBİ’lerimizin de fatura, irsaliye, gibi değerli kağıt süreçlerini de dijital ortama taşımaları zorunluluk haline gelmiştir. Böylece hem teknolojik çağa uyum sağlamış olurlar hem de maliyet açısından bakıldığında ciddi avantajlara sahip olmuş olurlar. Sonuç olarak e-Dönüşüm sürecine dahil olan bir KOBİ, dijital gelişim içerisinde daha verimli iş süreçleri, daha az maliyetler ve daha çevreci bir şekilde büyümeye ve gelecekte var olmaya devam edecektir.

dfs

Yukarı