Ana içeriğe atla

ayos

KOBİ’lerin dijital danışmanı Yellow Pages!

13.12.2017 - 10:58

Mağazasının, işyerinin ziyaret edilmesini isteyen, müşterilerinin kapısından içeri girmesini isteyen her KOBİ’nin internette bulunması gerektiğini söyleyen Yellow Pages Genel Müdürü Serhad Akkoç, “Hedefimiz Türkiye’de mobil uyumlu, güvenilir bir web sitesi olmayan KOBİ bırakmamak” diye belirtti.

KOBİ’lere yönelik dijital teknolojilere neden yatırım yapıyorsunuz?
Dijital teknolojilerin hızla değiştiği bu dönemde, dijital ekonominin yeni tüketim alışkanlıklarını hayatımıza hızla sokmasıyla, işletmelerin de bu değişimden uzak kalmaları düşünülemez. Dikkat çekici bir biçimde hızla tüketilen akıllı cihazlar, bu cihazların üzerinde gelişen yeni uygulamalar ve bu uygulamaları kullanan tüketici kitlesi işletmelerin de bu alanlarda bulunmasını zorunlu kılıyor. İşletmelerin ölçeklerine bağlı olarak günlük kaygıları sadece satış üzerinde yoğunlaşırken, Yellow Pages KOBİ’lere dijital danışman olarak, dijital ekonomide yer almaları için öncelikle nereden başlamalarını anlatan bir partner olarak konumlanıyor. 
Yellow Pages olarak, öncelikle KOBİ’lerin dijital dünyada bulunmalarını sağlıyoruz, yani en popüler harita uygulamalarına kayıt olmalarını sağlıyoruz. Sonrasında Yellow Pages Portal üzerinde vitrin sayfalarını hazırlayarak internet trafiğinde ve arama motorlarında indekslenmelerini sağlıyoruz. Gelişen internet trafiğine bağlı olarak web sitesi hazırlıyoruz. Web sitelerimiz SEO ve bütün cihazların ekranları ile uyumlu. 
KOBİ web siteleri için yıl boyu güncelleme ve bakım hizmeti de veriyor, dijital pazarlama konusunda da ücretsiz danışmanlık sağlıyoruz. KOBİ’lerin dijital dünyada varlığını güçlendirecek bu siteleri ulaşılabilir fiyatlarla sunuyor ve bünyemizde kurulan özel ekiple firmalara danışmanlık veriyoruz.   

Büyümek isteyen KOBİ’ler iş süreçlerini dijitalleşme ile nasıl verimli hale getirebilir?
Bugün dijital dünyada öne çıkabilmek için mümkün olduğunca fazla noktada, web sitesinden online firma rehberlerine, mobil sitelere, portallara, bloglara, sosyal medya platformlarına kadar her yerde var olmak gerekiyor. Mağazasının, işyerinin ziyaret edilmesini isteyen, müşterilerinin kapısından içeri girmesini isteyen her KOBİ internette bulunmalı. Tıpkı işyerinizin kapısına tabelanızı asarken uzaktan görünmesini istemek gibi aslında... Üstelik dijitalde sokak ya da cadde ile sınırlı değilsiniz; günün her saati, sizi herhangi bir lokasyondan arayan herkesin sizi bulabilmesi mümkün. Yeter ki internette olun, mobil cihazlarda olun, arama motorlarına kendinizi gösterin, online firma rehberlerinde kayıtlı olun. 
Dijital teknolojilerin en önemli faydalarından biri de çok net takip edilebilir olması. Çeşitli analitik araçlar kullanılarak işletmeler hangi ürünlerinin daha fazla trafik aldığını ya da ne zamanlar en fazla satış yapabildiklerini ya da telefonlarının en fazla ne zaman çaldığını kolaylıkla takip edebilir konuma geliyorlar. Yellow Pages uzman ekipleri ile işletmeleri bu yönde de bilgilendiriyor ve sektörel trendleri de paylaşarak verimliliği artırıyor. 

KOBİ’ler için hedefiniz nedir? 
Hedefimiz Türkiye’de mobil uyumlu, güvenilir bir web sitesi olmayan KOBİ bırakmamak. Silikon Vadisi’nin önde gelen teknoloji şirketlerinden Duda ile yaptığımız işbirliği ile KOBİ’lere yönelik hizmetlerimiz çok hızlandı. Bugün neredeyse her gün 1 KOBİ’ye web sitesi hazırlıyoruz. Sağladığımız dijital pazarlama danışmanlığının KOBİ’lere çok önemli bir katma değer sağlayacağını söyleyebilirim. 

dfg

Yukarı