Ana içeriğe atla

bridgestone

RAHMİ AKTEPE YENİDEN TÜRKİYE BİLİŞİM DERNEĞİ BAŞKANI

08.04.2019 - 12:00

Türkiye Bilişim Derneği’nin (TBD) 32’inci Olağan Genel Kurulu, 23 Mart tarihinde, Ankara Sanayi Odası’nda (ASO) gerçekleştirildi. 1971 yılında kurulan TBD’yi 50’nci yılına taşıyacak olan 33’üncü Dönem Merkez Yönetim Kurulu’na tek liste olarak seçime giren TBD Genel Başkanı Rahmi Aktepe’nin listesi oy birliğiyle seçildi.

TBD’nin 33’üncü dönem çalışmaları kapsamında bilgi veren Rahmi Aktepe şunları paylaştı: “TBD olarak, ülkemizin bir beka sorunu olan teknoloji üretme konusundaki sıkıntılarının giderilmesine, dijital dönüşüme, Türkiye’nin dijital olgunluk seviyesinin yükseltilmesine, dijital ekonominin büyütülmesine, ‘Bilişim ve Siber Güvenlik Ekosistemi’nin sağlıklı bir yapıda geliştirilmesine, KOBİ’lerin gelişimine, rekabet endekslerinin artırılmasına ve sürdürülebilirliğine yönelik çalışmalara ağırlık vereceğiz.”

İhtiyaçlara yönelik nitelikli raporlar üretilecek

STK’lar arasındaki iş birliğine çok önem verdiklerini vurgulayan Aktepe, “Cumhurbaşkanlığı ofisleri ve bakanlıklardaki karar vericilerle bu dönemde daha yakın bir çalışma içinde olacağız. Onların ihtiyaçlarına yönelik nitelikli raporlar üretilmesi kapsamında faaliyetlerimizi yürüteceğiz. Bu hedeflerimize yönelik olarak diğer STK’lara da örnek olacak şekilde TBD’nin dijital dönüşümünü ve kurumsallaşmasını gerçekleştireceğiz” açıklamasını yaptı. Seçim ile birlikte güven tazeleyen Aktepe, TBD İcra Kurulu, TBD Akademi ve TBD Yüksek İstişare Konseyi’nin yeniden yapılandırılarak, 33’üncü dönemde nitelikli strateji belgeleri ve dokümanların oluşturulacağını, sektör beklentilerinin karşılanacağına inandıklarını kaydetti.

dfs

Yukarı