Ana içeriğe atla

bridgestone

SORUNLAR OLUŞMADAN ÖNLEM ALABİLİYORUZ

23.12.2019 - 10:39

Aktek Sistem Yönetim Hizmetleri Müdürü Mutlu İnan Çelik: “Aktek, geleceğe yön verecek AR-GE ve iş geliştirme çalışmalarına odaklanmaktadır.”

Akkök Holding’in Bilişim firması olan Aktek’i bizlere kısaca anlatabilir misiniz?
Aktek, 2007 yılında AKKÖK Grubu şirketlerinin bilgi teknolojileri ihtiyacını karşılamak amacıyla kurulmuş, ilerleyen yıllarda katma değerli bilgi birikimini ülkemiz ekonomisine sunarak önde gelen bir teknoloji firması haline gelmiştir.
Aktek ekibi kendi alanlarında deneyimli, aynı zamanda disiplinler arası çalışmaya yatkın onlarca mühendis ve analistten oluşmaktadır. Hem teknik, hem de kişisel gelişime yönelik eğitimler ile “Ekibimiz” sürekli gelişime inanmaktadır.
2019 yılında hizmetlerimizi 4 ana başlıkta ürünleştirdik:
1) PRO l Lynk - Kurumsal Bilgi Sistemleri (ERP)
2) CODE - Yazılım Geliştirme Departmanı
3) A-Performans - Bütçe & Raporlama (BI)
4) Sistem Yönetim Hizmetleri Departmanı
 Admin - Sistem Yönetimi
 Arca - Ağ & Güvenlik
Aktek, geleceğe yön verecek AR-GE ve iş geliştirme çalışmalarına odaklanmaktadır; Aktek “Dijital” ile San Francisco, Amerika ofisini açmak ve dünyaya açılma planımızı 2020’de gerçekleştiriyor olmakla beraber, “FUTURE4U”, “SPARK”, “CIP” ve “Everest İnovasyon Odası” gibi kurumsal girişimler ile teknolojinin ve dijitalleşmenin hızını kurumsal yapıya taşımaya, entegre etmeye ve geliştirmeye devam etmektedir.

Yönetmiş olduğunuz sistem yönetim hizmetleri ekibinden bahsedebilir misiniz?
Sistem Yönetim Hizmetleri Ekibinden sorumluyum. Yaklaşık 35 kişilik bir ekibimiz var. Kendi içlerinde Arca - Ağ & Güvenlik, Admin - Sistem yönetimi, profesyonel hizmetler, proje yönetimi ve veritabanı yönetimi içeriyor. Holding’e hizmet veren 4 data centerimiz mevcut. Data centerimizde sektörün lideri bir çok marka ile beraber çalışıyoruz. Sistemleri 7/24 gözlemliyor ve sorunlar oluşmadan önlem alabiliyoruz.

Çok markalı hizmet vermenin müşterilere katkıları nelerdir?
Çeşitli markalarla çalışmanın müşterinin ihtiyacını belirlemede ve ihtiyacına uygun çözüm sunmada çok faydasını gördük. Her marka kendi çözümünün en iyisini yapmaya çalışıyor. Müşterinin ihtiyaçlarını da net anladığımızda onları doğru ürünlerle bir araya getiriyor ve başarılı projeler yapmamıza olanak sağlıyor.

Dijitalleşme çalışmalarınız hakkında bilgi verir misiniz?
Müşterilerimize katma değerli çözümler üretmek ve teknolojiyi yakından takip etmek zorundayız.  Dijitalleşme çalışmalarına başlamayan kurumlar ilerde başarılı olamayacaklar. Dolayısıyla hem grup şirketlerimizi hem de grup dışındaki müşterilerimizin iş sürekliliği için çalışmalar yapmaktayız. RPA , AR , Machine Learning gibi bir çok projede yer alıyoruz. Yazılım & Arge departmanımız hem kendi ürünlerimizi çıkarmaya hem de yeni teknolojileri denemeye olanak sağlıyor. Ayrıca Siber Güvenlik teknolojiyi takip ederken olmazsa olmazlarımızdan. Müşterilerimize doğru çözümleri sunmak için önce bizim değişime ayak uydurmamız ve gelişmemiz gerekiyor. Buna ilaveten şirket içi inovasyonu geliştirmek için kurumsal girişimlerimizin dışında 2020 yılında San Francisco’da kuracağımız şirketimiz Aktek “Dijital” dünyanın teknoloji hızına paralel ilerleyebilmemizde büyük gücümüz olacak.

dfs

Yukarı