Ana içeriğe atla

bridgestone

TÜRKKEP’TEN KAZANDIRAN ÇÖZÜMLER

16.09.2019 - 15:37

SUNDUĞU HİZMETLERLE ŞİRKETLERİN E-DÖNÜŞÜM SÜRECİNİ HIZLANDIRAN TÜRKKEP, E-MALİYE ÇÖZÜMLERİ İLE PEK ÇOK AVANTAJ SAĞLIYOR.

Kayıtlı Elektronik Posta, e-İmza, e-Tebligat, e-Fatura / Arşiv Fatura ve e-Defter gibi hizmetler ile şirketlerin dijitalleşmesini sağlayan Türkiye’nin ilk özel kurumu olan Türkkep, e-Maliye paketleri ile pek çok avantaj sunuyor. 
Vergi Usul Kanunu gereği bir faturada bulunması gereken tüm bilgileri barındıran ve kağıt fatura ile aynı hukuki niteliğe sahip elektronik belge olarak tanımlanan e-Fatura hizmeti, harcanan işgücünü azaltıyor, maliyeti düşürüyor, fatura sürecini kısaltıyor ve nakit akışını hızlandırıyor. Şirketleri fatura baskı sürecinden kurtaran e-Fatura; faturaları fiziksel koşullardan koruyor, faturaların dijital ortamda güvenli, kolay ve hızlı bir şekilde gönderilmesini sağlarken ticari fatura itiraz süreçlerini de kolaylaştırıyor. 
Faturaların elektronik ortamda oluşturulması, gönderilmesi ve ikinci nüshalarının da yine elektronik olarak ibraz edilmesini sağlayan uygulama olan e-Arşiv Fatura, ikinci nüsha faturaların fiziksel koşullardan etkilenmeden, kolay ve güvenli biçimde muhafaza ediyor. Kayıtlı Elektronik Posta ile gönderilmesi halinde teslim garantisi ve tahsilat süre avantajı sağlayan e-Arşiv Fatura, matbu fatura bastırma gerekliliğini ortadan kaldırıyor, kargo ve kurye maliyetinden tasarruf sağlarken, arşivleme maliyetini önemli oranda azaltıyor.
Kanunen tutulması zorunlu olan yevmiye ve büyük defterlerin elektronik ortamda tutulduğu ve Gelir İdaresi Başkanlığı’na elektronik imzayla berat verildiği sistem olan e-Defter, kâğıt ortamında basım ve tasdik yükümlülüklerini ortadan kaldırmak suretiyle bu yükümlülüklerin elektronik ortam ve araçlarla yerine getirilebilmesine imkân sağlıyor. Kağıt defter nüshaları basılmayacağı için fiziksel arşivlemeyi ortadan kaldıran e-Defter, defter basımı için gerekli olan kağıt, baskı, toner/kartuştan da tasarruf sağlıyor. Denetimler ve kurumlar arası bilgi paylaşımı için ortak bir format ve standart sunuyor.
 

dfs

Yukarı