Ana içeriğe atla

bridgestone

VODAFONE’DAN TÜSİAD’IN SANAYİDE DİJİTAL DÖNÜŞÜM PROGRAMINA DESTEK

20.08.2019 - 17:26

Türkiye’nin dijitalleşmesine liderlik etme vizyonuyla faaliyet gösteren Vodafone ve TÜSİAD, sanayide dijital dönüşümü hızlandırmak için güçlerini birleştirdi. Vodafone, teknoloji dünyasında arz ve talebi buluşturan TÜSİAD Sanayide Dijital Dönüşüm Programı’na (SD2) destek verecek.

İşletmelerin dijital iş ortağı Vodafone, TÜSİAD ile Sanayide Dijital Dönüşüm SD2 Programı kapsamında işbirliği yapacağını duyurdu. Vodafone, teknoloji kullanıcıları ile teknoloji tedarikçilerini buluşturan TÜSİAD SD2 Programı’na katılan yerli teknoloji tedarikçilerine know-how desteği verecek. İşbirliği kapsamında Türkiye’nin teknoloji üssü İTÜ Vodafone Future Lab’de düzenlenen toplantıya, Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Meltem Bakiler Şahin, TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Bahadır Balkır ve TÜSİAD Sanayide Dijital Dönüşüm (TÜSİAD SD2) Programı Görev Gücü Başkanı Perihan İnci’nin yanı sıra SD2’ye başvuran 18 teknoloji kullanıcısı firmanın temsilcileri katıldı. 

YEREL KAYNAKLARDAN ULAŞILABİLİR TEKNOLOJİ MÜMKÜN KILINIYOR 
Toplantının açılış konuşmasını yapan Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Meltem Bakiler Şahin, her ölçekten şirketin dijital dönüşüme uyum sağlamasına destek vermeyi, ülkenin kalkınması açısından öncelik olarak gördüklerini vurguladı. Meltem Bakiler Şahin, şöyle devam etti: 
“Şirketlerin dijital dönüşüm çağına daha hızlı ayak uydurmaları yolunda Vodafone Türkiye olarak birçok farklı sektörde 4 ana kategori altında 100’ün üzerinde çözüm sunuyoruz. Bu kapsamda iş birliğine gittiğimiz TÜSİAD SD2, bir yandan sanayicilerimize yerel kaynaklardan ulaşılabilir bir teknolojiyi mümkün kılarken bir yandan da yarattığı iş hacmi ile yerli tedarikçinin sürdürülebilirliğini destekliyor. Müşterilerimizi yeni dünyanın rekabet koşullarına hazırlamayı ve verim artırıcı çözümler sunmayı sürdürürken TÜSİAD ile SD2 kapsamında gerçekleştirdiğimiz iş birliğinin bize yeni pencereler açacağını düşünüyoruz. Her bir yeni açılımın, iş ortaklarımızla global teknoloji yarışında yeni bir yola dönüşmesini, ortaya çıkacak başarı hikayelerinin diğer şirketlere ilham kaynağı olmasını umuyoruz.”

AMAÇ, DİJİTAL DÖNÜŞÜME SOMUT İŞ BİRLİKLERİ YARATARAK KATKI SAĞLAMAK
TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Bahadır Balkır toplantıda yaptığı konuşmada TÜSİAD’ın 2018 yılında hayata geçirdiği TÜSİAD SD2 Programı’nın, Türkiye’nin 4. Sanayi devrimine uyumunu sağlayacak dijital dönüşüme somut işbirlikleri yaratarak katkı sağlama hedefiyle ortaya çıktığını anlattı. Balkır, “Programı, hem teknoloji kullanıcıları ile teknoloji tedarikçileri arasındaki kopukluğu gidermek hem de ülkemizde dijital dönüşüme başlamış şirketlere ilham olacak iyi uygulama örneklerini yaratmak amacıyla geçtiğimiz yıl başlattık. Türkiye’de ‘Sanayide Dijital Dönüşüm’ teması ile oluşturulan ilk kapsamlı program olma niteliğini ikinci yılında da taşımaya devam ediyor.” dedi. 

dfs

Yukarı