Ana içeriğe atla

ayos

2017’DE 200 ŞUBEYE ULAŞMAYI HEDEFLİYORUZ

10.05.2017 - 14:48

Bayramefendi Osmanlı Kahvecisi Yönetim Kurulu Başkanı Boğaçhan Göksu, “2011’den bugüne 160 şubeye sahibiz. 2017’de zincirimize yeni halkalar ekleyerek toplam 200 şubeye ulaşmayı hedefliyoruz. Antalya’da 6 bin 500 metrekare kapalı alanda fabrika kurduk, üretimimizi büyüterek devam ettiriyoruz” dedi.

Franchising yoluyla büyümenin markanıza sağladığı avantajlardan bahseder misiniz? Franchising yöntemini neden tercih ediyorsunuz? 
Büyüme için gerekenleri, sahadan gerçek dönüşleri franchise yönetimiyle hızlıca alabilirsiniz. Yatırımların karşılıklı kontrol ediliyor olması da daha doğru sonuçlar alınıyor olmasını sağlar. Franchising yolu ile firmamız 2011 yılından bugüne 160 şubeye hızlı ve emin şekilde ulaşmayı başardı. Bu yöntemin en büyük artılarından biri de markanın dinamik olmasını sağlamasıdır. Franchising yönetimi ülke içinde yatırım maliyetlerinizi düşürerek daha fazla zincire ulaşmanızı sağlayacağı gibi yurtdışı açılımlarında da daha az riskle daha çabuk adaptasyonu sağlar. 

Franchising konusunda hangi kriterlere önem veriyorsunuz?  
Yatırımcı profili çok önemli; işimizi, mesleğimizi, markamızı en az bizim kadar benimsemeli ona sahip çıkmalıdır. Yatırımcının oluşturduğu referanslara çok dikkat ederiz. Yatırımcının yatırımına sahip çıkması bizim için çok değerli. Lokasyon tercihimiz ve kira bedelleri bizim için kritikler arasında yer alıyor. Kira bedeli, yatırımımızı karşılamada olumsuz etkense geri durmayı uygun görürüz. Yatırımcının lokasyonla ilgili değerlendirmeleri bizim için önemli, onun fikirlerini kendi fikirlerimizle harman yaparak ortaya güzel sonuçlar çıkarıyoruz.

2017 yılında franchising zincirinize yeni halkalar eklenecek mi? Yatırım hedefleriniz nelerdir? 
Zincirlerimize eklentiler olacak, 200 şubeye yakın hedefimiz var. Yurtdışı planlarımız hızla sürüyor. Antalya’da 6 bin 500 metrekare kapalı alanda fabrika kurduk, üretimimizi büyüterek devam ettiriyoruz.

dfg

Yukarı