Ana içeriğe atla

bridgestone

ARTUKBEY’İN 46. ŞUBESİ TUNCELİ’DE AÇILDI

10.04.2019 - 14:56

Mardin’in ünlü kahve ve kuruyemiş markası Artukbey’in 46. şubesi Tunceli’de açıldı. Munzur Çayı kenarında kahve ve kuruyemiş konseptiyle hizmete vermeye başlayan şubenin ilk ziyaretçisi ise Tunceli Valisi Tuncay Sonel oldu.

Sahip olduğu tarih, kültür ve medeniyetlerle adından sıkça söz ettiren Mardin’in ulusal kahve ve kuruyemiş markası Artukbey’in 46. şubesi Tunceli’de açıldı. Munzur Çayı kenarında kahve ve kuruyemiş konseptiyle hizmete vermeye başlayan şubenin ilk ziyaretçileri ise Tunceli Valisi Tuncay Sonel ile il protokolü oldu.
Son dönemlerde oluşturduğu zengin kahve ve kuruyemiş çeşitleriyle Türkiye’nin her noktasında şubeleşerek kurumsallaşma yolundaki istikrarını emin adımlarla sürdüren Artukbey, Tunceli’deki şubesinin açıldığı gün kahvaltıda Vali Tuncay Sonel, şehit aileleri ve gazileri ağırladı.

ŞEHİT AİLELERİMİZİ VE GAZİLERİMİZİ AĞIRLAMAK MUTLULUK VESİLESİ
Kahvaltıya Handan-Tuncay Sonel çiftinin yanı sıra, Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Vedat Çolak, Cumhuriyet Başsavcısı Behçet İşlek, Vali Yardımcıları Akın Zor ile Selçuk Yosunkaya, Emniyet Müdürü Doğu Ateş, İl Jandarma Komutanı Albay Sinan Şen, İl Müftüsü Aşır Durgun, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Mehmet Akif Bildirici, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Eylem Mut, bazı şehit aileleri ile gaziler katıldı.
Henüz resmi açılışı gerçekleştirmeden Tunceli il protokolü, şehit aileleri ve gazilerden oluşan misafirleri çok anlamlı bir kahvaltıda ağırlamanın heyecanını yaşadıklarını ifade eden Artukbey Yönetim Kurulu Başkanı Tacettin Yertüm, Tunceli şubesiyle birlikte Türkiye’deki şube sayısının 46’yı bulduğunu söyledi.
Mardin’in tadı, kokusu olan Artukbey’in Türkiye’nin yurt içinde ve yurt dışında tadı ve kokusu olarak yoluna devam ettiğini kaydeden Yertüm, “Doğal güzellikleriyle bilinen Tunceli’mize hizmet edecek olmanın onurunu yaşıyoruz. Sayın Valimiz Tuncay Sonel’i ve çok kıymetli il protokolümüzü, şehit ailelerimiz ve gazilerimizi ağırlamak bizim için ayrı bir mutluluk vesilesi. Bu vesileyle de başta çok değerli Valimiz Sayın Tuncay Sonel ve kıymetli hanımefendiye, ayrıca burada bulunan bütün misafirlerimize teşekkürü bir borç biliyoruz.” dedi.

TACETTİN YERTÜM’E ÇOK TEŞEKKÜR EDERİZ
Vali Sonel ise “Ülkemizin güvenliği ve milletimizin huzuru için gözünü kırpmadan canını veren, sağlığını kaybeden vatan evlatlarımızı ve yakınlarını kendi ailelerimizden farklı görmüyoruz. Devletimiz, tüm imkânlarıyla maddi ve manevi olarak her yönden, şehit ailelerimiz ve gazilerimizin yanındadır. Munzur Nehri kıyısında yeni yaptığımız düzenlemeler kapsamında buraya Mardin’den yatırımcımız Tacettin Bey geldi. Kısa sürede Artukbey markasını getirdi. Hem istihdama katkı hem de çok güzel ve kaliteli bir mekân kazandırdı. Kendisine teşekkür ederiz.” diye konuştu.

dfs

Yukarı