Ana içeriğe atla

apti

FRESHELD, SAĞLIKLI ATIŞTIRMALIKLARLA SAĞLIKLI YAŞAMI DESTEKLİYOR

10.04.2019 - 14:11

SAĞLIKLI ATIŞTIRMALIKLAR MARKASI FRESHELD’İN KURUCUSU PELİN DURAL: “HER ŞEY ASLINDA BİR SORU İLE BAŞLADI: ‘NASIL DAHA SAĞLIKLI ATIŞTIRMALIKLAR TÜKETEBİLİRİZ?’ ARAŞTIRMALARIMIZI YAPIP KOLLARI SIVADIK VE ‘SAĞLIKLI ATIŞTIRMALIKLARLA SAĞLIKLI YAŞAMI DESTEKLEMEK’ MİSYONUYLA ŞİRKETİMİZİ KURDUK.”

Daha sağlıklı atıştırmalıklar üretmek için geçtiğimiz ocak ayında yolculuğuna başlayan Fresheld, her geçen gün ürün yelpazesini geliştiriyor. Fresheld’in kurucusu Pelin Dural’a markanın doğuş hikâyesini ve ürünlerinin özelliklerini sorduk.   

Fresheld hikâyeniz nasıl başladı? Bize biraz markanızdan bahsedebilir misiniz?
Her şey aslında bir soru ile başladı: “Nasıl daha sağlıklı atıştırmalıklar tüketebiliriz?” Sorunun cevabı bizim için netti. Fakat çevremizde bulabileceğimiz alternatifler maalesef sorunun cevabına yanıt vermiyordu. Her ebeveyn gibi önce çocuklarımız, sonra kendimiz için zararsız ve doğal atıştırmalıklar bulmak için araştırmalarımıza başladık. Araştırmalarımız bizi dondurularak kurutulmuş gıdaları keşfetmeye yöneltti. Ülkemizde de erişilebilir hale getirmek için kolları sıvadık ve geçtiğimiz ocakta “Sağlıklı atıştırmalıklarla sağlıklı yaşamı desteklemek” misyonuyla şirketimizi kurduk.

Peki, ürünlerinizi piyasadaki diğer ürünlerden farklı kılan özellikler neler?
Hepimizin tüketirken mutlu olduğu gıdalar vardır. Fakat bazılarını yedikten sonra pişmanlık hissine kapılırız. İşte tam da bu noktada aklınızdaki soru işaretlerini ve pişmanlık hissini ortadan kaldırmak için yanınızdayız. Doğal ve katkısız olarak üretilmekte olan Fresheld ürünlerini gönül rahatlığıyla tüketebilir, sevdiklerinizle paylaşabilirsiniz. Lezzet açısından size eşsiz bir deneyim sunarken ihtiyacınız olan enerji ve besin değerini de tam olarak karşılar.

Fresheld, meyve ve sebzeleri nasıl kurutuyor?
Eskiden domatesler, biberler çekildikten sonra güneşe serilir, kurumaları, yani sularını kaybetmeleri beklenir, ardından kavanozlara doldurulur ve uzun sürede tüketebilmek için saklanırdı. Gelişen sanayi bu süreçleri değiştirdi ve güneşte kurutma yöntemi yerini kanallarda ve fırınlarda kurutmaya bıraktı. Fakat teknoloji her geçen gün ilerliyor ve yöntemler değişiyor. Besin değerini koruyarak, daha ileri düzeyde lezzet arayışı bizi, ‘dondurularak kurutma’ yöntemine sevk etti. Bu yöntemde meyve ve sebzeler dalından koparıldıktan sonra çok düşük derecelerde dondurulur, yüksek vakum altında içlerindeki su süblimleşme yöntemiyle alınır ve kurutulma işlemi tamamlanır. 

Ürün çeşitleriniz nelerdir? İlerde bizlere nasıl ürünler sunmayı hedeflemektesiniz?
Dört mevsimin yaşandığı ülkemizde eşsiz bir zenginliğe sahibiz. Her türlü taze meyve ve sebzeye erişebilmekteyiz. Fresheld olarak sadece yerli tarımdan sağladığımız meyve ve sebzeleri kurutarak sizlere sunmaktayız. Başlıca ürünlerimiz; çilek, muz, böğürtlen, frambuaz, kayısı, armut, elma, kivi, mısır, ayva, limon, brokoli ve karnabahardır. Ama yakında değerli müşterilerimize, Fresheld olarak üzerinde araştırmalarımızı sürdürdüğümüz 10 farklı meyve ya da sebzeyi ürün yelpazemize ekleyerek toplamda 24 çeşide ulaşacağımızı bildirmek isteriz.

Fresheld’e nasıl ulaşabiliriz?
Fresheld ile ilgili haberlere ve kampanyalara instagram/fresheld, facebook/fresheld sosyal medya hesaplarımızdan erişebilir, markamız altındaki ürünleri, www.fresheld.com internet sayfamızdan inceleyebilir, dilerseniz siparişinizi oluşturabilirsiniz. Aynı gün kargo hizmetimiz bulunmaktadır. Tüm bölgelere birkaç gün içinde paketinizi ulaştırabilmek için aralıksız çalışmaktayız.

ghjjh

Yukarı