Ana içeriğe atla

bridgestone

FROZEN YOGURT TÜRKİYE’DE DONDURMANIN TAHTINI SALLIYOR

04.10.2019 - 14:13

YURT DIŞINDA YEME-İÇME KÜLTÜRÜNÜN ÇOK ÖNEMLİ BİR PARÇASI OLAN FROZEN YOGURT TÜRKİYE’DE DE YÜKSEK BÜYÜME ORANLARI VE SADIK MÜŞTERİ KİTLESİ İLE CİDDİ BİR PAZAR YARATTI.

Doğal, düşük kalorili ve çok sayıda garnitür seçeneği ile sınırsız lezzet vadeden bir ürün olması dolayısı ile Frozen Yogurt kendisine sadık geniş kitlelerin beğenisini kazandı. Ürünün Türkiye pazarındaki öncü firması Iceberry Türkiye, Antalya Boğazkent’te on sekizinci şubesini açtı.   
2010 yılından beri Türkiye’de faaliyet gösteren Iceberry, ürünün arkasına koyduğu yoğun emek ve ciddi çalışmalarla Frozen Yogurt’un ürün algısını oluşturmakta önemli bir rol oynadı. Erzurum’dan Bursa’ya farklı coğrafya ve dinamiklerde bölgeye özel reçeteler ile “kişiye özel lezzetler” sloganına sadık kalarak, ürünün sadece yüksek gelir grubuna hitap ettiği algısını kıran Iceberry Türkiye, sektörde öncülüğünü devam ettiriyor. 
Yoğurdun Türkiye’de mutfakların vazgeçilmez bir lezzeti olduğu gerçeğine rağmen, dondurma formu ile bu ürünün tüketilmesine alışmak Türk halkı için hiçte kolay olmadı. Özellikle ürünün fiyat politikasının çok yüksek tutulması ve self servis sistemi ile satışa sunulmaya çalışması ürünün gelişimini yavaşlatan unsurlar olarak dikkat çekiyor. 

ICEBERRY FROZEN YOGURT’U GENİŞ KİTLELERE ULAŞTIRDI 
Sektörün öncü firması Iceberry Türkiye’nin Satış & Pazarlama Müdürü Erçin Erkmen, konu hakkında şu fikirleri paylaştı: “Frozen Yogurt sağlıklı ve doğal olması dolayısı ile çocuklarımıza güvenle yedireceğimiz, aynı zamanda zengin topping seçenekleri ile istediğimiz lezzeti yakaladığımız harika bir ürün. Bu ürüne herkesin ulaşabilmesi için, kaliteden ödün vermeden perakende satış fiyatlarımızı optimal düzeyde tutmaya özen gösteriyoruz. Ayrıca bölgesel dinamikleri göz önüne alarak her şubemize ayrı revize edilmiş reçeteler kullanıyoruz. Bunun sonucu olarak Türkiye’de en fazla şubesi olan marka sorumluğu doğrultusunda, Türk halkının yeme-içme alışkanlığında sağlıklı bir alternatif yaratabildiğimiz için çok mutluyuz. Bu harika ürünle geniş kitleleri buluşturmaya devam etmek adına, 2019 yılında özellikle Karadeniz ve Anadolu’da dokuz yeni şube açmayı planlıyoruz.”  

DÖRT ANA YATIRIM SEÇECEĞİ…
Iceberry Türkiye’nin Iceberry Mini, Iceberry Corner, Iceberry Shop ve Iceberry Up Life olmak üzere dört ana yatırım seçeneği bulunuyor ve 80 bin TL ile 250 bin TL arasında bir sermaye ile bu yatırım seçeneklerini anahtar teslim hizmete açıyor.

dfs

Yukarı