Ana içeriğe atla

apti

REİS GIDA ‘PAYLAŞMAYA NİYETLİ’

10.05.2019 - 10:36

38 YILDIR BAKLİYAT SEKTÖRÜNDE FAALİYET GÖSTEREN REİS GIDA, SOSYAL MEDYA ÜZERİNDEN BAŞLATTIĞI ‘NİYETLİYİZ’ PROJESİYLE RAMAZAN AYINDA HERKESİ YARDIMLAŞMAYA DAVET EDİYOR. “YEMEĞİNİ PAYLAŞMAK İÇİN SES VER” DİYEN REİS GIDA, PROJE KAPSAMINDA, BOŞ TABAĞA KAŞIKLA VURULAN ANIN VİDEOSUNUN #SESVER ETİKETİYLE YAPILAN HER PAYLAŞIM ADINA RESMİ YARDIM KURULUŞLARINA BAKLİYAT YARDIMI YAPACAK.

Reis Gıda, her yıl olduğu gibi bu yılda ramazan ayında da herkesi yardımlaşmaya çağırıyor. Sosyal medya kullanıcılarından, kendi hesapları üzerinden boş tabağa kaşık ile vurularak ses çıkartılan anların videosunu isteyen Reis Gıda, #SesVer etiketiyle paylaşılan videoları yardıma dönüştürüyor. Paylaşılan her video ile resmi yardım kuruluşlarına bakliyat desteğinde bulunuyor ve ihtiyaç sahiplerine umut oluyor. 

RAMAZANDA ELİMİZİ UZATMAYA NİYETLİYİZ
“Tabağımızı paylaşalım, umudu çoğaltalım.” diyen Reis Gıda Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Reis, sosyal medya üzerinden başlattıkları projeden şu şekilde bahsediyor: “Ramazan ayında ‘Elimizi uzatmaya niyetliyiz’ sloganı ile başlattığımız projemiz sayesinde her yıl olduğu gibi bu yıl da yemeğe ulaşamayanlar için paylaşmaya teşvik etmeye çalışıyoruz. Ramazan demek paylaşmak demektir. Paylaşmayı ve birlikteliği yüzyıllardır sürdüren bir milletiz. Bunun bilinciyle çocuklarımızı büyütmeliyiz. Bizlerin büyütüldüğü “komşun aç yatarken tok uyumak olmaz” düşüncesini bizlerde çocuklarımıza aşılamalıyız. Unutmayalım ki paylaşmak umudu çoğaltır.” dedi.

HER SES BİR UMUT OLSUN, SOFRALAR BİRLİK OLSUN
Yapılan her paylaşımı resmi yardım kuruluşlarına desteğe dönüştürdüklerini belirten Mehmet Reis, “İhtiyaç sahiplerine umut oluyoruz, tabaklarını sizlerin paylaşımlarıyla dolduruyoruz. Her ramazan olduğu gibi bu ramazanda da paylaşmaya ve ihtiyaç sahiplerine umut olmaya niyetliyiz. Tuttuğumuz oruçlarla ihtiyaç sahiplerinin hislerini anlamaya çalıştığımız 11 ayın sultanı olan ramazan ayı bizleri çok daha sıkı bir bağ ile bağlıyor. Birlik ve beraberliğimizi daim tutmamız için bizleri güçlü kılıyor. Olanın olmayan ile paylaştığı, tokun açın halinden anladığı, kardeşliğin daim olduğu bir Ramazan ayı diliyorum.” dedi.
Gerçekleştirdiği çalışmalardan dolayı geçtiğimiz yıllarda yılın “İyilik Ödülü” ne layık görülen Reis Gıda kaliteden ödün vermeden, gıda güvenliğine uygun ürün üreterek, sosyal sorumluluk anlayışıyla toplumun çıkarlarını kendi çıkarlarının üstünde tutuyor. 

RAMAZAN KUMANYALARINA DİKKAT
Reis Gıda Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Reis, ramazan kumanyaları konusunda da uyarılarda bulundu. Bazı kumanya tedarikçilerinin daha ucuza satabilmek için fiyat odaklı ürün hazırladıklarını belirten Reis, şunları söyledi: “Özellikle pirinç, bakliyat ve bulgurda ürünün yöresine, analizine, kalibresine ve nem durumuna dikkat etmeden kalitesi, standardı ve protein oranı düşük, pişmeyen, ithal veya eski mahsul ürünler kumanya kolilerinde yer almaktadır. Hayırsever vatandaşlarımız, karar vermeden önce kumanya paketlerinin içindeki ürünleri kontrol etmelidir. Ürün cinsinin ve menşeinin doğru yazılıp yazılmadığı ve kalitesi incelenmelidir. Maneviyat yüklü olan bu ayda yardım yaparken evinizde pişirip yenilen ve güven kazanmış markalı ürünlerin tercih edilmesi, yardım alanlara daha da fayda sağlayacaktır. Ramazan kolileri içindeki ürünlerin, gıda kodeksine uygunluğu özellikle ilgili merciler tarafından denetlenmelidir.”

ghjjh

Yukarı