Ana içeriğe atla

ayos

Resport Catering yüzde 18 büyümeyi hedefliyor

12.06.2017 - 15:09

Resport Catering Satış & Pazarlama Müdürü Hakan Özgür Ersoy, “Pazarda sağlam adımlarla ilerleyerek 2016 yılını yüzde 24 büyüme ile tamamladık. 2017 yılında ise yüzde 18 oranında büyüme hedefliyoruz” dedi.

Resport Catering Satış & Pazarlama Müdürü Hakan Özgür Ersoy, sektörün 10 yılının; büyüyen pazar, bilinçlenen müşteri, artan maliyetler ile buna karşın yapılan illegal uygulamalara alınacak önlemlerin değerinin artması şeklinde 4 maddeyle özetlenebileceğini ifade etti.  

TÜM YÖNLERİYLE GELİŞEN BİR 10 YIL
Resport Catering açısından geçmiş 10 yıldan ‘tüm yönleriyle gelişen bir 10 yıl’ olarak bahsedilebileceğine değinen Ersoy, “Firmamıza ait et çiftliğimiz, zeytin ve zeytinyağı tesislerimiz geliştirildi. Bunun dışında hijyen kalite ve satınalma departmanlarının işbirliğinde bölgesel satınalma faaliyetleri yürütülerek tüm Türkiye’deki yerel, bölgesel ve ulusal tedarikçilerle anlaşmalar sağlandı. Operasyonel gücü önemli derecede artıran bu unsurlar ile kalite ve maliyet dengesinde fayda sağlanmıştır. Sektör ortalamalarının üzerinde gerçekleşen müşteri sözleşme yenileme oranımız bunun bir göstergesi” dedi.

“SEKTÖRÜN YILLIK CİROSU YAKLAŞIK 21 MİLYAR TL”
Her yıl yüzde 5-7 oranında büyüyen catering sektörünün cirosunun şu anda yıllık yaklaşık 21 milyar TL olduğu bilgisini veren Ersoy, “Ev dışı tüketim pazarına artan ilgi, özelleştirme, eğitim ve sağlık sektöründeki büyüme ile bu rakamın 2023’te 70 milyar TL olması bekleniyor. Resport Catering olarak pazarda sağlam adımlarla ilerleyerek 2016 yılını yüzde 24 büyüme ile tamamladık. 2017 hedefimiz ise yüzde 18 büyüme. Buradaki hedefimiz toplu yemek sektörü genelinde büyümek ile birlikte eğitim ve sağlık alanında faaliyet gösteren firmalara hizmet sunarak bu alandaki referanslarımızı da güçlendirmek. Bunun dışında ürün farklılaştırması çalışmalarımız ile perakende sektöründe de faaliyet gösterecek ürünler geliştiriyoruz. Örneğin Sağlıklı Lezzetler markamız ile bireylere kapıya teslim diyet yemek hizmeti sunuyoruz” diye konuştu.

dfg

Yukarı