Ana içeriğe atla

ayos

Sektöre değer katan Ar-Ge çalışmalarımız devam ediyor

12.06.2017 - 14:09

Üç Öğün Catering Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Faruk Dural, “Toplu yemek sektöründe yine fark yaratacak, sektöre değer katacak Ar-Ge çalışmalarımız devam ediyor. Çözüm ortağı olduğumuz tüm müşterilerimizin beklentilerini karşılayacak hatta beklenti çıtalarını yükseltecek işlere imza atacağız” diyor.

Sektörünüz ve firmanız açısından geçmiş 10 yılı değerlendirdiğimizde nasıl bir tablo karşımıza çıkıyor? Gerek faaliyet gösterdiğiniz sektör gerekse firmanız hangi atılımları gerçekleştirdi?
Sektörümüzde geçmiş 10 yılı değerlendirdiğimizde öncelikli olarak rekabet/fiyat politikaları süreci en çok dikkatimizi çeken konular oldu. Amiyane tabir ile merdiven altı tabir ettiğimiz firmalar hizmet kalitesi ve rekabet konusunda tüm firmaları zorlu bir sürece sokmuştur. 
Firmamız bu zaman içerisinde yapılanma ve organizasyon süreçlerini tamamlayarak sadece konusunda lider firmalar ile çalışma politikasını yol haritası olarak belirlemiştir. 
Geçtiğimiz yıl Murabahat Real Estate Fonu ile hisse paylaşımı gerçekleştirerek sektöre her anlamda farklı bir değer katmış bulunuyoruz. Öncelikli olarak üretim tesislerimizin sayısı artırıldı. İstanbul bölge için her iki yakada hizmet verebilecek koşullar oluşturularak Esenyurt Fabrikamız hizmete geçti. 
Bilecik’te bulunan fabrikamız ise iş hacmimizin artması sebebi ile yeni bir üretim tesisi ihtiyacı doğurdu, bu sayede yüksek kapasiteli tesisimizi hizmete açmış olduk.

Gerek sektör gerekse firmanızın geleceğe yönelik hedefleri ve beklentileri nelerdir? Sektörde teknoloji, Ar-Ge çalışmaları, yeni trendler ve yatırımlar anlamında ne gibi atılımlar ve gelişmeler yaşanacak?
Üçöğün Catering olarak önümüzdeki süreçlerde konsept işlere imza atmayı planlamakla birlikte süreçlerini de başlatmış bulunuyoruz. Öncelikle perakende alanında lokanta konsepti, yeni nesil döner konsepti ve diet yemek konsepti ile zincir mağazalarımızın açılışlarına başladık. 
Asli işimiz olan toplu yemek sektöründe ise yine fark yaratacak, sektöre değer katacak Ar-Ge çalışmalarımız devam ediyor. Çözüm ortağı olduğumuz tüm müşterilerimizin beklentilerini karşılayacak hatta beklenti çıtalarını yükseltecek işlere imza atacağız. 
Sektörümüz bilindiği üzere emek yoğun bir işi kapsıyor. Çalışanlarımızın en verimli ortamlarda hizmetlerini sürdürebilmeleri için makine ve teçhizatları konusunda her geçen gün gelişiyor. Şirketimiz bu gelişimleri yakından takip ederek bu konuda firmalara danışmanlık hizmeti sağlıyor. 

dfg

Yukarı