Ana içeriğe atla

bridgestone

SEKTÖRE TEK SEFERDE YAPILAN EN BÜYÜK YATIRIM KAYALAR’DAN

10.05.2019 - 10:43

KALİTEDEN ÖDÜN VERMEDEN ÇALIŞMALARINI SÜRDÜREN KAYALAR, YENİ YERİNDE HİZMET VERMEYE BAŞLADI. MAKİNE VE FABRİKA YATIRIMLARININ 60 MİLYON TL CİVARINDA OLDUĞUNU SÖYLEYEN KAYALAR GENEL MÜDÜR YARDIMCISI EROL KAYA, “YÖNETİM VE ÜRETİMİN TEK ÇATI ALTINDA TOPLANDIĞI YENİ BİNAMIZ, SEKTÖRDE TEK SEFERDE YAPILAN EN BÜYÜK YATIRIM.” DİYOR.

Kuruluş tarihinden bu yana endüstriyel mutfak sektöründe faaliyet gösteren ve yarım asırlık tecrübesiyle sektörün lider kuruluşlarından biri haline gelen Kayalar, yeni fabrikasında çalışmalarını sürdürüyor. Büyükçekmece’de yer alan fabrika, 25 bin metrekare açık, 15 bin metrekare kapalı alanıyla öne çıkıyor.
Yaklaşık 2 bin 500 çeşit ürünle faaliyetlerine devam eden firma, ihracat odaklı çalışmalarıyla da beğeni kazanıyor. Türkiye genelinde 8 satış mağazası ve 54 adet bayisiyle hizmet veren Kayalar, kalite anlayışını sadece üretimle sınırlamayıp satış öncesi ve satış sonrası faaliyetleriyle de müşteri memnuniyetini sağlıyor. Kayalar Genel Müdür Yardımcısı Erol Kaya, “Yeni teknolojilere uyumlu olarak ürettiğimiz ürünlerin tüketicilere fayda sağlayacak ergonomik tasarımlar sunmasına özen gösteriyoruz. Üretimi uluslararası standartlara uygun olarak gerçekleştirmeye, müşterilerimize verdiğimiz iyi hizmetlerimize devam etmeye ve çağımızın koşulları gereği misyonumuzu en iyi şekilde sürdürmeye kararlıyız.” diyor. 

MAKİNE YATIRIMLARINI SÜRDÜRÜYOR
Büyük bir yatırımla tüm üretimini tek çatı altına toplayan Kayalar, ilerleyen dönemde yeni makine yatırımlarıyla ses getirecek ürünlere imza atmayı hedefliyor. Endüstriyel mutfak denince akla gelen ürünlerin neredeyse yüzde 70’ini kendi bünyesinde üreten firma, proje çalışmalarında üretimini yapmadığı ürünleri de iç ve dış piyasadan temin ediyor. A’dan Z’ye proje teslimi konusunda güvenilirliğiyle bilinen Kayalar, ürün çeşitliliği ve kalitesiyle öne çıkan firmalar arasında bulunuyor. Ürün gamında gastronom küvet ve tencere gibi set üstü ürünler, pişiriciler, buzdolapları, tezgâh grubu gibi ürünler sunan firma, 2019’da da fırın üretimiyle ilgili bir yatırım yapmaya hazırlanıyor. 
Kayalar’ın önem verdiği bir diğer konu da ihracat. Üretimin yüzde 50’sini ihraç ettiklerini vurgulayan Erol Kaya, “Öncelikli hedefimiz elbette ihracat oranımızı artırmak. Her yeni ürünü, ihracat konusundaki hedef pazarlarımızı baz alarak tasarlıyoruz. Bu süreçte elbette ki şeflerle dirsek temasında bulunuyoruz. Onlarla organizasyonlarda bir araya gelmeye özen gösteriyoruz. Şefler tasarım anlamında bize çok yardımcı oluyor. Biz şeflerden aldığımız öneriler ve dünya pazarının taleplerini baz alarak çalışmalarımıza yön veriyoruz. İyi ürünü piyasaya sunmak en büyük gayemiz.” diyor. 

HEDEF PAZAR AFRİKA
Erol Kaya, ihracat çalışmalarıyla ilgili de bilgi verdi: “İhracat yaptığımız ülkelere sürekli yenilerini ekliyoruz. Avrupa pazarıyla yoğun çalışıyoruz. İhracatımızın yüzde 50’si Avrupa’ya. Yakınlığımız, maliyet uygunluğu ve kalitemizle Avrupa’da öne çıkıyoruz. Şu an Afrika hedef pazarlarımız arasında. Afrika, çok bakir ve yatırımların yeni başladığı bir bölge. Türki cumhuriyetlere de fokuslanmış durumdayız. Birkaç yıl içinde Amerika kıtasına ağırlık vermeyi planlıyoruz. Bu konuyla ilgili belgelendirme çalışmalarına başladık. Ürünlerimizin ve firmamızın tanınırlığı için sektörümüzle ilgili fuarları da kaçırmıyoruz.”

dfs

Yukarı