Ana içeriğe atla

bridgestone

TAB Gıda geniş franchise ağıyla büyümeye devam ediyor

11.07.2019 - 15:57

Türkiye genelinde Burger King®, Popeyes®, Arby's® ve Sbarro® ile dört global, Usta Dönerci®, Döner Stop® ve Usta Pideci ile de üç ulusal olmak üzere toplam yedi markanın işletmecisi olan TAB Gıda, 1995 yılından bu yana hızlı servis restoran sektörünün öncüsü konumunda. Yatırımcılarına sunduğu cazip fırsatlar, gıda işletmeciliği konusundaki tüm ihtiyaçları kendi bünyesinde çözebilen benzersiz ekosistemi ve güçlü insan kaynağı ile güçlenmeye devam eden TAB Gıda, geniş franchise ağıyla bugün Türkiye’de 1.200’e yakın restoranıyla lezzet tutkunlarına hizmet ediyor.

EŞİ BENZERİ OLMAYAN BİR GIDA EKOSİSTEMİ
Kurulan güçlü franchise sistemi ve yatırımları doğrultusunda hem Türkiye hem de yurt dışında büyümelerini sürdürdüklerini ifade eden TAB Gıda Finans ve Franchise Yatırımlardan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Özgür Çetinkaya, “Franchise sistemimiz, ülke çapında hızla büyümeye devam ediyor. Burger King®’in yanı sıra Türkiye’nin en büyük tavuk restoran zinciri* Popeyes® ve kendi markamız olan Usta Dönerci® için de yatırımcılarımızdan büyük ilgi görüyoruz.’’ dedi.
Hızlı servis restoran zinciri kategorisinde dünyada eşi benzeri olmayan bir gıda ekosistemine sahip olduklarının altını çizen Çetinkaya, sözlerini şöyle sürdürdü: “Türkiye’de kendi sektörümüzün lideri durumundayız. Bu sistem içerisinde var olmak isteyen ve bize güvenerek yatırım yapan franchise’lerimiz işletmelerine gerekli özeni gösterdiği sürece yatırımlarının karşılığını kısa süre içerisinde alıyor. Biz aslında her zaman söylediğimiz gibi yatırımcılarımızla birlikte büyüyoruz.’’

GIDA İŞLETMECİLİĞİNDE TEK ELDEN ÇÖZÜM
Ekosistem kapsamında, gıda işletmeciliği konusundaki her şeyi kendi bünyesinde çözen bir sisteme sahip olduklarını ifade eden Özgür Çetinkaya, “İleri teknolojili et işleme tesisimiz Ekur Et Entegre, Türkiye’nin en büyük patates işleme fabrikası AtaKey, üstün teknolojiye sahip unlu mamuller fabrikası Ekmek Unlu Gıda ve Fasdat Sebze Doğrama Tesisi ekosistemimizde yer alıyor. Mutfak ekipmanlarının kurulumu kardeş firmamız olan Mes Mutfak tarafından sağlanıyor ve düzenli olarak bakımları yapılıyor. Satın alma ve tedarik zincirimizse Fasdat isimli bir diğer şirketimiz tarafından sağlanıyor. Reklam hizmetlerimiz yine kendi şirketimiz Reklam Üssü tarafından veriliyor. Ayrıca teslimata ilişkin operasyonumuzu, deneyim odaklı dijital teslimat platformu Fiyuu ile kendi bünyemizde çözüyoruz. Yani biz, komple bir sistem olarak müşterilerimize ve tüm paydaşlarımıza hizmet veriyoruz. Bu geniş kapsamlı ekosistemin bir parçası olmak, franchise’lerimize oldukça büyük bir avantaj.’’ diye konuştu.

YATIRIMCILAR İÇİN İKİ FARKLI MODEL SEÇENEĞİ
TAB Gıda markalarında yatırım maliyeti restoranın yerine, tipine, bulunduğu konuma ve büyüklüğüne bağlı olarak değişiyor. Bununla birlikte franchise yatırımları Burger King® için 500 bin USD+KDV ’den, Popeyes® için 400 bin USD+KDV’den, Sbarro® için 250 bin USD+KDV’den, Arby’s® için 400 bin USD+KDV ’den, Usta Dönerci® için ise 250 bin USD+KDV’den başlıyor. TAB Gıda yatırımcılara iki ayrı opsiyon sunuyor. Birinci opsiyon AVM dışında yer alan restoranları kapsıyor ve yatırımcılar dilerse inşaat ve ekipman yatırımını kendileri üstleniyor. İkinci opsiyonda ise yatırım tamamen TAB Gıda tarafından yapılarak anahtar teslim modeliyle hayata geçiriliyor. 

dfs

Yukarı