Ana içeriğe atla

apti

TADAL: BAHARAT VE YEMEKLİK HARÇTA GÜVENİLİR MARKA

10.04.2019 - 14:15

TADAL BAHARATLARI FİRMA SAHİBİ KERİM ŞENTÜRK: “KALİTELİ HİZMET ANLAYIŞIYLA TAMAMEN HİJYENİK ORTAMDA, OTOMATİK MAKİNELERLE DOLUM VE PAKETLEME YAPIYORUZ. ÜRÜNLERİMİZ, TARIM VE KÖY İŞLERİ BAKANLIĞI’NDAN ALINAN ÜRETİM İZNİ BELGESİ VE ISO 9001:2000 KALİTE YÖNETİM SİSTEMİ BELGELERİ İLE ZİNCİR MARKETLER, HİPERMARKETLER, TAVUK VE ET SATIŞ NOKTALARINDA TÜKETİCİYE SUNULUYOR.”

Tadal Baharatları Firma Sahibi Kerim Şentürk, sorularımızı cevapladı. 

Öncelikle firmanızın kuruluşu ve hikâyesiyle ilgili kısa bilgiler alabilir miyiz?
1994’te kurulan Tadal Baharatları, gıda sektöründe satış ve pazarlama alanlarında faaliyetlerini sürdürmektedir. Sektörün öncü kuruluşlarından olan firmamız, ilk kurulduğu günden bu yana kalitesinden ödün vermemiş, ürün yelpazesini her geçen gün artırmıştır. Firmamız, kaliteli hizmet anlayışıyla tamamen hijyenik ortamda, otomatik makinelerle dolum ve paketleme yapmaktadır. Ürünlerimiz, Tarım ve Köy İşleri Bakanlığı’ndan alınan Üretim İzni Belgesi ve ISO 9001:2000 Kalite Yönetim Sistemi belgeleri ile zincir marketler, hipermarketler, tavuk ve et satış noktalarında tüketiciye sunulmaktadır. Tadal Baharatları, ürün ve hizmet kalitesini sürekli geliştirerek müşteri istek ve beklentilerini karşılayabilmek için faaliyetlerini, hedef pazarını, ürün çeşitlerini belirlemiş ve bu alanda çalışmalarını geliştirerek sürdürmektedir.

Baharat ürünlerinizin çeşitleri ve özellikleriyle ilgili bilgi verebilir misiniz? 
Kurutulmuş ve işlenmiş baharat çeşitleri ve yemeklik harçlar üretim çeşitlerimizdir. Yemeklik harç grubumuz özellikle kırmızı ve beyaz et yemeklerine farklı lezzetler katmak için özel karışımlarla oluşturulmaktadır. 

YEMEKLİK HARÇ GRUBUNU TAMAMEN BİZ ÜRETİYORUZ
Baharatların ne kadarı ithal, ne kadarı sizin üretiminiz? 

Kurutulmuş baharat çeşitleri genellikle yerli üretim yapan firmalardan temin edilir. Yemeklik harç grubu tamamen Tadal Baharat üretimidir. 

Biliyoruz ki baharat ile ilgili de birçok hile yapılıyor. Sahte baharat ile gerçek baharat arasındaki farklar nelerdir? Çok kullanılan baharatlar üzerinden örnekler verebilir misiniz?
Baharat ve karışımlarda yoğun olarak kullanılan pul biber ve toz biberin kalitesine özellikle dikkat ediyoruz. Ürün analiz sertifikası olan ürünleri kullanıyoruz. Ürünün kalitesi renk, koku ve tadıyla kendini gösterir. 

Kalite ve hijyen standartlarınızdan bahsedebilir misiniz? Tüketiciler neden sizin ürünlerinizi tercih etmeli? 
Firmamız, Tarım ve Köy İşleri Bakanlığı’ndan alınan Üretim İzni Belgesi ve ISO 9001:2000 Kalite Yönetim Sistemi belgelerine sahiptir. Ayrıca üretimimizde hijyen ön plandadır. Ürettiğimiz tüm ürünleri kendi mutfağımızda da kullandığımızdan dolayı herkes gönül rahatlığıyla kullanabilir. 

EN ÇOK PUL BİBER, KARABİBER, NANE VE KEKİK TERCİH EDİLİYOR
Türk insanının baharat alışkanlığı hakkında neler söylemek istersiniz? En çok hangi baharatları tercih ediyor vatandaşlarımız? Bir de son dönemlerde göçler nedeniyle Ortadoğulu yerleşik insanların sayısı arttı. Bu durum baharat sektörünü nasıl etkiledi?  

Özellikle mutfaklarımızda pul biber, karabiber, nane ve kekik başlıca lezzet verici olarak kullanılmaktadır. Hazır yemek sektörünün de büyümesiyle harç grupları artık mutfaklarımızda daha çok yerini almaktadır. Ortadoğu insanının da damak tadı bizlere yakın olduğu için ana kalemlerin satış oranlarını olumlu yönde etkilemiştir.

ghjjh

Yukarı