Ana içeriğe atla

ayos

ARA COLECTION İNGİLTERE VE İSVİÇRE'YE AÇILMAYI PLANLIYOR

23.06.2021 - 13:55

Bodrum'da Ali Rıza ve Cüneyt Akdolu tarafından temelleri atılan ARA Collection Bodrum'la sınırlı kalmayıp ABD'ye açıldı. Hollywood ünlülerinin gözdesi haline gelen ARA Collection yakın gelecekte İsviçre ve İngiltere'ye açılmayı planlıyor.
 

1992 yılında Bodrum Barlar Sokağı'nda temelleri atılan ARA Collection kuyumculuk sektörüne perakende hizmet vererek başladı büyüme sürecine.  Antik Anadolu takı örneklerinden ilham alarak butik tarzda geçtiği üretimle ilk kreasyonunu 2000 yılında hazırladı. İşçiliğiyle kısa sürede gözde olan marka Bodrum'dan ABD'ye açıldı. Santa Barbara'da bulunan mağazası kısa sürede Hollywood ünlülerinin uğrak yeri haline geldi. Aralarında Kylie Jenner, Katy Perry, Kevin Costner, Goldie Hawn, Oprah Winfrey, Ellen DeGeneres, Elton John ve Salma Hayek gibi isimlerin bulunduğu bir müdavim kitlesine sahip olan ARA Collection İsviçre ve İngiltere'de de mağaza açmayı planlıyor.

Tasarımlarını ve üretimlerini kendileri yaptıkları atölyelerini kuran ARA Collection kurucularından Ali Rıza Akdolu,“Tezgâhımıza giren ham altın bin yıl önce nasıl işleniyorsa aynı şekilde form buldu. Elimize aldığımız her taşın, altınla bütünleşip yeni bir ruha bürünmesinin hikâyesinin peşine takıldık ve bu hikâye buralara getirdi bizi. 2000 yılından itibaren ihracat yapmaya başlayan ARA Collection kurucularından Cüneyt Akdolu : “Major ihracatımızı ABD’ne yapıyoruz. Buradan da Brezilya, Kostarika gibi Latin Amerika ülkeleri ve Kanada’ya ürün yollamaktayız. Özellikle Kuzey Amerika’da ürünlerimiz ellinin üzerinde noktada satılmakta. Üretimimizin yüzde 70’ini ihraç ediyoruz. Ürünlerimiz genelde sosyo ekonomik durumu yüksek, orta yaş ve üzeri tüketici tarafından tercih ediliyor.” diyor.

 Mücevherlerinin tamamı kendi bünyelerindeki, uzun yıllar birlikte çalıştıkları ustalar tarafından üretilen ARA Collection , Las Vegas’ta düzenlenen Uluslararası Mücevher Fuarı’nda ‘Fısıldayan İnci’ isimli tasarımıyla işçiliğiyle ödüle layık görüldü.

dfg

Yukarı