Ana içeriğe atla

apti

İSTEB BAŞKANI ULVİ ÖZCAN “İSTANBUL EMLAK PİYASASINDAKİ HAREKETLİLİK 2022’DE DE DEVAM EDECEK” dedi.

31.01.2022 - 13:59

Emlak piyasasındaki gelişmeler doğrultusunda emlakçılık mesleğinin önemi daha da artıyor.
 

  Türkiye’nin ilk emlak acenteleri kooperatifi İSTEB YK Başkanı Ulvi Özcan, emlak piyasasındaki hareketliliğin 2022’de de süreceğini belirterek; özellikle İstanbul’da emlakçılık mesleğinin çok daha önemli hale geldiğini, bu mesleği yapan ya da talip olanların ticari yetenek dışında farklı vasıflara ve tüketici odaklı bir misyona sahip olması gerektiğinin altını çizdi.

 İstanbul emlak piyasasının bu yıl da oldukça hareketli olacağını vurgulayan İSTEB YK Başkanı Ulvi Özcan; “Yabancıların kur farkı avantajıyla İstanbul’da konut sahibi olma talebi artmaktadır. Ayrıca Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı'nın deprem riski olan ve eski binaların yenilenmesi için kentsel dönüşüm çalışmalarına devam kararlılığı da bilinmektedir. İstanbul Anadolu yakasında 18, Avrupa yakasında da 74 bölge riskli olarak kentsel dönüşüm bölgesi ilan edilmiştir” dedi. Son 2 yıldır devam eden pandemiden dolayı ailelerin nüfus yoğunluğu ve toplu taşıma sorunu olan kent merkezleri dışında yeni yaşam merkezlerini tercih etmesine de dikkat çeken Özcan; “Bu da benzer konut yatırımlarının artarak devam edeceğini gösteriyor” şeklinde konuştu.

 İSTEB’in “Hedef Saygın Emlakçılık” sloganıyla faaliyet gösterdiğini ifade eden Ulvi Özcan “Saygın emlakçılık ancak beklenen kanuni düzenlemenin hayata geçirilmesiyle mümkün. Mesleğimizin bize yüklediği misyon gereği, tüketiciyi konut tercihinde İstanbul gerçeklerine göre doğru bilgilendirmemiz ve bilinçlendirmemiz gerekiyor. Bu nedenle de artık baştan itibaren konut oluşum projeleri içinde yer almalıyız. Yani yatırımcı, mimar, tedarikçi ile birlikte emlakçının yer aldığı ekibin koordinasyon içinde olduğu iş modeli ile hayata geçirilecek konutlarda yıllar boyu sürdürülebilirlik mümkün olacaktır. Yeni nesil emlakçılık ve belirlediğimiz yeni iş modelini taraflara anlatmaya devam edeceğiz. Bu konularda iş ortaklarımızla potansiyel tüketicileri bilinçlendirme çalışmalarımıza da devam edeceğiz ve en büyük destekçimiz de değerli medya kuruluşları olacaktır” dedi.

ghjjh

Yukarı