Ana içeriğe atla

ayos

Amerika Green Card başvurularında kritik dönem başlıyor

11.10.2017 - 13:43

Amerika’da sınırsız oturum, çalışma ve eğitim fırsatı sunan Green Card çekilişi için başvurular başladı.

Dünyada milyonlarca insanın hayallerini süsleyen Amerika Birleşik Devletleri’nde (ABD) ömür boyu oturma, çalışma, eğitim ve yaşama hakkına sahip olmak isteyenler için en önemli fırsat olan Green Card çekilişi başvuruları başladı. Green Card çekilişi başvuruları 7 Kasım Salı gününe kadar devam edecek.
Her yıl dünyada yapılan başvurulardan ortalama 9-10 milyonu başvuru esnasında yapılan hatalar yüzünden işleme dahi alınmadan elendiğinin altını çizen Green Card 7/24 yetkilisi Ozan Şirin, Green Card konusunda güvenilir ve profesyonel bir kaynaktan destek alınarak yapılacak başvuruların çekilişte kazanma şansının çok daha yüksek olacağını vurguluyor.
2005 yılından bu yana Green Card danışmanlığı başta olmak üzere Amerika Göçmenlik ve Amerika’da Yaşam hakkında her türlü konuda danışmanlık hizmeti veren GreenCard724.com yetkilisi Ozan Şirin, “ABD Göçmenlik Dairesi Green Card çekilişi başvuru sitesinin yılın sadece belli bir döneminde açık olması, formların İngilizce ve karmaşık olması, tüm başvuru bilgi ve fotoğrafların bir kere de sisteme giriş yapılmasının gerektirmesi, fotoğraf özellikleri ve hiçbir destek biriminin olmaması nedeni ile Amerikan Hükümetinin verdiği istatistiki verilere göre her yıl Türkiye’den çekilişe katılan yüzbinlerce Green Card başvurusu işleme bile alınmadan eleniyor” dedi.

GREEN CARD SAHTEKARLIKLARINA KARŞI DİKKATLİ OLMAK GEREKİYOR
Green Card ve Amerika Göçmenlik konusunda profesyonel hizmet veren Green Card 7/24, Green Card sahtekarlıklarına karşı katılımcıları başvuru sürecinde çok dikkatli olmaları konusunda uyarıyor.  
GreenCard724.com Yöneticisi Ozan Şirin, güvenilir bir Green Card başvurusu yapılması konusunda aşağıdaki hususların göz önünde bulundurulmasını tavsiye ediyor:
- Green Card başvuruları, 2003 yılından beri sadece elektronik ortamda kabul edilmekte, posta ve benzeri yollarla başvuru yapılması mümkün değildir.
- Green Card başvurusu resmi evrakları diye bir şey yoktur! 2003 yılından itibaren Green Card başvuruları internet üzerinden gerçekleştirilmekte ve hiçbir şekilde kağıt bir form bulunmamaktadır.
- Green Card başvurusu için kesinlikle İngilizce bilgisi, sağlık kontrolü ya da check-up zorunluluğu yoktur.
- TC Kimlik numarası Green Card başvurusu için gerekli değildir. Formlarda böyle bir bilgi sizden istenirse kesinlikle vermeyiniz. TC Kimlik numaranız daha sonra size borç çıkartılması gibi kötü niyetler için kullanılabilir.
- Green Card başvurunuzu gerçekleştirdikten sonra teyit numaranızı mutlaka bir kenara not edin, eğer bir aracı kurumdan başvurunuzu yaptıysanız hemen aracı kurumunuzdan teyit numaranızı isteyiniz ve bunun için kesinlikle bir ücret ödemeyiniz. Teyit numaranız sizin başvuru yaptığınız dönemde Ekim-Kasım aylarında size verilmelidir.
- Teyit numaranız toplamda 16 karakterden oluşur ve örneğin bu dönemde başvuru yapacağınız Green Card Çekilişi’nin ismi DV2019’dir. DV2019 çekilişine katılanların teyit numaraları 2018 ile başlar. Örnek teyit numarası “201918FDP3D1I586” şeklindedir. Eğer başvuru yaptığınız aracı kurum size teyit numaranızı vermiyorsa bir daha o kurumdan başvuru yapmamanızı tavsiye ediyoruz, çünkü teyit numaranız olmadan hiçbir zaman başvurunuzun yapıldığından emin olamazsınız ve kazanıp kazanamadığınızı öğrenemezsiniz!

dfg

Yukarı