Ana içeriğe atla

ayos

“Anadolu’da büyümek her zaman önceliğimiz olacak”

12.10.2017 - 09:35

Franchıse ile büyüme yöntemini Türkiye’de en iyi uygulayan markalardan biri olarak yatırımlarına devam ettiklerini söyleyen Özsüt Genel Müdürü Güçlü Şeneler, sağladıkları desteklerle girişimcileri köklü bir hikayenin parçası haline getirdiklerini dile getirdi.

Firmanızın büyüme ve sürdürülebilirlik stratejilerinden kısaca bahseder misiniz?
Özsüt olarak taze, sağlıklı, kaliteli ve katkısız ürünlerle misafirlerimize geleneksel mutfak kültürümüzü tanıtmayı hedefliyoruz. Bunun için üretim ve lojistik alanlarında teknolojik uygulamalar geliştiriyor, kapsamlı yatırımlarla verimimizi artırıyor ve markamızı büyütüyoruz. Bizler lezzet yolculuğumuza 1938 yılında İzmir’den başladık, şimdi ise bu yolculuğu Türkiye’nin köklü bir markası olarak sürdürmenin gururunu yaşıyoruz.

Franchise sistemiyle büyüme yöntemini tercih etme nedeniniz nedir?
Ülkemizde franchise sistemi 2000’li yılların başında yaygınlaştı. Bizse, 1996 yılında franchise sistemine geçerek şubelerimizi artırmaya başladık. Sistemin ilk yılında 6 olan şube sayımızı, 2002’de 50’ye, günümüzde ise 180’in üzerine çıkardık. Franchise ile büyüme yöntemini Türkiye’de en iyi uygulayan markalardan biri olarak yatırımlarımıza devam ediyoruz.

Yurt içi ve yurt dışı şube yatırımlarınız hakkında bilgi verir misiniz? Neler planlanıyor?
Anadolu’da büyümek ve lezzetlerimizi tüm illerdeki vatandaşlarımızla paylaşmak her zaman önceliğimiz olacak. Bunun yanı sıra, büyük şehirlerdeki mağaza sayımızı artırmayı ve henüz şubemizin bulunmadığı illerde yer almayı hedefliyoruz. Infinity Invest Holding’in 2014’te gerçekleştirdiği satın almanın ardından yapılan yeni yatırımlarla birlikte yurt dışına da açılmaya başladık. Bakü’de iki yıl gibi kısa bir sürede üç mağaza açtık. Yeni pazarlar için de fizibilite çalışmalarımızı ve yatırımcılarla görüşmelerimizi sürdürüyoruz.

Girişimcilerin sizi tercih etme sebepleri neler? Girişimcilere sunmuş olduğunuz olanaklardan bahseder misiniz?
Her şeyden önce 79 yıllık bilgi birikimimizi yatırımcılarımızla paylaşıyor ve bu köklü hikayenin bir parçası haline gelmelerini sağlıyoruz. Türkiye’nin en tanınan ve sevilen markalarından birinin temsilcisi olan yatırımcılar, pazar potansiyellerine çok daha kolay erişebiliyor. Bunlara ek olarak, lokasyon seçimi, analiz ve eğitim destekleri vererek, saygı uyandıran ve kazançlı bir yatırım gerçekleştirmelerine imkan sunuyoruz.

Son olarak firmanızın franchise koşullarından bahseder misiniz? 
Büyük özen ve disiplin gerektiren bir sektörde hizmet vermenin sorumluluğuyla yatırımcılarımızı titizlikle belirliyoruz. Franchise giriş bedelimiz 70 bin dolar. Bizler yatırımcılar için sektörde en cazip fırsatı sunduğumuza inanıyor ve geri dönüşün hızlı olması için lokasyon seçimi ve verimli operasyon yönetimi gibi konularda kendilerine destek veriyoruz.

dfg

Yukarı