Ana içeriğe atla

apti

BORSAN’DAN YURT DIŞI FUAR SEFERBERLİĞİ

10.04.2019 - 14:42

4 kıtada 75’ten fazla ülkeyi kapsayan geniş bir coğrafyaya ihracat gerçekleştiren Borsan Elektrik ve Aydınlatma Ürünleri Grubu, 2018’de 237 milyon TL düzeyine ulaşan ihracatını daha da ileriye taşımak için tanıtım çalışmalarına devam ediyor.

4 kıtada 75’ten fazla ülkeyi kapsayan geniş bir coğrafyaya ihracat gerçekleştiren Borsan Elektrik ve Aydınlatma Ürünleri Grubu, 2018’de 237 milyon TL düzeyine ulaşan ihracatını daha da ileriye taşımak için tanıtım çalışmalarına devam ediyor. Borsan Elektrik ve Aydınlatma Ürünleri Grubu, üretiminin ihracata yönlendirilen payını yüzde 65-70’ler seviyesine çekme hedefi çerçevesinde yurt dışı odaklı tanıtım çalışmalarına ağırlık veriyor.
Borsan Elektrik ve Aydınlatma Ürünleri Grubu, bu kapsamda mart ayı içerisinde Orta Doğu ve Avrupa’nın en önemli sektörel buluşmaları arasında gösterilen iki fuarda ülkemizi temsil etti.

DUBAİ’DEKİ FUAR ÇOK İYİ GEÇTİ
5-7 Mart tarihleri arasında Birleşik Arap Emirlikleri’nin Dubai kentinde gerçekleştirilen 44. Middle East Electricity Fuarı’na katılan Borsan Elektrik ve Aydınlatma Ürünleri Grubu; Borsan Kablo, Yılka, Borsan Cavi ve Borled markalarıyla yer aldığı organizasyonda bakır ve alüminyum kablo, bakır ve alüminyum iletkenler, zayıf akım ve özel tasarım kablo, LED ve aydınlatma ürünlerini H7 salonunda yer alan E11 standında sergiledi. Borsan Elektrik ve Aydınlatma Ürünleri Grubu’nun 12 yıldır düzenli katıldığı bu fuar, Suudi Arabistan ve Libya gibi Orta Doğu ve Afrika pazarının yanı sıra Fransa, İngiltere gibi Avrupa ülkelerinin de ilgi odağını oluşturuyor. 
Fuarda yangına dayanıklı kablolar, sinyal ve kumanda kabloları, özel kablolar, alüminyum kablolar, 0.6 – 1 kV enerji ve tesisat kabloları özellikle dikkat çekti. Borsan Elektrik ve Aydınlatma Ürünleri Grubu, bu fuara katılarak Orta Doğu ülkeleriyle ilişkilerini güçlendirdi, ilişkilerinin güçlü olduğu ülkelerde de pazar payını artırdı. Fuar, özellikle Avrupa’da yeni pazarlara açılmak, yeni müşteri elde etmek, ürün ve marka bilinirliğini artırmak açısından da son derece faydalı oldu.

AVRUPA’DAKİ FIRSATLAR DA DEĞERLENDİRİLECEK
Borsan Elektrik ve Aydınlatma Ürünleri Grubu, 19-22 Mart tarihleri arasında ise Çek Cumhuriyeti’nin Brno kentindeki AMPER 2019 27. International Trade Fair Of Electrotechnics, Energetics, Automation, Communication, Lighting and Security Technologies Fuarı’na ilk kez katılım gösterdi. Borsan, yine Borsan Kablo, Yılka, Borsan Cavi ve Borled markalarıyla katıldığı fuarda, bakır ve alüminyum kablolar, zayıf akım ve özel tasarım kablolar ile LED aydınlatma ürünlerini sergiledi.
27 yıldır düzenlenen bu fuar, başta Çek Cumhuriyeti, Almanya, Avusturya, Macaristan, Hollanda, İngiltere, Fransa, İtalya, Sırbistan, Slovenya, Hırvatistan olmak üzere, Avrupa’nın gelişmiş ve gelişmekte olan ülkelerinin büyük ilgisini çekiyor. Borsan’ın Avrupa’daki fırsatları değerlendirmek, yeni pazarlar oluşturmak, yeni müşteriler bulmak, ürün ve marka bilinirliğini artırmak hedefiyle katıldığı fuarda, sinyal ve kumanda kabloları, özel kablolar, alüminyum kablolar, 0.6 – 1 kV enerji ve tesisat kabloları, özellikle ilgi gören ürünler arasında yer aldı.

ghjjh

Yukarı