Ana içeriğe atla

apti

EMSEY HOSPITAL TURQUALITY KAPSAMINA ALINDI

14.02.2019 - 17:27

Sağlık sektöründe Turquality kapsamına alınan ilk özel hastane olmayı başaran Emsey Hospital, ulusal ve uluslararası ölçekte ses getiren başarılara imza atmaya devam ediyor.

Uluslararası standartlarda sunduğu kaliteli ve güvenilir sağlık hizmetiyle kısa zamanda Türkiye’nin öncü sağlık kuruluşlarından biri olan Emsey Hospital, dünyanın devlet destekli ilk ve tek markalaşma programı olan Turquality kapsamına alındı.
Emsey Hospital Genel Müdürü Prof. Dr. Hayreddin Yekeler, ‘‘Sağlık turizminde Türkiye’nin uluslararası rekabet gücünü kaliteli ve etkin sağlık hizmetleri sunumuyla daha yükseğe çıkaran hastanemiz, Turquality programına dâhil edilen ilk özel hastane olarak kendi sektöründe lider konumunu pekiştirmiştir.” dedi.

SAĞLIK TURİZMİ YETKİ BELGESİ ALAN İLK HASTANE OLDUK
Odağında markalaşma, hedefinde ise Türkiye’den dünya markaları çıkarmak olan Turquality akreditasyonuyla uluslararası hizmet sektöründe Türkiye’nin ve Türk markalarının gücünü artırmak için yeterli donanım ve vizyona sahip olduklarını tescillediklerini belirten Yekeler, sağlık sektöründe yakaladıkları başarının bir tesadüf olmadığını ifade etti: “Kuruluştan kısa bir süre sonra Joint Commission International (JCI) akreditasyonunun yanında Türkiye’de  sağlık turizmi yetki belgesi alan ilk hastane olduk. Sadece 5 yılda, Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) tarafından yapılan Türkiye’nin en önemli sektörel araştırmalarından Türkiye’nin 500 Büyük Hizmet İhracatçısı Listesi’ne sağlık sektöründe 6. sıradan girerek Türkiye’yi uluslararası arenada başarıyla temsil etme kabiliyetini daha önce de kanıtladık.”

HEDEFİMİZ, ULUSLARARASI REKABET ÜSTÜNLÜĞÜMÜZÜ TARTIŞILMAZ KILMAK
2012’de Türk sağlık sektöründe referans merkezi olma hedefiyle yola çıktıklarını belirten Prof. Dr. Hayreddin Yekeler, “Seçkin akademisyen ve uzman hekim kadrosu, sürekli güncellenen ileri tıp teknolojisiyle insan hayatına değer katmaya odaklanan Emsey Hospital, temel değerleri ve öz sermayesi ile yurt içinde edindiği tecrübe ve başarısını uluslararası arenaya taşımanın haklı gururunu yaşamaktadır. Hedefimiz, Turquality Destek Programı’nın gücüyle sağlık turizminde uluslararası rekabet üstünlüğümüzü tartışılmaz kılmak ve Türk Markası imajını dünya insanlarına kaliteli ve güvenilir sağlık hizmeti sunumuyla daha da güçlendirmektir.” şeklinde konuştu.

EMSEY HOSPITAL, NİJER PARLAMENTOSU İLE EL SIKIŞTI
Dünya standartlarında kaliteli sağlık hizmetiyle yurtiçi ve yurtdışından gelen hastalarını kabul eden Emsey Hospital, Nijer Parlamentosu ile uluslararası sağlık turizmi anlaşması yaptı. Hastane yönetimi ve Nijer heyeti, Pendik Kurtköy’de bulunan Emsey Hospital’da bir araya geldi. Toplantı, Nijer milletvekillerinden Zakara Karidio ve Ankara Nijer Sağlık Ataşesi Mohammed Goumour  ile Emsey Hastanesi Genel Müdürü Prof. Dr. Hayreddin Yekeler arasında yapıldı. İmzalanan işbirliği protokolüyle Nijer Parlamento üyeleri ve yakınları hastanede tedavilerini gerçekleştirebilecekler.
Konuyla ilgili açıklama yapan Prof. Dr. Hayreddin Yekeler, “Bu anlaşmayla iki ülke arasındaki ticari ilişkilerin gelişmesine, sağlık turizmi kapsamında bilimsel ve teknolojik altyapımızla dünyanın güvendiği ülke Türkiye algısına ve ülkemizin ekonomisine katkı sunuyor olmaktan kıvanç duyuyoruz.” dedi. 

ghjjh

Yukarı