Ana içeriğe atla

bridgestone

HASÇELİK’TEN EKONOMİYE KATKI

11.07.2019 - 16:04

SANAYİNİN ATEŞLEYİCİ GÜCÜ HASÇELİK, YENİ YATIRIMLARLA ÜLKE EKONOMİSİNE KATKI SAĞLAMAYA DEVAM EDİYOR.

Faydasıçok Holding’in 1968’den beri Türk sanayisine hizmet vermekte olan amiral gemisi Hasçelik, yatırımları ile üretim gücünü artırarak yüksek katma değerli ve markalı üretim yapmayı sürdürüyor.

İSO 500’DE 47 SIRA BİRDEN YÜKSELDİ
Ülkemizde üretim yapan kuruluşlara ait büyüklükleri ortaya koyarak Türk sanayinin gelişimini görebilmek ve geleceğe yönelik yol haritasının belirlenmesine katkı sağlamak amacıyla İstanbul Sanayi Odası (İSO) tarafından yapılan “Türkiye’nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu” araştırmasında bu yıl 47 sıra birden yükselen Hasçelik, 274. sırada yerini aldı. Vasıflı çelik sektöründe köklü bir geçmişe sahip olan Hasçelik, yükselişini sürdüren bir marka. 

TURQUALITY İLE YURT DIŞINDA DAHA GÜÇLÜ
Dünyada bilinen bir marka olmanın öneminin bilincinde olan ve Turquality marka desteği ile de bu süreci güçlendiriyor. Hasçelik, İngiltere’de kurulan HassteelUK ve Avrupa’da açtığı ofis ve depolarla dünyanın çeşitli bölgelerinde gerçekleştirdiği yatırımlar ve 65 ülkeye yaptığı ihracat ile ülkemizi yurt dışında da temsil ediyor. 

HASÇELİK’TEN DİJİTAL DÖNÜŞÜM ATAĞI 
50 yılı aşan tecrübesi ile gerçekleştirdiği kalite ve verimlilik arttırıcı üretime yönelik yatırımlarının yanı sıra; makinelerin haberleşmesinden ileri planlamaya, satıştan potansiyel müşterilere kadar tüm iş bileşenlerini dijital ortama taşıyarak Has4steel Dijital Dönüşüm Projesi ile SAP geçiş sürecini tamamladı. Online satış kanalları için de çalışmalarını sürdüren Hasçelik, günümüzde yaşanan hızlı değişim ve dönüşümü yakından takip ediyor.

TÜRK SANAYİSİNİN ATEŞLEYİCİ GÜCÜ
Ürettiği katma değerli mühendislik çelik çubuklar ile ağırlıklı olarak otomotiv, makina, beyaz eşya gibi mühendislik çeliğinin kullanıldığı alanlarda vasıflı çelik çubuk ihtiyacını karşılayan Hasçelik, ülkemiz sanayisinin ihtiyaç duyduğu vasıflı çeliği uluslararası kalite standartlarında üretiyor. Rekabetçi ve yüksek kaliteli ürünleri ile Türk sanayicisinin ihracat katma değerini de arttırıyor.

YATIRIMLAR DEVAM EDİYOR 
2018 yılında ileri teknoloji taşlı testere ve ısıl işlem fırınını devreye alan Hasçelik, 2019’da da yatırımlarına devam ediyor. Verimlilik arttırıcı yatırımlarla kapasitesini artırıyor ve ürün gamını zenginleştiriyor.
Hasçelik, ülkemiz sanayisi ve ekonomisine katkısını; yatırımları, ürettiği ürünler ve sağladığı istihdam ile sürdürüyor.

dfs

Yukarı