Ana içeriğe atla

bridgestone

KAYSERİ’NİN İHRACATI OSB DIŞ TİCARET İSTİHBARAT MERKEZİ İLE ARTACAK

10.04.2019 - 14:04

KAYSERİ OSB (ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ) BÜNYESİNDE KURULAN DIŞ TİCARET İSTİHBARAT MERKEZİ’NİN ÇALIŞMALARI HAKKINDA BİLGİLER VEREN KAYSERİ ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ YÖNETİM KURULU BAŞKANI TAHİR NURSAÇAN, “İHRACATI ARTTIRARAK TÜRKİYE’MİZİ DAHA İLERİ SEVİYELERE TAŞIYACAĞIZ.” DEDİ.

Kayseri Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Tahir Nursaçan, Kayseri Organize Sanayi Bölgesi bünyesinde kurulan ve çalışmalarına büyük bir titizlikle devam eden Dış Ticaret İstihbarat Merkezi’nin çalışmaları hakkında bilgiler verdi.
Nursaçan, “Günümüzde uluslararası ticaret sürekli değişen dinamik bir yapı olarak karşımıza çıkmaktadır. Değişen teknolojiye aynı hızla uyum sağlamaya çalışan ve devletlerin ekonomik hayatında son derece önemli bir rol oynayan bu hızlı ve dinamik faaliyet, ülkelerin kalkınmasında ve refahın artmasında da etkilidir.” dedi.

ÜLKEMİZİN MAL İHRACATI 2023’TE 500 MİLYAR DOLARA ULAŞACAK
Kayseri ve ülke ekonomisine katkı sağlamak amacıyla kurdukları Kayseri Organize Sanayi Bölgesi Dış Ticaret İstihbarat Merkezi’nde görev yapan uzmanların hedef pazar tespiti, firma istihbaratı, sürdürülebilir ucuz ithalat, hedef pazar, detaylı pazar ve mevzuat bilgisinin sağlanması gibi birçok hizmet verdiğini belirten Tahir Nursaçan, “Ülkemizin mal ihracatının 2023 yılında 500 milyar dolara ulaşması ve dünya ihracatından yüzde 1,5 oranında pay alması hedeflenmektedir. Bu hedefe ulaşılması durumunda Türkiye dünyanın ilk 10 ekonomilerinden biri haline gelecektir.” şeklinde konuştu.  

327 OSB ARASINDA ÖNEMLİ BİR YERE SAHİBİZ
Küresel düzeyde rekabetin artış göstererek her geçen gün hızla yükseldiğini, hiper rekabet ortamının yaşandığı günümüzde sanayicilerin doğru zamanda ve yerinde hamleler yapmaya mecbur kaldıklarını ifade eden Nursaçan, sözlerini şöyle tamamladı: “Analiz ve araştırmaların önemi günden güne değer kazanıyor. İhracatta hedef pazar seçimi yapıldıktan sonra, rakip firmaların tespiti ve potansiyel müşteri belirlenmesi, ikinci önemli bir adımı oluşturuyor. Firmaların fırsat sunan pazarları tespit edebilmeleri ve yeni müşterilere ulaşmalarına katkıda bulunmak amacıyla çalışmalarını kesintisiz bir şekilde sürdüren Dış Ticaret İstihbarat Merkezi’miz, hizmet kalitesi bakımından Türkiye’deki 327 Organize sanayi Bölgesi (OSB) arasında önemli ve ayrı bir yere sahiptir.”
 

dfs

Yukarı