Ana içeriğe atla

bridgestone

LEVENT LOSTRA’DAN ÇIKAN HER ÜRÜN DAİMA YENİYMİŞ GİBİ

15.02.2019 - 09:59

LEVENT LOSTRA GENEL MÜDÜRÜ ALPARSLAN YILDIZ: “HER ÜRÜNDE MÜŞTERİLERİMİZDE YENİ ALMIŞ HİSSİ UYANDIRMAMIZ, SANATIMIZI ÇOK DAHA İYİ BİR ŞEKİLDE YAPMAYA TEŞVİK EDİYOR BİZİ.”

1975’te İstanbul Levent’te açılan Levent Lostra, bugün Türkiye’nin tek ve en kapsamlı lostra hizmetini sunuyor. Ayakkabı, çanta, valiz gibi tüm deri ürünlerinin bakım, tadilat ve temizliğiyle ilgili hizmet veren Levent Lostra’nın Genel Müdürü Alparslan Yıldız, sorularımızı cevapladı. 

Öncelikle müşteri kitleniz hakkında bilgi verebilir misiniz?
Daima iyi görünmek isteyen, aldıkları hizmette garanti, özen ve başarı gözeten, bilinçli lüks marka tüketicileri diyebiliriz.

Sektörde Levent Lostra’yı farklı kılan özellikler nelerdir?
Sektörün öncü markasıyız. 44 yıllık tecrübemiz ve uzman kadromuzla dünya standartlarında hizmet veriyoruz. Müşterilerimizin restore etmek istedikleri eşyayı hangi duyguyla kullandıklarını biliyoruz. Bu duygu tüm ekibimize yansıyor ve müşterilerimizle derin bir bağ kuruyoruz. Bizi tercih edenler, tüm ayrıntılarıyla verdiğimiz hizmetin mükemmel olduğunu biliyorlar. Her üründe müşterilerimizde yeni almış hissi uyandırmamız, yüzlerindeki mutlu ve şaşkın ifade, dahası övgü dolu sözcükler, sanatımızı olması gerekenden çok daha iyi bir şekilde yapmaya, ayrıntılara fanatik bir özen göstermeye teşvik ediyor bizi.

İSRAFIN ÖNÜNE GEÇİYORUZ
Toplumumuzun lostra kültürüyle ilgili neler söylemek istersiniz?

Henüz çok yaygın olmamakla birlikte Lostra’nın popüler kültüre yansıması oldukça kuvvetli. Çünkü insanlar en çok ayakkabı, çanta ve kıyafete harcama yapıyor, yıpranıp deforme olunca da yerine yenisini almayı tercih ediyor. Lostracılık burada önemli bir rol oynuyor. Yaptığımız tüm çalışmalar, tüketicinin hizmeti bir kez olsun kullanmasına yönelik. Sonuçtan memnun kalan tüketici tasarruf etme konusunda tekrarcı oluyor. Bu vesileyle de israfın önüne büyük ölçüde geçmiş oluyoruz.

Şu an işleriniz nasıl?  
Ülkemizin ekonomik durumu sebebiyle ikinci el alışveriş siteleri oldukça popüler. Daha az para harcama ve daha ucuzunu bulma konusunda tüketiciler birbirlerine yardımcı oluyorlar. Satarken hızlı ve iyi fiyatlara satmak, alırken de yenilenmiş ve hijyenik olması adına lostra hizmetine ihtiyaç duyuluyor. Bu durum işlerimizi kısmen artırdı diyebiliriz.

Pahalı ürünlerin çoğu ithal olduğu için bu anlamda ülke ekonomisine ciddi katkıda bulunuyorsunuz. Öyle değil mi?
Dünyaca ünlü markaların satış sonrası tamir ve bakım hizmetini sağlıyoruz. Elbette vermiş olduğumuz hizmet, ayrıntılara göstermiş olduğumuz güçlü ve değişmez özen, sadece sanatımızı geliştirmiyor, aynı zamanda büyük ölçüde ülke ekonomisine de katkı sağlıyor.

Kaç şubeniz var? Franchise veriyor musunuz?
Bir fabrikamız, İstanbul genelinde 12 şubemiz, bununla beraber İstanbul’da 4, Antalya’da bir franchise mağazamız var.

Yakın dönemle ilgili hedefleriniz neler?
Levent Lostra&Dry olarak müşterilerimize kuru temizleme hizmeti de sunuyoruz. Hazırladığımız Mobil App uygulamamızla Türkiye’nin her yerine ücretsiz kargo, İstanbul geneline vale hizmeti sağlayarak kullanıcılarımızın zamandan da tasarruf etmelerini sağlamayı hedefliyoruz.

dfs

Yukarı