Ana içeriğe atla

ayos

Tasarımlarda artık akustik ürünler ön planda…

13.12.2017 - 10:31

İnsanların günlük ortalama 7-8 saatlerini geçirdikleri ofislerde, iyi çözümlenmiş bir mimari yapı içinde ışık, sirkülasyon ve teknik altyapılar ile seçilen mobilyanın entegre olması gerektiğini vurgulayan Tuna Ofis Tasarım Bölüm Başkanı Ozan Tığılıoğlu,  kendi tasarımlarında bu kriterleri göz önünde bulunduklarını belirtti.

Ofis mobilya ve aksesuarlarına yönelik geliştirmiş olduğunuz yeniliklerden kısaca bahseder misiniz? Yeni trendler neler?
Ürün tasarımında ve üretiminde pazarın ihtiyaçlarını ön planda bulunduruyoruz. Günlük ortalama 7-8 saatimizi geçirdiğimiz ofislerde, iyi çözümlenmiş bir mimari yapı içinde ışık, sirkülasyon ve teknik altyapılar ile seçilen mobilya entegre olmalıdır. Tüm tasarımlarımızda bu etkenleri ön planda bulunduruyoruz. Son yıllarda gideren artan açık ofis uygulaması ile tasarımlarımızı akustik ürünler üzerine yoğunlaştırmış bulunuyoruz. Tasarladığımız panel sistemleri ve akustik detaylara sahip mobilyalarla kalabalık ofislerdeki gürültüyü en aza indirgiyor, aynı zamanda da kişisel ve toplantı alanları gibi farklı ihtiyaçlara cevap verecek alanlar yaratılmasını sağlıyoruz. 

“OFİS ANLAYIŞI YÖN DEĞİŞTİRECEK”
Yeni nesil ofis mobilyası derken, ön plana çıkan tasarım ve konseptler neler oluyor?

Gelecek yıllarda ofis anlayışı yön değiştirecek. Bugünkü koşullar öyle gibi görünse de kurumsallığın çok yoğun olduğu yerler yerine insanların bir arada olduğu daha verimli ve enerjik hissedeceği yapılar, ürünler öncülük edecektir. 

ÜRÜNLERİ MEKANLARDAN BAĞIMSIZ DÜŞÜNMEK GENEL OLARAK YAPILAN HATALARDAN…
Dinamik bir çalışma alanın oluşturulması için ne gibi kriterlere ihtiyaç vardır?

Ofislerin stilini aslında, sizin kişiliğinizin ya da kurumsal yapının kişiliğinin yansıması belirler. Bu noktada eğlenceli bir ofis yansıtmak isterseniz, renkli kumaşlar ve ürün seçimlerinizle farklılık yaratabilirsiniz. Metal aksesuarlar, farklı bekleme alanları, sıra dışı hissettiren ürünler mekanları farklılaştırıyor. Genel olarak yapılan hataların başında ürünleri mekandan bağımsız düşünmek geliyor. Hareketli objeler, masalar, toplantı masaları, proje ya da ofisle ahenk içinde olmalı. Ofiste kullanılan renkler, mimariyle bir bütünlük hissettirmeli.

dfg

Yukarı